Columbus L-1 Vize Avukatları

L-1A ve L-1B Arasındaki Farklar

L-1A ve L-1B vizeleri arasındaki farkları göz önünde bulundurarak hangisinin sizin için daha iyi olacağına karar verirken faydalı olabilir. L-1 vizesi hakkında sorularınız varsa ve bir avukata danışmak istiyorsanız, Shihab &; Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin. Çok çeşitli karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahibiz.

 

Kalış Süresi

L-1A vize statüsü maksimum yedi yıla kadar geçerli olabilirken, L-1B statüsü için maksimum sınır beş yıldır. Bazı durumlarda, bu maksimum kalış süreleri, istihdam yarı zamanlı, aralıklı, mevsimsel olduğunda veya fiziksel ABD varlığının yılda altı aydan az bir toplamı olduğunda uzatılabilir.

 

L-1A Yönetici kategorisi, yeşil karta giden daha kolay EB-1 yolu sağlar

Yurtdışındaki yabancı işveren için, yönetici sıfatıyla, ABD'ye kabul tarihinden önceki üç yıllık süre boyunca en az bir yıl üst üste çalışan bir L-1A çalışanı, istihdama dayalı ilk tercih (EB-1) yeşil kart başvurusunda bulunmaya hak kazanabilir. EB-1 kategorisi, ABD Çalışma Bakanlığı'ndan onaylı bir işgücü sertifikası gerektirmez, bu nedenle sponsor I-140 dilekçesini derhal sunabilir.

 

USDOL İşçi Sertifikası

L-1B vizesi çalışanı, I-140 göçmen vizesi dilekçesini doldurmadan önce, işçi başka türlü bir EB-1 kategorisine hak kazanmadıkça veya ulusal çıkarlardan feragat etmeye hak kazanmadıkça, genellikle onaylanmış bir PERM işgücü sertifikasına ihtiyaç duyacaktır. İşgücü sertifikasyon süreci, ABD'li işçilerin ABD'deki daimi ikametgahının bir sonucu olarak yerinden edilmemesini sağlamak için gereklidir. İşgücü sertifikası, bir yıl veya daha uzun bir süre boyunca genel yeşil kart sürecine önemli miktarda zaman ekler.

 

Öncelikli Tarih Retrogresyonu

Her yıl mevcut olan istihdama dayalı göçmenlik vizelerinin sayısı, işçinin kendi ülkesine bağlı kota ile sınırlıdır. EB-1 kategorisi çok az veya hiç beklemese de, EB-2 ve EB-3 kategorileri, özellikle Çin, Hindistan, Meksika veya Filipinler'de doğan işçiler için önemli ölçüde birikmiş olabilir.

Onaylanmış bir I-140 dilekçesi öncelikli bir tarih içerecektir. Öncelik tarihi, biriktirme listesinin ne kadar büyük olduğunun ve çalışanın vizenin kullanılabilir hale gelmesi için ne kadar beklemesi gerektiğinin bir göstergesidir. Öncelik tarihi geçerliyse, bekleme süresi yoktur ve I-485 yeşil kart başvurusu hemen yapılabilir. Öncelik tarihi geçerli değilse, bir biriktirme listesi vardır. Örneğin, 1 Ocak 2009 tarihli öncelikli bir tarih, bu tarihten önce I-140 dilekçesi verenler için vizelerin artık mevcut olduğu anlamına gelir.

L-1B dilekçesini planlarken, işveren çalışanın L-1A yönetici vizesi için de dilekçe vermeye uygun olduğunu keşfedebilir. L-1B işçisinin yeterli yönetici veya işlev yöneticisi deneyimine sahip olduğu ve yönetici pozisyonuna terfi ettiği durumlarda bile, işveren yeşil kart için gerekli işgücü sertifikasından kaçınmak ve gerilemeyi önlemek için değiştirilmiş bir L-1A dilekçesi verebilir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy