Columbus'ta H-1B Vize Avukatları

Ayrıca Fairfax, VA'dakiler için Özel Meslek H-1B Vizeleri Almak

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından sunulan en popüler göçmen olmayan vizelerden biri H-1B vizesidir. Bu vize, lisans derecesine sahip olan ve Amerika Birleşik Devletleri'nde geçici olarak yaşamak ve çalışmak isteyen yabancı uyruklulara birçok avantaj sunmaktadır. Bu vize aynı zamanda eşlerin ve çocukların H-1B sahibine H-1B vize süresi boyunca Amerika Birleşik Devletleri'ne eşlik etmelerine izin verir. Son olarak, bu vize çifte niyete izin verir, yani sonunda bir Amerikan şirketi için çalışmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etmek isteyen yabancı uyruklular, hala Amerika Birleşik Devletleri'ndeyken yasal daimi ikamet için başvurabilirler.

H-1B vizesine başvurmayı düşünüyorsanız, Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'ndaki Columbus göçmenlik avukatlarıyla çalışın. H-1B uygulamalarını ele alma konusunda kapsamlı deneyime sahibiz ve bu deneyimi sizin için çalışmaya koyabiliriz.

Başlamak için bizi (800) 625-3404 numaralı telefondan arayın veya çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçin.

H-1B için uygunluk

H-1B vizesi, bir ABD şirketinin yabancı uyruklu için dilekçe vermesini gerektirir. Ayrıca, şirketin özel bir meslekte yabancı uyruklu bir kişiyi istihdam etmesini gerektirir. H-1B vizesi başlangıçta üç yıl için kullanılabilir ve en fazla altı yıl boyunca yenilenebilir.

Yararlanıcı işçi geçici veya sürekli olarak çalışmayı düşünebilir ve aynı şekilde işveren işçiyi geçici veya sürekli olarak tutmayı düşünebilir. H-1B vizesi, bir yabancının Amerika Birleşik Devletleri'nde kalıcı olarak yaşamasına ve çalışmasına izin vermez, bu nedenle kalıcı statü için uygun vize değildir. Bununla birlikte, H-1B vizesi ikili niyete izin verir, yani bir kişi Amerika Birleşik Devletleri'nde H-1B statüsünde bulunurken göçmen dilekçesi verebilir.

İşgücü Sertifikasyonu

Çalışanın Amerika Birleşik Devletleri'nde daimi ikamet başvurusunda bulunması için uygun prosedür, işgücü sertifikası adı verilen bir süreçtir. İşgücü sertifikasyonu, H-1B süreci ile eşzamanlı olarak veya daha sonra başlayabilir. İşgücü sertifikasyon sürecinin yaklaşık iki ila üç yıl süreceği tahmin edilmektedir. Bu nedenle, H-1B vizesi, çalışanlarınızın geçici dönemde şirketiniz için çalışması için en uygun olanıdır.

H-1B vize statüsündeki bireylere sponsor olurken, işverenler aşağıdakiler de dahil olmak üzere belirli gereklilikleri yerine getirmelidir:

1. Ücretler: İşveren, söz konusu pozisyon için benzer deneyim ve niteliklere sahip işyerindeki diğer tüm bireylere ödenen gerçek ücretin daha büyük olanından daha azını ödemeyeceğini kanıtlamalıdır; veya amaçlanan istihdam alanındaki mesleki sınıflandırma için geçerli ücretler.

2. Çalışma koşulları: Uygun ücreti onaylamanın yanı sıra, çalışanınızın benzer şekilde çalışan diğer çalışanlarla aynı çalışma koşullarına sahip olacağını ve istihdamından olumsuz etkilenmeyeceğini kanıtlamalısınız. Çalışma koşulları saatleri, vardiyaları, tatil dönemlerini ve yan hakları içerir.

3. Grev veya lokavt olmaması: İşveren, varsa sendika tarafından grev veya lokavt yapılmadığını da teyit etmelidir.

4. Bildirim: H-1B vize işlemlerinin bir parçası olarak, sizin adınıza Chicago, IL'deki Bölge Çalışma Bakanlığı'na bir çalışma koşulu başvurusu ("LCA") yapacağız. Bildirim, LCA'yı doldurmadan önce başlayarak on gün boyunca yayınlanmalıdır. Bildirim, teklif edilen ücret de dahil olmak üzere LCA'daki temel bilgileri ve LCA'nın kamu denetimi için uygun olduğu hükmünü içermelidir.

5. İade taşımacılığı: İşveren, çalışanın onaylanmış H-1B süresinin tamamlanmasından önce işten çıkarılması durumunda H-1B çalışanının iade nakliye masraflarını ödemek zorundadır. İşçinin gönüllü olarak istifa etmesi durumunda işverenin ödeme yapmasına gerek yoktur. Yönetmelikler, sebepli veya sebepsiz işten çıkarma arasında özel bir ayrım yapmamaktadır.

6. Kayıt tutma: Sizin tarafınızdan gereken birincil çaba, seçilen ücreti ve çalışma koşullarını haklı çıkarmak için dikkatli kayıtlar toplamak ve tutmaktır. Çalışanınızın pozisyonu için geçerli ücreti karşıladığınızı ve aştığınızı sizin için araştırma ve belgeleme yapacağız. Bu kayıtları LCA'ya göndermeniz gerekmez, ancak Çalışma Bakanlığı'nın talebi üzerine kamu denetimi için hazır bulundurmanız gerekir. Kayıtları, yabancı işinizden ayrıldıktan sonra bir yıl boyunca saklamalısınız. Ancak, yabancının bordro kayıtları, istihdamın tamamlanmasından sonra üç yıl boyunca saklanmalıdır.

Bu vize kategorisinin şirketlere ve yabancı uyruklulara sunduğu karşılıklı faydalar, onu birçok kişi için cazip bir seçenek haline getirmektedir. Bununla birlikte, yukarıda listelenen gerekliliklerin kısa listesinden görülebileceği gibi, H-1B vize süreci karmaşık olabilir ve federal düzenlemelere uymamanın cezaları sert olabilir.

Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'ndaki çalışma vizesi avukatları, hem büyük hem de küçük şirketler için binlerce H-1B dilekçesini başarıyla tamamladı. Şirketinizin ihtiyaç duyduğu H-1B işçisini istihdam etmek için ihtiyaç duyduğunuz deneyime ve kanıtlanmış geçmiş kayıtlara sahibiz.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy