Şirket İçi Devralan (L-1) Vizeleri

 

Deneyimli Columbus Ekibimizi Seçin, OH Göçmenlik Avukatları

Şirket İçi Devralan Yönetici veya Yönetici (L-1) göçmen olmayan vize kategorisi, yurtdışındaki işverenle nitelikli bir iş ilişkisi olan ilgili bir kuruluşa (yani şube, bağlı kuruluş veya bağlı kuruluş) hizmet sağlamak için yurtdışından geçici olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne transfer edilen çalışanlar için ayrılmıştır.

 

L-1 vizesine hak kazanmak için:

 • Hem Amerika Birleşik Devletleri hem de yabancı şirket, yararlanıcı çalışanın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki istihdamının tüm seyri boyunca iş yapıyor olmalıdır.
 • Yabancı çalışan, yönetici, yönetici olarak veya uzmanlık bilgisi gerektiren bir pozisyonda çalışmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne geliyor olmalıdır.
 • Yabancı çalışanın yabancı ülkedeki yabancı şirket için bu tür bir pozisyonda çalışıyor olması gerekmektedir.
 • Yabancı çalışan, vize süresi dolduğunda Amerika Birleşik Devletleri'nden ayrılma niyetinde olmalıdır.

Yabancı çalışan, eşini ve 21 yaşın altındaki evlenmemiş çocuklarını L-2 vize statüsünde bağımlı olarak ABD'ye getirebilir. İlk kalış süresi üç yıldır. Kalış süresi uzatımları iki yıllık artışlarla verilebilir. Maksimum kalış süresi L-1A için 7 yıl ve L-1B için 5 yıldır. ABD şirketi yeni bir ofis olarak açılacaksa, ilk kalış süresi bir yıldır.

 

• L-1A &; L-1B Farkları Hakkında

Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'ndaki deneyimli Columbus göçmenlik avukatları, bir çalışan adına L vizesi almak istiyorsanız ihtiyacınız olan hukuk danışmanlığını sağlayabilir. Yabancı profesyonellerin istihdamı ve transferinde büyük ve küçük şirketleri temsil etme deneyimine ve başarısına sahibiz. Yurtdışında bir işiniz varsa ve ABD'de şubeleşmek ve kendiniz için bir L-1 vizesi almak ve daha sonra daha hızlı bir yolda daimi ikamet etmek istiyorsanız, bu vize seçeneği sizin için ideal olabilir.

Daha fazla bilgi ve durumunuzun analizi için, bir danışma ayarlamak için (800) 625-3404 numaralı telefonu arayın. Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield, Michigan ve Washington, D.C.'de ofislerimiz bulunmaktadır.

 

 

L-1 Vizesi için Prosedür ve Gereklilikler

"Nitelikli İlişki" Şartı

L-1 vizesi almak için, yabancı şirketin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki şirketle uygun bir ilişkiye sahip olması gerekir. Aşağıda, L-1 vizesine hak kazanan şirket ilişkilerinin bir listesi bulunmaktadır:

 • ABD şirketi, yabancı bir şirketin şubesidir;
 • ABD şirketi, yabancı şirketin hisselerinin çoğunluğuna, yani ana iştirake sahiptir;
 • ABD şirketi ve yabancı şirketin çoğunluk hisseleri üçüncü bir şirkete, yani bağlı şirkete aittir;
 • ABD şirketi, yabancı bir şirket ile başka bir şirket arasındaki ortak girişimdir.

Bir L-1 vize başvurusunu işleme koymak için, yabancı bir ana şirketin bir ABD yan kuruluşunun en az %50'sine sahip olması ve bağlı kuruluşun eylemleri üzerinde veto yetkisine sahip olması gerekir. Şirketler bağlı kuruluşlarsa, ABD ve yabancı şirketler en az% 50 oranında aynı nihai ana şirkete ait olmalıdır. Şubeler ayrıca, yabancı bir ülkede şubesi olan bir ABD şirketi ve ABD şubesi olan yabancı bir şirket de dahil olmak üzere hak kazanır. Ancak, dal gereksinimi bir aracı türü kurulumu içermez.

 

Bir Yıllık Tam Zamanlı İstihdam Gereksinimi

ABD şirketi, hizmetleri ABD'de gerekli olan lehtar / devralan adına göçmen olmayan işçi için bir dilekçe vermelidir. Yararlanıcı / devralan (bir yönetici, yönetici veya uzmanlık bilgisine sahip biri olsun), ABD'ye kabulünden hemen önceki üç yıl boyunca en az bir yıl boyunca yabancı şirkette tam zamanlı bir çalışan olmalıdır. Bu, yararlanıcı/devralan kişi şu anda ABD'de F-1 veya H-1B gibi başka bir statüde bulunuyorsa ve şimdi L-1 vizesine geçmek istiyorsa, ABD'ye girmeden önce yabancı işveren için en az bir yıl çalıştığı sürece statüsünü L-1 vizesine değiştirme hakkına sahip olduğu anlamına gelir. Çalışanın bu statüyü kaç yıldır işgal ettiği önemli değildir.

Mesela:

 • Jane Alien, Fransa'daki A Şirketi'nde 5 yıl boyunca yönetici olarak tam zamanlı olarak çalıştı.
 • ABD'de B Şirketi'nde H-1B vize statüsünde bir pozisyon teklif edildi. ABD'ye taşındı ve bundan sonra 4 yıl boyunca B Şirketi'nde çalıştı.
 • Şimdi Jane, işini A Şirketi'nin ana şirketi olan C Şirketi'ne değiştirmeye karar verdi.
 • Jane, H-1B vizesi ile ABD'ye kabul edilmesinden hemen önceki üç yıl içinde en az bir yıl boyunca yönetici olarak tam zamanlı statüde A Şirketi için çalıştığı için L-1 vizesi almaya uygundur.

 

Ek Yeterlilik Kriterleri

ABD şirketinin, L-1 vizesi transfer edilenler için dilekçe verebilmesi için yabancı şirketle nitelikli bir ilişkisi olmalıdır. ABD veya yabancı şirket, ABD'de çalışmak için L-1 vizesine uygunluğunu kanıtlamak için bir dilekçe vermelidir Bu nedenle, ABD'de en az bir yıldır faaliyet gösteren şirketler, birisini denizaşırı operasyonlarından ABD'ye transfer etmek için L-1 vizesine başvurabilirler. ABD işletmesi bir yıldan az bir süredir faaliyet gösteriyorsa, L-1 vizesi yalnızca bir yıl boyunca verilecektir, bundan sonra L-1 vize uzatma dilekçesi, şirketin yaşayabilir olduğunu ve transfer edilen çalışanların hizmetlerine ihtiyaç duymaya devam ettiğini kanıtlamalıdır.

İşletmenin ABD'ye ait veya anonim olması gerektiğine dair herhangi bir kısıtlama yoktur. Kilit konu, kontrol ve mülkiyet unsurudur, yani bir şirket, doğrudan veya dolaylı olarak bir başkasının varlıklarına sahip olma konusunda yasal hakka sahiptir. Bu, diğer işletmenin günlük faaliyetlerinin kuruluşunu, operasyonlarını ve yönetimini dikte etmek için yasal yetkiyi içerir.

 

L-1 vize sınıflandırması için, dilekçe veren şirkete normalde Amerika Birleşik Devletleri'nde ve en azından başka bir ülkede düzenli, sistematik ve sürekli mal ve hizmet sağlayan bir işveren olarak iş yapan nitelikli bir kuruluş denir. Amerika Birleşik Devletleri şirketi, şirket içi devralan ile bir işveren-çalışan ilişkisi kurmalıdır. Yararlanıcı çalışan yabancı şirketten maaş almaya devam edebilir, ancak ABD şirketi çalışanın kontrolüne sahip olmalıdır. L-1 vizesi sahibi, işverene özgü uzmanlık bilgisi içeren dilekçe veren işverenin kontrolü ve denetimi altında kalmadığı sürece, üçüncü taraf bir şantiyeye yerleştirilmek yasaktır.

 

Ohio, Chicago veya Washington, D.C. Ofislerimizde Deneyimli Bir L-1 Vize Avukatı ile Çalışın

L-1 vizesiyle ilgili sorularınız için The Law Firm of Shihab &; Associates'teki deneyimli Columbus göçmenlik avukatlarıyla iletişime geçin. Şirketinizin Amerika Birleşik Devletleri'nde nitelikli bir kuruluşu varsa ve bir yönetici, yönetici veya uzman bilgi uzmanını transfer etmek istiyorsanız, mümkün olan en kısa sürede yetkili danışmanla iletişime geçmeniz çok önemlidir. Size en iyi eylem planı hakkında tavsiyede bulunabiliriz. Deneyimli avukatlarımız, L-1 vizesi için bu kişilere sponsor olmaya uygun olup olmadığınızı belirlemek için organizasyon yapınızı ve şirket içi transferlerinizin kimlik bilgilerini derhal gözden geçirecektir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy