EB-5 Göçmen Yatırımcılar: Sermaye Yatırımı Yapmalı

Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C. Ofislerimizde Bir Göçmenlik Avukatı ile Danışma İsteyin

EB-5 yatırımcı göçmen vizesi kategorisine hak kazanmak için, 10 yeni tam zamanlı iş yaratan ve ABD ekonomisine fayda sağlayan yeni bir ticari işletmeye 1,8 milyon dolarlık bir sermaye yatırımı yapmanız gerekir. Amerika Birleşik Devletleri'ne göçmen yatırımcı olarak göç etmek istiyorsanız, Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'ndaki deneyimli avukatlarla iletişime geçin. Avukatlarımız, çeşitli karmaşık yasal konularda 50 yıldan fazla birleşik deneyime sahiptir.

 

Gerekli yatırım ne kadardır?

"Hedeflenen istihdam alanı" olarak bilinen şeye yatırım yapmadığınız sürece 1,8 milyon dolar yatırım yapmalısınız, ardından gerekli miktar 900.000 dolara düşer. Toplam yaklaşık 10.000 EB-5 vizesinden, bu kategori için ayrılmış 3.000 vize vardır. Hedeflenen istihdam alanı, kırsal bir alan veya istihdam oranı yüzde 150 veya ulusal ortalamanın üzerinde olan bir alan olarak tanımlanır. Kırsal, bir metropol istatistik bölgesi içinde olmayan veya nüfusu 20.000 veya daha fazla olan bir kasaba veya şehrin dış kenarı olmayan bir alan olarak tanımlanır.

 

Yatırım gerçekten ne zaman yapılmalıdır?

Tüzük, "yatırım sürecinde" olmanız gerektiğini söylese de, USCIS kuralı, EB-5 dilekçesi USCIS'e sunulmadan önce tüm sermaye tutarını yatırmanız gerektiğidir.

Sermaye, yönetmeliklerle şu şekilde tanımlanmaktadır:

 1. Nakit ve eşdeğeri
 2. Envanter
 3. Ekipman
 4. Diğer maddi mallar

Ticari işletmeye kredi vermek, sermaye yatırımı yapmak sayılmaz. Bununla birlikte, sermaye, borçtan öncelikle ve kişisel olarak sorumlu olmanız ve varlıklara sahip olmanız koşuluyla, varlıklarınız tarafından güvence altına alınan bir borç olabilir.

 

Yatırımımı yapmak için sermaye için ne kullanabilirim?

Yatırım yaptığınız sermaye yasal olarak edinilmiş olmalıdır. Bu kural esas olarak uyuşturucu kaçakçılarının ve diğer suçluların ABD yeşil kartı almak için yasadışı olarak elde edilen parayı kullanmalarını önlemek amacıyla oluşturulmuştur. Bu nedenle, USCIS sermayeyi nasıl edindiğinizi bilmek istiyor. Dilekçeniz, sermayeyi nasıl elde ettiğinizi tam olarak belgelemeli ve gerekli tüm vergileri ödediğinizi gösteren vergi beyannamelerini içermelidir. Hediye olarak aldığınız fonlar veya varlıklar karmaşık olabilir, çünkü bağışçının fonları veya varlıkları nasıl elde ettiğini belgelemeniz ve gerekli vergilerin ödenip ödenmediğini göstermeniz gerekir. Hediyelerden, tröstlerden, miraslardan ve diğer araçlardan gelen para, işleri çok zor hale getirebilir, çünkü paranın tarihte tam belgelerle geriye kadar izlenmesi gerekir.

Yatırımın ABD ekonomisine fayda sağlayacağını nasıl gösterebilirim?

Bir sermaye yatırımı olarak nitelendirilmek için, yatırımınızın "ABD ekonomisine fayda sağlayacağı" gösterilmelidir. Muhtemelen bu gereksinimi sadece iş yaratma ve sermaye yatırımı için diğer EB-5 gereksinimlerini karşılayarak zaten karşılamış olacaksınız. Ancak tüzük, fayda gereksiniminin diğer gerekliliklerden farklı olduğunu ve bağımsız olarak değerlendirilmesi gerektiğini özellikle belirtmektedir. İşletmenin ABD pazarına mal veya hizmet sağladığını göstermek, bu gereksinimi karşılamak için tatmin edici olmalıdır.

EB-5 göçmen yatırımcı vizesi kategorisi ile ilgili sorularınız varsa, lütfen göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin veya deneyimli bir göçmenlik avukatına danışmak için size en yakın ofiste Shihab & Associates Hukuk Bürosu'nu arayın. Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C.'de ofislerimiz bulunmaktadır.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy