EB-3 Profesyonel, Vasıflı İşçi veya Diğer İşçi

Fairfax, Virginia, Columbus, Ohio, Cleveland, Ohio, Southfield, Michigan ve Washington, D.C.'deki Vize Avukatları

Tüm EB3 vakaları için bir iş teklifi ve onaylanmış bir işgücü sertifikası gereklidir. Bir göçmen işçi için I-140 dilekçesi verildikten sonra, statünün daimi ikamete ayarlanması için bir başvuru yapılmadan önce kişi öncelik tarihinin geçerli olmasını beklemelidir. Öncelik tarihinin geçerli hale gelmesi yıllar alabileceğinden, bu kategori için büyük bir biriktirme listesi vardır.

Öncelik Tarihi Biriktirme Listesi

EB3 için uzun biriktirme listesinin bir sonucu olarak, öncelik tarihinin güncel hale gelmesi yıllar alabilir. EB3 kategorisi altında dilekçe veren yabancı uyruklular, öncelikli tarihin güncel olmasını beklerken, ABD'de çalışmak için genellikle göçmen olmayan işçi vizesi statüsü almaya çalışırlar. EB3 dilekçesinin doldurulmasından sonra, öncelik tarihine ulaşılmadan önce kişinin zaten bir yüksek lisans derecesi almış olabileceği ve şimdi EB2'ye hak kazanabileceği kadar çok zaman geçmesi nadir değildir. Bu durumda, EB2'nin daha küçük biriktirme listesinden ve daha kısa bekleme süresinden yararlanması için başvurmak akıllıca olabilir.

Üçüncü tercihli istihdama dayalı göçmenlik vizesi kategorisi üç alt kategori içerir: profesyoneller, vasıflı işçiler ve diğer işçiler.

EB3 Profesyonelleri

EB3 profesyonel sınıflandırmasına hak kazanmak için, yabancı uyruklu bir kişinin ABD lisans derecesine veya yabancı eşdeğerine sahip olması ve bu kişinin mesleklerin bir üyesi olması gerekir. Bir lisans derecesinin kanıtı, derecenin verildiği tarihi ve akademik çalışma alanını gösteren bir kolej veya üniversiteden resmi bir kayıt olmalıdır. İş deneyimi, EB3 kategorisi için bir dereceye kadar eşdeğer olarak kabul edilmez. Mezuniyet için sadece bir birimi eksik olan ancak birkaç yıllık iş tecrübesine sahip bir kişi bile hak kazanamaz. Üç yıllık bir yabancı lisans derecesi, ABD lisans derecesine eşdeğer olarak kabul edilmez.

Kişinin meslek mensubu olduğunu tespit etmek için, mesleğe girişin en az bir lisans derecesi gerektirdiğini gösteren kanıt sunulmalıdır. Lisans derecesinden daha az olan bir kişi pozisyon için kabul edilebilirse, pozisyon EB3 kategorisi altında bir meslek olarak nitelendirilmez.

EB3 Vasıflı İşçiler

Vasıflı bir işçi olarak nitelendirilmek için, yabancı uyruklu bir kişinin, en az iki yıllık eğitim veya deneyim gerektiren vasıflı işgücü gerçekleştirebilmesi gerekir. Pozisyon doğada geçici veya mevsimsel olamaz. Pozisyonu dolduran nitelikli ABD'li işçiler olmamalıdır. İlgili eğitim, eğitim olarak da kabul edilebilir.

EB3 Diğer İşçiler

"Diğer işçi" olarak nitelendirilmek, iş için gerekli eğitim ve iş deneyimini karşılayan bir kişi anlamına gelir. Bu kategori, iki yıldan az iş deneyimi, eğitim veya üniversite eğitimi gerektiren işler içindir.

EB3 üçüncü tercihli istihdama dayalı göçmenlik vizesi kategorisi hakkında sorularınız varsa, lütfen göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin veya bir avukata danışmak için size en yakın ofisteki Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'nu arayın.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy