L-1 Vizesi için Nitelikli İstihdam

Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield, Michigan ve Washington, D.C.'de Çalışma Vizesi Avukatları

Bir L-1 çalışan yararlanıcısı olarak nitelendirilebilmeniz için, yabancı şirket tarafından sürekli bir yıl boyunca yönetici, yönetici veya uzmanlık bilgisine sahip bir kişi olarak tam zamanlı olarak çalışmış olmanız gerekir. Bu istihdamı, vize dilekçesinin başvuru tarihinden önceki üç yıl içinde tamamlamış olmalısınız.

 

L-1 vizesi hakkında bir avukatla konuşmak isterseniz, danışma için Shihab &; Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin. Çok çeşitli karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yıldan fazla birleşik yasal deneyime sahibiz. Columbus göçmenlik avukatlarımız size uygun şekilde rehberlik edebilir ve vize başvuru sürecinde çıkarlarınızı koruyabilir.

 

L-1A Vizesi: Yönetici Pozisyonu 

Bir yönetici olarak kalifiye olmak için, USCIS'e göçmenlik yasası tarafından tanımlanan bir "yönetici" tanımını karşıladığınızı kanıtlamanız gerekir. Şirketin faaliyetlerini denetleyen üst düzey bir pozisyona ve küçük bir gözetimle geniş bir karar verme yetkisine sahip olmalısınız. Bir şirket başkan yardımcısı veya benzer yetkiye sahip biri, yönetici pozisyonuna bir örnek olacaktır.

 

Yönetici olarak L-1A vizesine hak kazanmak için gerekenler şunlardır:

 1. Astların kontrolü
 2. Yürütme görevleri
 3. Sorumluluklarınızın kapsamı geniş olmalıdır
 4. "Öncelikle" yürütme görevleriyle meşgul olmalısınız

 

L-1A Vizesi: Yönetici Pozisyonu

L-1A vizesi için yönetici kategorisinde hak kazanmak için, göçmenlik yasası tarafından tanımlandığı şekilde bir "yönetici" tanımı olmanız gerekir. Bu kişi:

 1. Profesyonel çalışanların çalışmalarını kontrol eder ve denetler
 2. Organizasyonu yönetir veya kuruluşun bir departmanını, alt bölümünü, işlevini veya bileşenini yönetir
 3. Süpervizör, profesyonel veya yönetici olan başkalarının çalışmalarını denetler ve kontrol eder

 

L-1A Vizesi: Fonksiyon Yöneticisi Pozisyonu

L-1A vizesi için bir "yönetici" olarak nitelendirilebileceğinize inanıyorsanız, ancak herhangi bir alt çalışanı denetlemiyorsanız, pozisyonunuzun bir "işlev yöneticisi" olduğunu belirleyebilirseniz yine de hak kazanabilirsiniz. Bir "fonksiyon yöneticisi", pozisyon alt çalışanları denetlemese bile, "yönetici" pozisyonunun kriterlerini karşılar. Temel olarak, bu pozisyonun sorumlulukları, çalışanları yönetmek yerine, şirketin belirli bir işlevini yönetmektir. Kalifiye olmak için, öncelikle şirket içindeki belirli bir departmanın, bölümün veya iş biriminin tüm yönleri için yönetimsel sorumluluğa sahip olduğunuzu belirleyebilmelisiniz.

Buradaki anahtar, sorumluluklarınız ile şirketin hedefleri arasındaki bağlantıyı kurmaktır. Ayrıca, alt çalışanlar üzerinde doğrudan bir denetiminiz olmamasına rağmen, başkaları üzerinde rehberlik ve yönlendirme sağlayan geniş kapsamlı kararlar alma yetkisine sahip olduğunuzu da göstermelisiniz.

 

Bir Yıllık Nitelikli İstihdam Gerekli

Heykele göre, bir L-1 çalışanı olarak kalifiye olmak için, görevinizin başlangıç tarihinde L-1 vizenizle Amerika Birleşik Devletleri'ne girdiğiniz sırada tamamlanmış bir yıllık nitelikli istihdama sahip olmanız gerekir. Bu, sponsor şirketinizin L-1 vize dilekçesini bir yıllık nitelikli istihdamı tamamlamadan önce dosyalayabileceğini gösteriyor gibi görünüyor, çünkü dosyalamak için doldurmanız gerekmiyor, L-1 vizesini kullanarak çalışmaya başlamak için ABD'ye girdiğinizde buna ihtiyacınız var. Bununla birlikte, gerçekte, henüz bir yıl boyunca orada çalışmadıysanız, şirketinizin dilekçeyi doldururken bir yıllık şartı belirlemesi mümkün olmayacaktır. ABD istihdamınızın başlangıç tarihini ve dilekçe dosyalama tarihini, dosyalamadan önce bir yıllık istihdamı tamamlamanıza izin verecek şekilde ayarlayarak olası sorunlardan kaçınmak iyi bir strateji olabilir.

 

Bu bir yıllık çalışma sürekli olmalıdır. Bir yıllık iş bulmak için ayrı çalışma süreleri ekleyemezsiniz. Belirli koşullar altında ABD'ye kısa seyahatler için bir istisna vardır, ancak bu seyahatler izin verilen kalış süreleri olmalı, iş veya eğlence amaçlı kısa seyahatler için olmalıdır. ABD'de geçirdiğiniz herhangi bir zaman, bir yıllık gereksinimi karşılamak için istihdam olarak sayılmayabilir. Bu nedenle, dilekçeyi doldurmadan önce ABD dışında en az 365 günlük nitelikli istihdam biriktirmelisiniz.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy