TN Vizesi: Profesyonel Olarak Kalifiye Olmak

Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C.'deki Göçmenlik Avukatları

İstihdam edileceğiniz pozisyonun NAFTA tarafından tanınan bir meslek olduğu tespit edildikten sonra, o mesleğe uygun olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Hangi mesleğe sahip olduğunuza bağlı olarak bir lisans derecesine, sertifika lisansına veya lise sonrası diplomaya sahip olmanız gerekir.

TN vizesi hakkında sorularınız varsa ve bir avukata danışmak istiyorsanız, Shihab & Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin. Çok çeşitli karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahibiz.

 

Gerekli Kimlik Bilgileri Nelerdir?

Bir TN mesleğine hak kazanmak için, hangi mesleğe bağlı olarak, nitelikleri karşıladığınızı gösteren bir lisans derecesine veya diğer kimlik bilgilerine sahip olmanız gerekir. Asgari lisans eğitimi gerektiren meslekler söz konusu olduğunda, üç yıllık bir lisans derecesi kabul edilebilir. Dereceniz Kanada veya Meksika dışında yabancı bir ülkeden ise, derecenizin Kanada, Meksika veya ABD'den alınan bir dereceye eşdeğer olduğunu gösteren onaylı bir yeterlilik değerlendirmesi sunmanız gerekecektir.

 

Derece yerine profesyonel lisans kullanabilir miyim?

Bazı TN meslekleri için, mesleğin profesyonel lisans gerektirmesi durumunda, nitelikli olduğunuzu belirlemek için bir derece yerine mesleği icra etmek için geçerli bir eyalet veya il lisansı kullanabilirsiniz. Mesleğinizi icra etmek için bir lisansa sahip olmak, giriş sonrası bir gerekliliktir, yani uygun derecenin kanıtını sağladığınız sürece bir lisans kanıtı sunmazsanız davanızın reddedilmemesi gerekir. Ruhsat alma şartı, ABD'ye girdikten sonra ilgili ABD veya eyalet makamı tarafından uygulanabilir.

 

Lisans ne zaman gerekli değildir?

Mesleği Amerika Birleşik Devletleri'nde fiilen icra etmediğiniz sürece lisans sahibi olmanız gerekmez. Bu, profesyonelin mesleği fiilen icra etmeden ABD'de ticari faaliyetlerde bulunacağı durumlarda ortaya çıkabilir. Örneğin, ABD'ye mesleğiniz hakkında ders vermek veya ders vermek için geliyorsanız, ancak ABD'deyken mesleğinizi fiilen icra etmeyecekseniz, ehliyet sahibi olmanız gerekmez.

 

Deneyim Kanıtı ile Ortaöğretim Sonrası Diplomalar ne olacak?

Bazı TN meslekleri için, mesleki deneyim kanıtı ile birlikte bir lise sonrası diploma, derece şartını karşılayabilir. Lise sonrası diploma, Kanada, Meksika veya Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir akademik kurum tarafından iki yıl veya daha fazla orta öğretim sonrası eğitimi tamamladıktan sonra verilen bir sertifikadır. Mesleki deneyim kanıtı, önceki işverenlerden şirket antetli kağıdına yazılmış mektuplar şeklinde olmalı ve o şirketle ilgili deneyiminizi onaylama yetkisine sahip birinin imzasını içermelidir. Serbest meslek deneyiminin kanıtı, fatura ve ödeme kanıtlarını, hizmet sözleşmelerini ve eski müşterilerden gelen deneyim mektuplarını içermelidir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy