Yeni Bir Ticari İşletmeye Girişmek: EB-5 Vize Gereksinimi

Columbus, OH Göçmen Yatırımcılar Avukatları.

Göçmenlik düzenlemeleri, EB-5 vizelerinin "yeni bir ticari girişimde bulunacak" yabancı yatırımcılara verilebileceğini özellikle belirtmektedir. Genel olarak konuşursak, bu, kar amacı gütmeyen bir işletme olması gerektiği ve yatırımcının 1990 Göç Yasası tarihinden veya 29 Kasım 1990'dan sonra yatırım yapmaya başlamış olması gerektiği anlamına gelir. Kar elde etmek amacıyla kurulan hemen hemen her yasal varlık hak kazanabilir. Bu, şirketleri, ortaklıkları, şahıs şirketlerini ve diğer kar amacı gütmeyen kuruluşları içerecektir. 1.800.000 $ veya 900.000 $ 'lık minimum yatırım karşılandığı ve 10 tam zamanlı iş yaratılacağı sürece, hak kazanacak herhangi bir sayıda ticari işletme vardır.

Daimi ikamet için EB-5 vize başvurusunda bulunmak isterseniz, Shihab &; Associates Hukuk Bürosu bu çabanızda size yardımcı olabilir. Columbus göçmenlik avukatlarımız, EB-5 vize işlemlerinde müşterileri başarıyla temsil etmiştir ve pek çok avukat aynı şeyi söyleyemez.

 

Bir İşletmenin "Yeni" &; "Ticari" Olarak Kurulması

EB-5 vizesine hak kazanmanın şartlarından biri, göçmen yatırımcının yeni bir ticari işletmeye yatırım yapması gerektiğidir. Bu iki kriter belirlenmelidir:

1. İşletme, ticari nitelikte olmalıdır. Devam eden yasal işleri yürütmek amacıyla oluşturulan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olmalıdır. Bu, aynı zamanda kar amacı güttüğü sürece bağlı kuruluşları da içerir.

2. İşletme yeni olarak kabul edilmelidir. 29 Kasım 1990'dan sonra kurulmuş olmalıdır. Ancak, bu kuralın iki istisnası vardır. Yatırımcının yeniden yapılandırması veya genişletmesi halinde bu tarihten önce ticari işletme kurulabilir.

 

Bir işletme, yatırımcının mevcut bir işletmeyi yeniden düzenlediği veya yeniden yapılandırdığı tespit edilebilirse, yeni bir ticari işletme haline gelmiş sayılacaktır. Tüzük ve yönetmelikler, yeni bir ticari işletme kurmak için gereken yeniden yapılandırma veya organizasyon seviyesi konusunda çok az rehberlik sunmaktadır. Bununla birlikte, içtihat hukuku, yalnızca işletmenin yasal biçimini değiştirmenin yeterli olmadığını savunmaktadır.

 

Yeni bir ticari işletme, yatırımcının mevcut bir işletmeyi genişlettiği gösterilebilirse yeni kabul edilecektir. Genişleme, işletmenin net değerinde en az% 40'lık bir artışa neden olmuş olmalı veya çalışan sayısında% 40'lık bir artışa neden olmuş olmalıdır.

 

Yeni Bir Ticari İşletmede "İlgi Çekmek"

EB-5 vizesine hak kazanmak için, yatırımcının yeni ticari işletmede sadece pasif bir rolden daha fazlasını sunması gerekir. Yatırımcının, işletmenin yönetimine fiilen dahil olması için yönetmelikler tarafından zorunlu kılınmıştır. Bu, yatırımcının işletmenin günlük yönetim kontrolüne dahil olması veya işi yöneten politikayı formüle etmesi gerektiği anlamına gelir. Düzenlemelere göre, yatırımcının bir şirket görevlisi, yönetim kurulu üyesi veya sınırlı ortak olması durumunda bu gereklilik yerine getirilebilir.

 

Doğru Göçmenlik Avukatını Seçin

Tüm göçmenlik düzenlemelerini tek başına deşifre etmeye çalışmak göz korkutucu olabilir. "Yeni bir ticari girişimde bulunmak" gibi küçük bir ifade çok fazla bilgi içerdiğinde, potansiyel bir göçmen yatırımcının yasaları ve düzenlemeleri bilen ve anlayan biriyle konuşması önemlidir. Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'ndaki Columbus göçmenlik avukatları, göçmenlik hukukunun her alanında deneyimlidir ve sizinle oturup tüm süreci, tüm haklarınız ve seçeneklerinizle birlikte açıklamaktan mutluluk duyacaktır.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy