EB-5 Göçmen Yatırımcılar: Hedeflenen İstihdam Alanı (TEA)

Durumunuzu Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C. Ofislerimizdeki Bir Göçmenlik Avukatı ile Görüşün

EB-5 vize programına bir yatırımcı olarak, yatırımınızı hedeflenen istihdam alanı olarak belirlenmiş bir alana yaparsanız, yatırımınızı 1,8 milyon dolardan 900.000 dolara düşürebilirsiniz. EB-5 göçmen vizesi hakkında sorularınız varsa ve bir avukata danışmak istiyorsanız, Shihab &; Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin. Çok çeşitli karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahibiz.

 

Neden Hedeflenen Bir İstihdam Alanına Yatırım Yapmalıyım?

EB-5 yatırımcı göçmen vizesine hak kazanmak için normalde yeni ticari işletmeye en az 1,8 milyon ABD doları tutarında sermaye yatırımı yapılması gerekmektedir. 1,8 milyon dolar kuralının bir istisnası var. Yatırım bir Hedeflenen İstihdam Alanına (TEA) yapılırsa, gerekli minimum miktar 900.000 $ 'a düşer. Bunun nedeni, Kongre'nin yatırımcıları yüksek işsizlik veya düşük nüfuslu coğrafi bölgelerde iş yaratacak yatırımlar yapmaya teşvik etmek için EB-5 yatırımını 1,8 milyon dolardan 900.000 dolara düşürmesidir. Amaç, işlere en çok ihtiyaç duyan belirli alanları hedeflemek ve bu alanlarda istihdamı ve ekonomik büyümeyi teşvik etmektir.

 

Hedeflenen İstihdam Alanı Nedir?

Belirli bir coğrafi alanın hedeflenen istihdam alanı olarak tanımlanabilmesinin iki yolu vardır.

 

Şunlardan biri olabilir:

1. Kırsal bir alan;

2. Veya işsizlik oranı ulusal ortalama oranın% 150'si veya daha yüksek olan bir kentsel alan.

 

"Kırsal" alan, bir metropol istatistik alanının dışında ve nüfusu 20.000 veya daha fazla olan bir şehir veya kasabanın dışındaki bir alan olarak tanımlanır. Bir alanın "büyükşehir istatistik alanı" olup olmadığını belirlemek için, Yönetim ve Bütçe Ofisi tarafından bu şekilde belirlenmelidir.

 

USCIS'e projemin bir TEA'da yer aldığını nasıl kanıtlayabilirim?

Projenizin hedeflenen bir istihdam alanında yer alacağını belirlemek için kullanabileceğiniz iki yöntem vardır. İlk yol, alanın bir TEA olduğunu belirleyen USCIS'e kanıt toplamak ve sunmaktır. İkinci yol, uygun bir devlet kurumundan veya başka bir yetkili kuruluştan, alanın zaten bir TEA olarak belirlendiğini onaylayan bir mektup almaktır. Tüm kanıtları kendiniz toplamak yerine USCIS'e sertifikalı bir devlet mektubu göndermek daha iyi bir yoldur, bu nedenle yeni işinizi nerede bulacağınızı planlıyorsanız, zaten TEA olarak belirlenmiş yerler için devlete danışabilirsiniz. Düzenlemenin eyaletlerin kırsal alanları belirlemesine izin vermediğini unutmayın. Konum, eyaletin belirlenmiş TEA alanları listesinde değilse, bunu kendi nüfusunuzu ve işsizlik kanıtınızı USCIS'e sunarak belirleyebilirsiniz.

EB-5 yatırımcı vizesi kategorisi son derece karmaşıktır ve başarılı bir dilekçe dikkatli bir planlama ve ayrıntılara dikkat gerektirir. EB-5 göçmen vizesi veya diğer göçmenlik konuları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, yakınınızdaki bir ofiste bir avukatla görüşme planlamak için lütfen Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin. Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C.'de bulunuyoruz.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy