L-1B Uzmanlık Bilgi Vizesi

Columbus göçmenlik avukatlarımız size yardımcı olmak için buradalar

Shihab &; Associates Hukuk Bürosu, L-1B uzmanlık bilgisi vizesi arayan müşterileri temsil etmektedir. Göçmenlik avukatlarımızın Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield, Michigan ve Washington, D.C.'de ofisleri bulunmaktadır.

 

L-1B "Uzmanlık Bilgisi" Tanımının Evrimi

L vize kategorisi, yabancı uyrukluların yönetimsel veya idari kapasitelerde veya aynı işveren veya ana şirketi, şubesi, yan kuruluşu veya bağlı kuruluşu için ABD'deki uzmanlık bilgisi ile çalışmak üzere geçici olarak transferini kolaylaştırmak için oluşturulmuştur. BIA kararları 1980'lerde "uzmanlık bilgisi" nin anlamını ele almaya başladı. BIA "kilit personel" terimine odaklandı. Ayrıca, yüksek vasıflı çalışanları "uzmanlık bilgisine" sahip olanlardan ayırdı ve ayrıca uzmanlık bilgisinin "tescilli bilgi" ve "ABD iş piyasasında kolayca bulunmayan ileri düzeyde bir uzmanlık" içerdiğini belirtti.

 

1983 yılında INS, "uzmanlaşmış bilgi" nin düzenleyici tanımını tamamladı ve "bir bireyin sahip olduğu, doğrudan bir kuruluşun ürünü veya hizmetiyle veya dilekçe sahibinin iş piyasasında kolayca bulunamayan ekipmanı, teknikleri, yönetimi veya diğer mülkiyet çıkarlarıyla ilgili bilgi" olarak tanımladı. Bilgi, kuruluşun kendisiyle ilgili olmalı ve doğrudan ticaretin genişlemesiyle ilgili olmalı veya işletmenin pazarda rekabetçi hale gelmesine izin vermelidir. "

Ancak daha sonra 1987'de, tanımın yeterliliği konusundaki endişeler nedeniyle, INS tanımı şu şekilde değiştirdi: "Kuruluşun ürünü, hizmeti, araştırması, ekipmanı, teknikleri, yönetimi veya işverenin diğer çıkarları hakkında ileri düzeyde uzmanlık ve mülkiyet bilgisi olan bir bireyin sahip olduğu bilgi, Amerika Birleşik Devletleri işgücü piyasasında kolayca mevcut değildir. Bu tanım, yalnızca bir ürün üretmelerini veya bir hizmet sunmalarını sağlayan genel bilgi veya uzmanlığa sahip kişiler için geçerli değildir. "

Daha sonra, 1988'de, INS'nin Komiser Yardımcısı Richard E. Norton, "özel bilgi" teriminin kelimenin tam anlamıyla yorumlandığını ve Kongre'nin L sınıflandırması altında kapsamayı planladığı birçok çalışanın dışlandığını belirten bir memorandum (Norton memorandum) yayınladı. Bu nedenle memorandum, "özel bilginin" "kuruluşun ürün, hizmet, araştırma, ekipman teknikleri, yönetimi veya belirli bir alandaki bir çalışanın olağan veya olağan bilgisinden farklı veya aşan diğer çıkarları hakkında bir çalışanın sahip olduğu uzmanlık bilgisini" içerdiğini tavsiye etti.

 

Notta ayrıca, uzmanlık bilgisine sahip bir çalışanın özelliklerinin şunları içerdiği açıklanmıştır:

 • İşverenin pazardaki rekabet gücü için değerli bilgiye sahip olmak
 • Amerika Birleşik Devletleri işvereninin, sektörde genel olarak bulunmayan özel bilgilerin bir sonucu olarak yabancı çalışma koşulları hakkındaki bilgisine katkıda bulunmaya nitelikli olmak
 • İşverenin verimliliğini, rekabet gücünü, imajını veya finansal durumunu artıran önemli görevleri içeren bir kapasitede yurtdışında kullanılmış olmak
 • Normalde sadece o işverenle önceden edinilebilecek bilgiye sahip olmak

 

"Uzmanlık bilgisinin" düzenleyici tanımı, Kongre tarafından 1990 Göç Yasası'nda (IMMACT) daha da değiştirildi. Tasarı, uzmanlık bilgisini, şirket ürününün özel bilgisi ve uluslararası pazarlardaki uygulaması veya şirketin süreçleri ve prosedürleri hakkında ileri düzeyde bilgi olarak yeniden tanımladı. Yabancı uyruklu kişinin uzmanlık bilgisinin "tescilli", dilekçe veren şirkete özel olması veya ABD işgücü piyasasına hazır olmaması gerekliliğini ortadan kaldırdı. INS, yönetmeliklerini buna göre değiştirdi.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy