TN Vizesi Özel Durumlar: Bilimsel Teknisyen/Teknoloji Uzmanı

TN bilimsel teknisyen / teknoloji uzmanı vizesi, yabancı uyruklu bir kişinin, belirtilen on bilimsel alandan birinde çalışan bir profesyonel için çalışmak ve yardımcı olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne gelmesine izin verir. Lisans veya Licenciatura derecesi şartı yoktur. Bu kategori için kriterler biraz belirsizdir, bu nedenle başvurunun kriterlere uygunluğu ayrıntılı olarak açıklamak için dikkatli bir şekilde hazırlanması ve reddedilmeyi önlemek için yeterli belgesel kanıtın eşlik etmesi önerilir. TN vizesi hakkında sorularınız varsa ve bir avukata danışmak istiyorsanız, Shihab & Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin. Çok çeşitli karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahibiz.

 

Bilimsel Teknisyen/Teknoloji Uzmanı Nedir?

TN kategorisindeki Bilimsel Teknisyen/Teknoloji Uzmanı vizesine hak kazanmak için, aşağıdaki bilimsel alanlardan biri hakkında teorik bilgiye sahip olduğunuzu kanıtlamak için kanıt sunmalısınız: tarım bilimleri, astronomi, biyoloji, kimya, mühendislik, ormancılık, jeoloji, jeofizik, meteoroloji veya fizik. Ayrıca, bu bilimsel alanlardan birinde pratik problemleri çözebileceğinizi veya bu alanlardan birinin ilkelerini temel veya uygulamalı araştırmalara uygulayabileceğinizi de belirlemelisiniz.

 

Hangi eğitim seviyesi gereklidir?

Daha önce belirli bir eğitim seviyesine sahip olmak gerekmese de, şimdi gereklilik, ilgili bir eğitim programında en az iki yıllık eğitimi başarıyla tamamlayarak listelenen bilimsel alanlardan birinde teorik bilgi edinmiş olmanızdır.

 

Pozisyonun amacı bir profesyonele destek sağlamak olmalıdır

Teorik bilgiye sahip olduğunuz aynı bilimsel alanda profesyonel olan bir kişiye doğrudan destek sağlamak için ABD'ye geliyor olmalısınız. O profesyonelden bir iş teklifi almanız gerekir ve teklif, işinizin profesyonelin çalışmasıyla ilişkili olacağını belirtmelidir. Bu, çalışmanızın profesyonel süpervizör tarafından yönetilmesi, koordine edilmesi ve gözden geçirilmesi gerektiği ve çalışmanızın bu profesyonel süpervizörün çalışmasına girdi sağlaması gerektiği anlamına gelir. Başvuruya, profesyonel süpervizörün iş görevlerini, hizmetlerinizin neden profesyonel süpervizörden istendiğini, iş görevlerinizin profesyonel süpervizörünkilerle nasıl ilişkili olduğunu ve profesyonel süpervizörün işinizi nasıl yöneteceğini, koordine edeceğini ve gözden geçireceğini açıklayan bir destek beyanı eşlik etmelidir.

 

İş öncelikle teknoloji tasarlamak ve/veya geliştirmek için olmalıdır

Çalışmanızın pratik problemlerin çözülmesini veya ilkelerin araştırmaya uygulanmasını içereceğini belirlemelisiniz. İş, marangozlar, elektrikçiler, kaynakçılar gibi inşaat veya bina niteliğinde olamaz veya iş belirli bir endüstri için uzmanlaşmış olsa bile, tamamen ekipmanın montajı, onarımı veya bakımından oluşan diğer iş türleri olamaz.

TN vizesi veya başka herhangi bir göçmenlik meselesi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, yakınınızdaki bir ofiste bir avukatla görüşme planlamak için lütfen Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy