Bekleyen Yeşil Kart Göçmen Dilekçesi ile TN Vize Durumu

Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C.'deki Göçmenlik Avukatları

Amerika Birleşik Devletleri'ne TN vize statüsünde kabul edildikten sonra, koşullarınız değişebilir, böylece yeşil kart almaya hak kazanırsınız. ABD'de TN statüsündeyken yeşil kart dilekçesinin lehtarı olsanız da, TN statüsü göçmen olmayan niyetinizi sürdürmenizi gerektirdiğinden sorunlar ortaya çıkabileceğinden bunu yaparken dikkatli olmalısınız.

 

TN vizesi hakkında sorularınız varsa ve bir avukata danışmak istiyorsanız, Shihab & Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin. Çok çeşitli karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahibiz.

 

Göçmen Olmama Niyetini Koruyarak Yeşil Kart Başvurusunda Bulunabilir miyim?

Gümrük ve Sınır Devriyesi (CPB) kılavuzu, ABD'ye TN kabulü için başvurduğunuzda göçmen olmayan bir niyetinizin olması gerektiğini belirtir, ancak kabul edildiğinizde göçmen olmayan niyetiniz olduğu sürece, TN göçmen olmayan statünüzü terk etmeden gelecekte göç etme niyetine sahip olmanıza izin verir. Yeşil kart dilekçesi yararlanıcısı olmak, ABD'de kalma niyetinizin bir tezahürüdür ve bu noktada artık göçmen olmayan bir niyetiniz olmayabilir. Bu, yeşil kart dilekçesi verildikten sonra, ABD'de TN statüsünde kalmaya devam edebileceğiniz, ancak TN statüsünün uzatılması veya ABD'nin TN statüsüne geri kabul edilmesi için yapılan başvuruların, göçmen olmayan niyetiniz olmadığı gerekçesiyle reddedilebileceği anlamına gelir.

 

Yeşil kartım beklemedeyken göçmen olmayan niyetimi belirleyebilir miyim?

Eski Göçmenlik ve Vatandaşlığa Kabul Servisi (INS) kılavuzu, onaylanmış bir I-140 göçmen yeşil kart dilekçeniz varsa, ABD'de planladığınız TN kalışınızın geçici olacağını hala tespit edebiliyorsanız, yalnızca bu temelde TN kabulünün veya uzatılmasının reddedilmemesi gerektiğini söylüyor. Bu nedenle, yeşil kart dilekçeniz beklemedeyken teknik olarak TN kabulü veya uzatması alabilirsiniz, ancak bu kolay değildir. İlk olarak, mevcut TN iş hedefinizin gelecekteki göç etme niyetinizden tamamen ayrı olduğunu belirlemeniz gerekir. İkinci olarak, mevcut TN iş görevinizin belirli bir bitiş tarihine sahip olduğunu ve bu tarihte ABD'den ayrılmayı planladığınızı belirlemeniz gerekir. İyi bir göçmenlik avukatı davanıza bakabilir ve bunu başarmak için gerekli uygun kanıtları toplamanıza yardımcı olabilir.

 

 

Konsolosluk İşlemleri Göçmen Niyeti Sorununu Önler

Göçmen vizesi dilekçeniz, mevcut TN statünüzün süresi dolmadan önce size bir yeşil kart sunacaksa, ABD'deki statü ayarlaması yerine Form I-140'ta ABD dışında konsolosluk işlemlerini seçerek göçmen niyeti sorunundan kaçınabilirsiniz. Bunun nedeni, konsolosluk işlemlerini bir kez talep ettiğinizde, bunun yasal olarak daimi ikametgah sahibi olmadan önce ABD'den ayrılma niyetinizi neredeyse garanti etmesidir.

 

Statüyü başka bir vizeye değiştirmeli miyim?

Yeşil kart dilekçesinin lehtarı olmak, mevcut TN vize durumunuzu bozmamalıdır. Ve TN durumunuzun süresi dolmadan yeşil kart durumunuzu alabiliyorsanız, o zaman bir sorun olmamalıdır. Ancak, yeşil kart dilekçenizin bir öncelik tarihi sırası nedeniyle gecikip gecikmeyeceğine ve yeşil kart durumunuz onaylanmadan TN statünüzün sona erip ermeyeceğine dikkat edin. Bu durumda, statüyü H-1B veya L-1 gibi göçmen olmayan bir niyet belirlemenizi gerektirmeyen başka bir göçmen olmayan çalışma vizesine değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

TN vizesi veya başka herhangi bir göçmenlik meselesi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, yakınınızdaki bir ofiste bir avukatla görüşme planlamak için lütfen Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy