EB-5 Göçmen Yatırımcılar: Yatırımınız "Risk Altında" Olmalı

Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield, Michigan ve Washington, D.C.'deki göçmenlik avukatları;

Yatırımınızın EB-5 sermaye yatırımı olarak nitelendirilebilmesi için, yatırım yapacağınız 1,8 milyon ABD Doları (yatırımınız hedeflenen bir istihdam alanına yapılırsa 900.000 ABD Doları) "risk altında" yapılmalıdır. EB-5 göçmen vizesi hakkında sorularınız varsa ve bir avukata danışmak istiyorsanız, Shihab &; Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin. Çok çeşitli karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahibiz.

Ne Risk Oluşturur ve Ne Kadar Risk Gereklidir?

Sermaye yatırımının risk altında sayılması için, yatırımınızın zarara veya tekrar zarara neden olma ihtimali olmalıdır. Ne kadar risk aldığınız, risk sıradan ticari alacaklının sürdüreceğinden daha fazla olduğu sürece, önemli bir konu gibi görünmemektedir. Önemli olan, yatırım yaptığınız tüm para miktarının riske atılması gerektiğidir. Yatırımınızın bir kısmının veya tamamının size geri döneceğine dair bir tür garanti varsa, yatırımınız risk altında olarak kabul edilmeyecektir. Sizi sermaye yatırımınızı kaybetmekten koruyacak bir itfa sözleşmesi, kredi veya başka bir anlaşmanız olmayabilir.

Kredi EB-5 Yatırımı Değildir

Bir borç veren kredi olarak borç para verdiğinde, fonların tabiri caizse risk altında olduğu söylenebilir, çünkü borçlunun kredide temerrüde düşme ihtimali vardır, bu da borç verene zarar verebilir. Bununla birlikte, bu risk derecesi, EB-5 göçmen yatırımcı vizesi amaçları doğrultusunda risk altındaki bir yatırım olarak nitelendirilecek kadar yüksek değildir. Bir kredi, borç verene borçlunun krediyi geri ödeyeceğine dair bir söz içerir ve asıl risk, borçlunun bu sözü tutup tutmayacağıdır. Risk altında olmak için, yatırımın bir kredi şeklinde olmaması gerekir, çünkü krediler yatırımcıya geri ödeneceğine dair bir söz içerir.

Satın alma bir EB-5 yatırımı değildir

Yatırımınız bir satın alma işlemi olmayabilir veya yatırımınız için bir varlık üzerinde kullanım veya sahiplik kazanacağınız bir fayda içermeyebilir. Yatırımınız gayrimenkul, diğer mülkler veya diğer maddi varlıklarla ilgilenirseniz, yatırımınızın satın alma görevi gören kısmı yatırımınıza dahil edilmez.

Yatırımınız Geri Dönüş Sağlayabilir

Şartlı ikamet süreniz geçtikten sonra, gerekli sayıda iş yaratılmış olması, orijinal sermaye yatırımınızın bir kısmını geri almamanız ve geri dönüşün bir kredi, itfa sözleşmesi veya başka bir cihaz aracılığıyla size iade edileceğine söz verilmemesi koşuluyla yatırımınızdan bir getiri elde etmenize izin verilir.

Yatırımınızın Emanette Tutulmasını Seçebilirsiniz

Şartlı yasal daimi ikamet statünüzü elde edene kadar yatırım paranızın emanette tutulmasına izin verilebilir. Bu, yalnızca EB-5 göçmen statünüzün onaylanması üzerine emanet paranızın derhal geri alınabilir bir şekilde serbest bırakılması durumunda işe yarayacaktır. EB-5 onayınız üzerine fonların yeni ticari işletmeye aktarılması hiç olmadığı kadar muhtemel olmalıdır.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy