Girişimciler için L-1 Şirket İçi Transfer Vizesi

Göçmenlik Avukatlarımızla Görüşmek için Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield, Michigan ve Washington, D.C. Ofisimizle İletişime Geçin

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir iş kurmak isteyen bir girişimciyseniz, belirli koşulları yerine getirmeniz durumunda L-1 şirket içi transfer vizesine hak kazanabilirsiniz. Bu makale, uygun olup olmadığınızı ve bu vizenin koşullarınıza bağlı olarak sizin için uygun olup olmayacağını belirlemenize yardımcı olmak için L-1 vizesinin temel gereksinimlerini ortaya koymaktadır. Daha fazla bilgi edinmek veya davanızın özel gerçekleri ve niteliği hakkında bir göçmenlik avukatına danışmak için, Shihab &; Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin. Avukatlarımız, çok sayıda karmaşık göçmenlik hukuku konusunda 50 yıldan fazla birleşik deneyime sahiptir.

 

L-1 Kategorisini Seçme Nedenleri

L-1 vizesi, H-1B için uygun değilseniz işe yarayabilir. H-1B, özel bir meslekte çalışmanızı gerektirir ve her yıl mevcut vize sayısını sınırlayan yıllık vize sınırına tabi olabilirsiniz. L-1 uygulanabilir bir alternatif olabilir. Sizin için en uygun iş stratejisini planlayalım. Kanıtlanmış sonuçları olan yenilikçi bir firmayız.

 

L-1 Şirket İçi Transfer Edilen Kişi Vizesi Nedir?

Şirket içi devralan vize, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki yabancı bir şirketin çalışanı olan yabancı uyrukluların, yurtdışındaki şirketle kurumsal ilişkisi olan bir ABD şirketi için çalışmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne gelmeleri için geçerlidir. Vize, yönetici, yönetici veya uzmanlık bilgisine sahip bir işçi olan çalışanlar içindir. Aşağıda açıklandığı gibi L-1A ve L-1B olmak üzere iki tür L-1 vizesi vardır. L-1 vizesi için ilk kalış süresi, yeni bir ofis kuran çalışanlar için maksimum bir yıldır. Diğer tüm L-1 çalışanları için, ilk kalış süresi, L-1A için toplam maksimum yedi yıl ve L-1B için beş yıl olmak üzere, iki yıllık uzatmalarla birlikte en fazla üç yıldır. Eşiniz ve 21 yaşın altındaki evlenmemiş çocuklarınız, bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler olarak L-2 statüsünde size eşlik edebilir.

 

ABD Şirketi ile Yurtdışındaki Şirket Arasında Nitelikli Bir İlişki Olmalıdır

ABD şirketi, sizi uzmanlık bilgisine sahip bir yönetici, yönetici veya işçi olarak istihdam eden yabancı bir şirketle kurumsal bir ilişkiye sahip olmalıdır. Kurumsal ilişkiye sahip olmak için, ABD ofisi yabancı şirketin ana şirketi, bağlı kuruluşu, yan kuruluşu veya şubesi olmalı ve hem ABD ofisi hem de yabancı şirket aynı mülkiyet ve kontrole sahip olmalıdır.

 

L-1 Çalışanı için Gereklilikler

Amerika Birleşik Devletleri'ne kabul edilmeden önceki üç yıl içinde yurtdışında bir yıl boyunca şirket için sürekli çalışıyor olmalısınız. Amerika Birleşik Devletleri'ne, yönetici veya yönetsel bir kapasitede (L-1A vizesi için) veya özel bir bilgi kapasitesinde (L-1B vizesi için), yurtdışındaki işverenin bir şubesi veya nitelikli bir kuruluş olan bir kuruluş için hizmet sağlamak amacıyla girmeye çalışmalısınız.

 

Yeni bir ofis içinse, güvenli yeterli fiziksel alan olmalıdır

ABD kuruluşu Amerika Birleşik Devletleri'nde yeni bir ofis açacaksa, yeni ABD ofisinin iş yapmak için yeterli alana sahip olduğuna dair kanıt sunarak kanıt oluşturmanız gerekir.

Bu tür kanıtlar şunları içerebilir:

 1. Kira sözleşmeleri
 2. İpotek
 3. İş planları
 4. Pazarlama materyalleri
 5. Diğer ilgili belgeler

 

Kalış Süresinin Uzatılması için, ABD'ye L-1 statüsünde kabul edilmenizden sonraki bir yıl içinde, Yeni Ofis Aktif ve Çalışır Durumda Olmalıdır

Vize yeni bir ABD ofisi içinse, ilk L-1 vize statüsü bir yıl ile sınırlıdır. Bir yıllık sürenin sonunda, uzatma almak için, yeni ABD ofisinin aktif ve çalışır durumda olduğunu göstermelisiniz.

 

Kullanılabilecek kanıtlar şunları içerir:

 1. Ek çalışanların işe alındığını gösteren belgeler
 2. Sözleşme emirlerinin yerine getirilip getirilmediği
 3. Gelir akışı olup olmadığı
 4. Envanterin varlığı
 5. Diğer ilgili belgeler

 

L-1A statüsünde kalış süresinin uzatılması için, yeni ofisin yönetici veya yönetici pozisyonunuzu desteklemesi gerekir

ABD kuruluşu yeni bir ofisse ve vizeniz L-1A ise, bir yıl içinde ofisin yönetici veya yönetici olarak istihdamınızı destekleyecek kadar çalışır durumda olduğunu göstermelisiniz. Yeni bir ofis açıldıktan sonraki ilk yıl boyunca, tipik olarak, bir yöneticinin veya yöneticinin, yönetimsel veya yürütme niteliğinin ötesine geçen birkaç "uygulamalı" faaliyette bulunması gerekir

 

Ancak, ilk yıldan sonra, vize uzatması almak için istihdamınız öncelikle yönetimsel veya idari görevlere odaklanmalıdır. Ayrıntılar için bizimle iletişime geçin. Girişimciler için L-1 şirket içi transfer vizesi veya takip etmek isteyebileceğiniz göçmenlik vizesi kategorilerinden herhangi biri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin veya size en yakın ofisteki bir avukatla görüşmek için Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'nu arayın.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy