Göçmenlik Hizmetleri

Yatırımcı Vizeleri

ABD göçmenlik yasaları, yabancı yatırımcıların bu ülkeye gelmesine ve ekonomiye para yatırmasına izin veriyor. EB-5 göçmen vizesi, bazı yatırımcıların ABD'ye girdikten sonra daimi ikamet izni almalarına izin verir Başvuru sahiplerinin bir Amerikan işine 500.000-1 milyon dolar yatırım yapmaları ve işte aktif rol almaları gerekir. Antlaşma tüccarı (E-1) ve antlaşma yatırımcısı (E-2) vizeleri, Amerikan şirketine önemli miktarda sermaye yatırmak veya ülkesi ile ABD arasında önemli bir ticaret yapmak isteyen bir yatırımcı için de mevcuttur.

Çalışma Vizeleri ve İstihdama Dayalı Yeşil Kartlar

Birçok yabancı uyruklu kişi ABD'de çalışmak istiyor. Giriş amacına bağlı olarak, farklı işçi türleri için çok sayıda çalışma vizesi vardır. Örneğin, tarım işçileri ABD'ye H2-A çalışma vizesi ile girebilirler. Au pairler, profesörler, öğretmenler ve eğitim sistemini veya kültürünü deneyimlemek ve deneyimleri kendi ülkelerine geri götürmek için ABD'ye gelen diğerleri, kültürel ve eğitimsel değişimler için fırsatlar sağlayan J çalışma vizesine girmeye uygundur. Yabancı uyruklular, ABD'de kalıcı bir iş teklifi almaları durumunda daimi ikamet etmeye hak kazanabilirler. İşverenin, işçiye yeşil kart alabilmesi için bir işgücü sertifikası alması ve işçi için bir Göçmen Dilekçesi vermesi gerekecektir.

Aile Temelli Yeşil Kartlar

Bir ABD vatandaşının yakın akrabasıysanız, bir tercih kategorisine uyan bir vatandaşın aile üyesiyseniz, yeşil kart sahibinin aile üyesiyseniz veya dövülmüş bir eş veya bir ABD vatandaşının dul eşi gibi özel bir kategorinin üyesiyseniz, aile temelli bir yeşil kart almaya hak kazanabilirsiniz.

K-1 ve K-3 Vizeleri

K-1 ve K-3 vizeleri, bir ABD vatandaşıyla evlenmeyi planlayan veya zaten bir vatandaşın eşi olan yabancı uyruklular için mevcuttur. Nişanlı vizesi almak için, bir ABD vatandaşı nişanlısı adına bir dilekçe vermeli ve nişanlının ülkeye girişinden sonraki 90 gün içinde evlenmeyi planladığını, hem vatandaşın hem de nişanlının evlenmekte özgür olduğunu ve vatandaşın ve nişanlının dilekçeyi doldurduktan sonraki iki yıl içinde en az bir kez şahsen görüştüğünü göstermelidir. Bu gereksinimlerin sonuncusu için bazı istisnalar vardır.  

Sınır dışı edilebilirlikten ancak dürüst ve başarılı bir şekilde ABD vatandaşı olduysanız güvendesiniz. Göç ve Vatandaşlık Sınır Dışı Etme/Sınır Dışı Etme İşlemleri Yasası, yabancı bir vatandaşın menşe ülkesine sınır dışı edilebileceği çok sayıda gerekçe sunmaktadır. Sınır dışı edilmenin bazı gerekçeleri arasında bazı cezai mahkumiyetler, cinsel suçlu olarak kayıt yaptırmamak, evlilik dolandırıcılığı, giriş yapmaya çalışan diğer yabancı uyrukluların kaçırılmasına bilerek yardım etmek, ülkeye giriş sırasında kabul edilemezlik veya yeşil kart veya vize şartlarının ihlali sayılabilir.   

Diğer Uygulama Alanları

Kapsamlı göçmenlik uygulamamız ayrıca diğer konuların yanı sıra vatandaşlık, öğrenci vizeleri, ziyaretçi vizeleri, DACA davaları ve sığınma dilekçelerini de ele almaktadır.

Bugün Bir Göçmenlik Avukatı Temin Edin

Avukatlarımız vize veya yeşil kart sürecini bireysel ve açık bir şekilde açıklayacak ve karmaşık prosedürü küçük, anlaşılması kolay adımlarla basitleştirecektir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy