H-1B Vize Uzatmaları

Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C.'de Vizenizi Uzatmanıza Yardımcı Oluyoruz

H-1B vizeleri genellikle maksimum 6 yıl ile sınırlıdır, bundan sonra yabancı uyruklu kişinin yeni bir H-1B dilekçesi verilmeden önce bir yıl boyunca Amerika Birleşik Devletleri dışında ikamet etmesi ve fiziksel olarak bulunması gerekir, 8 CFR 214.2 (h) (13) (i) (B). Ancak, bu kuralın istisnaları vardır. 2002 tarihli 21. Yüzyılda Amerikan Rekabet Edebilirlik Yasası (AC21) hükümleri nedeniyle bazı durumlarda H-1B statüsünün uzatılmasına izin verilmektedir.

H-1B vizenizi 6 yıldan fazla uzatmakla ilgili sorularınız varsa, Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki Columbus göçmenlik avukatları bu alanda onlarca yıllık deneyime sahiptir ve seçenekleriniz hakkında size tavsiyelerde bulunabilir. Benzersiz durumunuzu değerlendirirken dürüst olacağız ve bilinçli bir seçim yapmanıza yardımcı olmaya özen göstereceğiz. Vize uzatma konusunda sizinle birlikte çalışırsak, hızlı ve olumlu bir sonuç elde etmek için yolun her adımında yanınızda olacağız.

Vizenizi uzatma hakkında daha fazla bilgi edinmek için (800) 625-3404 numaralı telefondan ofislerimizi arayın ve bir danışma ayarlayın.

H-1B Vize Uzatma Süreci

H-1B statüsündeki altıncı yılınızın ötesinde bir uzatma elde etmenin iki yolu vardır:

1. Birincisi, H-106B altı yıllık sürenizin sona ermesinden en az 365 gün önce, Çalışma Sertifikası olmayan davalarda bir Çalışma Sertifikası veya I-140 dilekçesinin sunulmasına dayalı olarak sınırsız bir yıllık uzatmaya izin veren Bölüm 1 (a) aracılığıyladır.

2. İkinci yol, her yıl verilebilecek göçmen vizelerinin sayısındaki ülke başına tavanlar nedeniyle devam edemeyen bir I-104 dilekçesine dayalı olarak üç yıllık H-1B uzatmalarına izin veren Bölüm 485(c)'dir. Bu nedenle, vize gerilemelerine maruz kalırsanız ve I-140'ınız onaylandıysa, 6 yıllık sınırın ötesinde H-1B uzatmalarına hak kazanırsınız.

Önceki ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) kılavuzuna göre, H-1B statünüzün 6 yıllık sınırın ötesine uzatılmasına hak kazanmak için onaylanmış bir I-140 dilekçesine sahip olmanız gerekir. Diğer tüm H-1B yasal ve düzenleyici gerekliliklerini yerine getirmeniz koşuluyla, I-129 dilekçeniz üç yıl talep etmeli ve bu süreyi kapsayan bir Çalışma Durumu Başvurusu (LCA) içermelidir.

USCIS, bazı durumlarda, ülke başına vize sınırlamaları nedeniyle, statüyü daimi ikamet statüsüne ayarlamaya hak kazanmanızın üç yıldan fazla sürebileceğini kabul eder. Bu nedenle, "tek seferlik bir istisnaya" atıfta bulunulmasına rağmen, size yine de birden fazla uzatma verilebilir.

Bu nedenle, H-1B vize statüsündeyseniz, 6 yıllık sınırınıza yaklaşıyorsanız ve I-140 ve/veya I-485'iniz hala beklemedeyse her şey kaybolmaz. Yukarıdaki kriterleri karşılıyorsanız, 6 yıllık sınırın ötesinde bir uzatmaya hak kazanabilirsiniz. Columbus, Cleveland, Troy, Southfield veya Washington, D.C. ofislerimizdeki göçmenlik avukatlarımız, seçeneklerinizi anlamanıza ve ilerlemenize yardımcı olabilir.

H-1B Uzantısı Örnek Senaryoları ve Kuralları

H-1B vize uzatmalarıyla ilgili tüm kuralları açıklamak için, olası tüm senaryoları ve ilgili kuralı göstermek en iyisidir. Lütfen aşağıdaki senaryoların kapsamlı olduğunu unutmayın. Okuyucu burada yer almayan ek senaryolar bulabilirse, lütfen ofislerimizle iletişime geçin ve avukatlarımızdan biriyle görüşmeyi isteyin.

Senaryo

H-1B Vize Uzatma Yanıtı

Çalışma Belgesi Başvurusu (PERM) VEYA I-140 Dilekçesi bir yıl süreyle beklemede.Yararlanıcı, PERM başvurusunun veya I-140 dilekçesinin onaylanmasından önce H-1B vizesini bir yıllık artışlarla uzatma hakkına sahiptir.
Çalışma Belgesi Başvurusu (PERM) onaylandı, süresi dolmamış ve H-1B uzatma dilekçesinin sunulmasından bir yıl veya daha uzun bir süre önce dosyalanmışÇalışma Belgesi Başvurusu (PERM) onaylandı, süresi dolmamış ve H-1B uzatma dilekçesinin sunulmasından bir yıl veya daha uzun bir süre önce dosyalanmış Yararlanıcı, H-1B vizesini bir yıllık artışlarla altı yıldan fazla uzatma hakkına sahiptir.
Çalışma Belgesi Başvurusu (PERM), H-1B vize uzatmasının yapılmasından 6 aydan daha uzun bir süre önce onaylandı ve hiçbir zaman bir I-140 dilekçesi verilmedBu durumda, yararlanıcı, çalışma belgesi onayı sona erdiği için H-1B vizesini uzatamaz. Bu, çalışma belgesi (PERM) başvurusunun yapılmasından bu yana bir yıldan fazla zaman geçmiş olsa bile geçerlidir.
Çalışma Belgesi Başvurusu (PERM) VEYA I-140 reddedildi ve hiçbir zaman temyiz edilmedi.Yararlanıcı, PERM başvurusu karara bağlandığı ve temyiz başvurusu beklemede olmadığı için H-1B vizesini uzatamaz.
Çalışma belgesi başvurusu (PERM) VEYA I-140 dilekçesi reddedildi ve temyiz edildi, ancak PERM veya I-140 veya her ikisinin de dosyalanmasının üzerinden bir yıldan az bir süre geçmişti.Yararlanıcı, PERM başvurusunun veya I-140'ın yapılmasından bu yana bir yıl geçmediği için H-1B vizesini altı yıldan fazla uzatamaz.
Çalışma belgesi başvurusu (PERM) başvurusu VEYA I-140 dilekçesi reddedildi ve temyiz edildi, ancak PERM veya I-140 veya her ikisinin de sunulmasından bu yana bir yıldan fazla zaman geçmişti. I-140 Dilekçesi onaylandı, ancak yararlanıcının birYararlanıcı, temyiz karara bağlanana kadar H-1B vizesini bir yıllık artışlarla altı yıldan fazla uzatabilir. Lütfen temyiz başvurusunun "anlamsız" olarak kabul edilmesi gerektiğini, yani işverenin temyiz için iyi niyetli bir temele sahip olduğunu ve yalnızca yararlanıcının H-1B vize statüsünü uzatmak için yapılmadığını unutmayın. Rüçhan tarihi en son Vize Bülteni uyarınca güncel değilse ve yabancının I-140 dilekçesi
H-1B vize uzatma sırasında göçmen dilekçesi hemen kullanılabilir (öncelik tarihi güncel değil).onaylanırsa, yabancı, H-1B vizesinde altı yıldan fazla üç yıllık bir uzatma için uygundur. Bu, H-1B vize yararlanıcısı I-485'ini zaten dosyalamış olsa bile geçerlidir. Önemli olan, H-1B vize uzatma zamanının, öncelik tarihinin güncel olmamasıdır.
I-140 Dilekçesi onaylanır ve yararlanıcının H-1B vize uzatması sırasında hemen hazır bir göçmen dilekçesi vardır (öncelik tarihi günceldir).Yararlanıcı, H-1B vizesini yalnızca bir yıllık artışlarla uzatabilir. Bu, yararlanıcının bekleyen bir I-485 dilekçesi olsa bile geçerlidir.

H-1B Uzantınız Reddedilirse veya Reddedilirse

Bir H-1B uzantısının reddedilmesi ve reddedilmesi arasında bir fark olduğunu belirlemek önemlidir. Ret ile, dilekçenizde, yeniden başvurduğunuzda kolayca düzeltilebilecek teknik bir hata vardır. Ancak, davanızı denetleyen memur bir H-1B uzantısını hak etmediğinizi düşündüğünde inkarlar olabilir.

H-1B vizenizin uzatılması, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç nedenden dolayı reddedilebilir:

1. Vizeniz için gerekli nitelikleri korumadınız

2. Göçmenlik statünüzü geçersiz kılan bir suç işlediniz

3. İşvereninizin göçmenlik dolandırıcılığı yaptığı tespit edildi

Reddedilen bir uzatma için, reddedilmeye neden olan sorunu çözmeniz, temyiz veya yeniden değerlendirme talebinde bulunmanız veya uzatmanızı farklı bir işverene dilekçe vermeniz gerekir.

Columbus Vize Uzatma Avukatlarımızı Arayın

Yeniden yakalama için mevcut gün sayısına bakılmaksızın, yasa, uzatma başvurusu 240 güne kadar beklemedeyken veya USCIS bir karar verene kadar (hangisi önce gelirse) I-94 sona erme tarihinizden sonra yasal statüde kalmanıza izin verir. Bu nedenle, kendinizi AC21 hükümleri uyarınca H-1B statünüzü 6 yıllık sınırın ötesine uzatamayacağınız bir durumda bulursanız, yine de Amerika Birleşik Devletleri dışında geçirdiğiniz zamanı geri almanıza izin veren ve statünüzün sona erme tarihini uzatmanıza izin veren yasalardan yararlanabilirsiniz.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy