İş ve Eğlence için B-1 ve B-2 Vizeleri

Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C.'de Ofisleri Bulunan Columbus Göçmenlik Avukatları

Amerika Birleşik Devletleri'ni ziyaret etmek istiyorsanız, B-1 iş ziyaretçisi veya B-2 turist vizesi sizin için uygun seçenek olabilir. Hızlı ve olumlu bir sonucu kolaylaştırmak için karşılanması gereken özel gereksinimler ve sağlanan belgeler vardır. Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'ndaki Columbus göçmenlik avukatlarımız, doğru vize türünü belirlemenize yardımcı olabilir ve başvurunuzu ele alabilir, böylece ABD'yi ziyaret etme hedefinize ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi vizesi almak için ABD Konsolosluğu nezdinde temsil için bizimle iletişime geçin. Çoğu zaman, ABD Konsolosluk Görevlileri vizeyi reddedebilir, çünkü destekleyici belgeler başvuru sahibinin nitelikli olduğunu açıkça belirtmemiştir. Bir reddin üstesinden gelmek zor bir görev olabilir, bu nedenle mümkün olan en iyi başvuruyu ve destekleyici belgeleri sunabilecek deneyimli göçmenlik avukatı tarafından temsil edilmek başvuru sahibinin yararına olabilir.

İş Ziyaretçisi Vizesi (B-1)

ABD'li iş ortaklarıyla istişarelerde bulunmak veya profesyonel konferanslara veya kongrelere katılmak veya satış talep etmek ve bir sözleşmeyi müzakere etmek için ABD'yi ziyaret etmeyi planlayan yabancı İş adamları, daha sonra B-1 vizesi (ticari ziyaretçi vizesi) ABD'ye seyahat etmek için uygun bir vizedir.

B-1 vizesi, daimi evi olan veya yabancı bir ülkede bulunan bir ABD vatandaşı işverene veya ABD'de E, H, L, M, P vize statüsü gibi göçmen olmayan vize statüsündeki yabancı bir işverene eşlik eden kişisel veya yerli çalışanlar için de geçerlidir.

B-1 vizesi, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir iş kurmak isteyen bir girişimciyseniz, sizin için uygun olabilecek kategorilerden biridir. Bu, aşağıdaki durumlarda uygun olabilir:

 1. Amerika Birleşik Devletleri'ne yaptığınız ziyaretin amacı, genellikle en fazla altı ay olmak üzere kısa ve geçici bir süre için olacaktır.
 2. Ziyaretinizden sonra ülkenize dönmeyi planlıyorsunuz.
 3. Yurtdışındaki çalışmalarınızla ilgili ticari faaliyetlerde bulunacaksınız.
 4. Bir ABD kuruluşu tarafından size ödeme yapılmayacaktır.

İş için B1 ziyaretçisi bir yıldan fazla olmamak üzere kabul edilebilir ve her biri altı aydan fazla olmayan artışlarla geçici kalış süresinin uzatılması verilebilir. ABD'den ayrılmamak, ziyaretçinin statü dışı kalmasına neden olacaktır. Ziyaretçinin ABD'de bulunma yetkisine sahip olduğu son günden önce ABD'den ayrılmak önemlidir. Bu, Varış-Ayrılış Kaydı, Form I-94'teki bitiş tarihine dayanmaktadır. Göçmenlik Kanunu hükümleri uyarınca, bir ziyaretçi ABD'de izin verilen kalış süresinin ötesinde fazla kalırsa, vize otomatik olarak geçersiz kılınacaktır.

H-1B yerine B-1

Bir H-1B için başvuruda bulunmak, çalışanlarını yalnızca kısa bir süre için Amerika Birleşik Devletleri'ne göndermek isteyen yabancı işverenler için her zaman pratik olmayabilir. H-1B kategorisi yerine B-1, yabancı işverenlerin, bir H-1B'nin uzun ve genellikle pahalı yargılama sürecinden geçmek zorunda kalmadan, çalışanlarını altı aya kadar uzmanlık mesleği çalışması yapmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne göndermelerini sağlar. Columbus göçmenlik avukatlarımız size bu eylem planı hakkında tavsiyede bulunabilir ve durumunuz için geçerli olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Zevk veya Tıbbi Tedavi – Ziyaretçi Vizeleri (B-2)

ABD'ye rekreasyon ve zevk için girmek, arkadaşlarını ve akrabalarını ziyaret etmek veya tıbbi tedavi görmek isteyen yabancı uyruklular için, B-2 vizesi (turist vizesi olarak da adlandırılır) ABD'ye seyahat için uygun vize kategorisi olacaktır. B-2 vizesi, rekreasyonel olan ve bir dereceye kadar kredi için olmayan ve kursun haftada 18 saatten az olduğu kısa bir çalışma kursu için de kullanılabilir.

Öğrenciler, geçici işçiler, mürettebat, gazeteciler vb. gibi zevk dışında bir amaç için ABD'yi ziyaret etmeyi planlayan kişiler, ziyaretlerine özel uygun vize başvurusunda bulunmalıdır ve ziyaretçi vizesi kullanarak ABD'ye seyahat edemezler.

Ziyaretçi vizesine hak kazanmak için, yabancı uyruklu:

 1. ABD'ye iş, zevk veya tıbbi tedavi için giriyor olmalıdır;
 2. Anavatanda daimi ikametgahı olmalı ve onu terk etme niyeti olmamalıdır;
 3. Anavatanla mülk, aile ve iş gibi bağlayıcı bağlar gösterebilmelidir; ve
 4. ABD'de kalış süresince tüm seyahat, konaklama ve yaşam masrafları dahil olmak üzere seyahati finanse etmek için yeterli mali kaynağı kanıtlamalıdır.

Ziyaretçi vizesi için başvuranlar, ikamet ettikleri yere en yakın ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna başvurmalıdır. Bir kişi ikamet ettiği ülke dışındaki herhangi bir ABD Konsolosluk Ofisinde ziyaretçi vizesine başvurursa, vize almaya hak kazanmak zor olacaktır. Vize başvuruları artık daha fazla incelemeye tabi tutulduğundan, vize için önceden başvurmak çok önemlidir. Vize başvuru sürecinin bir parçası olarak, birkaç istisna dışında, 14-79 yaş arası vize başvuru sahipleri için Büyükelçilik konsolosluk bölümünde bir mülakat gereklidir. Vize randevusu almak süreçteki ilk adımdır, görüşme için bekleme süresi değiştiğinden, başvuru sahiplerinin sizin adınıza mümkün olan en iyi başvurunun yapılmasını sağlayarak onay alma şansınızı artırmak için deneyimli bir göçmenlik avukatı tarafından temsil edilmeleri önerilir.

B-1 & B-2 Vize Muafiyet Programı

Bununla birlikte, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından vize muafiyet ülkesi olarak listelenen ülkelerden birindeyseniz, B-1 veya B-2 ziyaretçi vizesi damgası almadan ticari faaliyetlerde bulunmak için Amerika Birleşik Devletleri'ne girmeyi tercih edebilirsiniz. Bu rotanın bir dezavantajı vardır, çünkü kalış süreniz, acil durumlar dışında, uzatma olmaksızın 90 gün ile sınırlandırılacaktır. Kanada, Meksika veya Bermuda vatandaşıysanız, vize muafiyet programı için uygun olmadığınızı, ancak kullanabileceğiniz başka programlar olabileceğini unutmayın.

B-1 veya B-2 vizesine başvurmaya hazır mısınız? Columbus Göçmenlik Avukatlarımızla İletişime Geçin!

B-1 veya B-2 vizesi alma veya herhangi bir göçmenlik meselesi hakkında sorularınız varsa, deneyimli avukatlarımızla iletişime geçmek için beklemeyin. Aile göçmenliği, göçmen vizeleri, göçmen olmayan vizeler, istihdam vizeleri ve H1B vizeleri, Yatırımcı Vizeleri, PERM başvuruları, yeşil kartlar ve daimi ikamet ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli konuları ele alıyoruz.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy