EB-5 Göçmen Yatırımcılar: Koşulların Kaldırılması

Daha fazla bilgi edinmek için bugün Columbus göçmenlik avukatlarımıza ulaşın

Onaylanmış bir EB-5 göçmen yatırımcı vizesine dayanan daimi ikamet eden göçmenlik statüsüne sahip bir yabancı uyrukluysanız, daimi ikamet statünüz intibak başvurunuzun onay tarihinden sonraki iki yıllık bir süre için şartlıdır. USCIS'e koşulları kaldırmak için bir dilekçe vermelisiniz, aksi takdirde göçmenlik durumunuz otomatik olarak sonlandırılacaktır. Belirli kriterleri destekleyen kanıtlar eklemediğiniz sürece dilekçeniz reddedilecektir.

 

İkametgahınızdaki koşulları kaldırmak isterseniz, Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'ndaki deneyimli avukatlarla iletişime geçin. Avukatlarımız, çok sayıda karmaşık göçmenlik hukuku konularında 50 yıldan fazla birleşik deneyime sahiptir.

 

Dilekçem ne zaman verilmelidir?

Şartlı ikamet statünüzü aldığınızdan bu yana iki yıllık sürenin bitiminden önceki 90 gün içinde koşulları kaldırmak için dilekçenizi vermelisiniz. Dilekçenizi bu son tarihten önce vermemeniz, ikamet durumunuzun otomatik olarak sona ermesine neden olur ve aleyhinize kaldırma işlemi başlatılabilir. Bu nedenle, daha sonra sorun yaşamamak için dilekçenizi önceden hazırlamaya başlamak çok önemlidir.

 

Koşullarımı kaldırmak için ne gerekiyor?

Koşulları kaldırma dilekçeniz, gerekli sermayeye yatırım yaptığınıza veya yatırım sürecinde olduğunuza dair kanıt içermeli ve yatırımınızın "makul bir süre içinde" 10 tam zamanlı iş yarattığını veya yaratacağını belirlemelidir. Kanıtlar, bu işlerin uygun ABD işçileri için de olduğunu göstermelidir.

 

"Makul" ne anlama geliyor?

EB-5 koşullarının kaldırılmasına uygulanan "makul süre" standardının net bir tanımı yoktur. USCIS, bu standardı karşılayıp karşılamadığınızı belirlemek için çeşitli faktörleri inceleyecektir. İki yıllık sürenin bitiminden önce 10 yeni iş yaratmayı tamamlamadıysanız, bunu yapmama nedenlerinizi açıkça haklı çıkaran kanıtlar sunmanız ve yeni işlerin farklı bir süre içinde yaratılacağını göstermeniz gerekecektir. Bazı ilgili faktörler, yatırımınızın türünü ve endüstrinin doğasını içerebilir.

 

Dilekçem beklemedeyken göçmenlik durumum ne olacak?

Koşulları kaldırmak için dilekçenizi verdikten sonra, daimi ikamet durumunuz, dilekçeniz karara bağlanana kadar devam eden bir yıllık artışlarla otomatik olarak uzatılmalıdır. Bu süre zarfında yurtdışına seyahat etmenize izin verilmesine rağmen, seyahat izninin kanıtını göstermek eşiniz ve çocuklarınız için sorunlu olabilir. Deneyimli bir avukat, yasal durumunuzun ve seyahat izninizin kanıtı olarak yanınıza almanız için bir mektup yazabilir.

 

Dilekçem Reddedilirse Ne Olur?

O zamandan beri reddedilen koşulları kaldırmak için zaten bir dilekçe verdiyseniz, deneyimli bir göçmenlik avukatı idari yollardan yararlanabilir ve gerekirse mahkeme incelemesi isteyebilir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy