TN Vizesi Özel Durumlar: Yönetim Danışmanı

Bazı TN mesleki sınıflandırmaları, hükümetin daha fazla incelemesini tetikleyecektir. Bu sınıflandırmalardan biri, bir yönetim danışmanının TN pozisyonudur. Bu sınıflandırma için başvurular, davanızın reddedilme olasılığının normalden çok daha yüksek olmasına dayanacak şekilde dikkatlice hazırlanmalıdır. TN vizesi hakkında sorularınız varsa ve bir avukata danışmak istiyorsanız, Shihab & Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin. Çok çeşitli karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahibiz.

 

Bir derece mutlaka gerekli değildir

Kanıtlar, göçmenlik yetkililerinin yönetim danışmanı sınıflandırmasının yüksek bir suistimal oranına sahip olduğuna inandığını gösteriyor. Bunun nedeni muhtemelen, bu TN sınıflandırmasının, danışmanlık sözleşmesiyle ilgili bir uzmanlık alanında beş yıllık deneyime sahipseniz, mutlaka bir lisans veya Lisans derecesine sahip olmanızı gerektirmemesidir. Pozisyon, bir bakalorya veya Licenciatura derecesi veya bir yönetim danışmanı olarak beş yıllık deneyimi veya danışmanlık sözleşmesiyle ilgili bir uzmanlık alanında beş yıllık deneyimi kanıtlayan beyan veya mesleki yeterlilik belgesi ile belirlenen eşdeğer mesleki deneyim gerektirir. Bir dereceniz olsa bile, davanızın yine de aynı düzeyde yoğun incelemeye tabi olduğunu unutmayın.

 

Yönetim Danışmanı Nedir?

Yoğun incelemenin bir başka nedeni de, davanızı inceleyen göçmenlik memurunun, işinizin niteliğinin gerçekten yasalarca tanımlandığı gibi bir yönetim danışmanı pozisyonu olup olmadığını belirlemeye çalışacak olmasıdır. Bir yönetim danışmanı, kamu ve özel kuruluşların yönetimsel, operasyonel ve ekonomik performansını iyileştirmeye, stratejik ve işletme sorunlarını analiz etmeye ve çözmeye ve böylece işletmenin amaçlarını, hedeflerini, politikalarını, stratejilerini, yönetimini, organizasyonunu ve operasyonunu iyileştirmeye yönelik hizmetler sunar. Bir yönetim danışmanı olmak için, deneyiminizin ABD işi ve hedefleriyle ilgili olduğunu gösterebilmeniz koşuluyla hemen hemen her tür mesleki deneyime hak kazanabilirsiniz.

Yönetim danışmanı olarak kalifiye olmak için, ABD şirketinin bağımsız bir danışmanı veya bir danışmanlık şirketinin çalışanı olmanız gerekir. ABD şirketinin maaşlı bir çalışanıysanız, yalnızca çok sayıda geçici pozisyonu doldurabilirsiniz, yani pozisyonun normal bir pozisyonu değil, yalnızca geçici bir ihtiyacı karşılamak içindir. "Fazlalık" terimi kanunla açıkça tanımlanmamıştır ve dilekçe hazırlanırken özel dikkat gerektirebilir. ABD'li işveren bir yönetim danışmanlığı firmasıysa, geçici olarak kalıcı bir pozisyon doldurabilirsiniz. Kişinin bağımsız bir danışman olmaması ve danışmanlık firmasının bir çalışanı olmaması durumunda TN dilekçeleri reddedilmiştir.

 

Artan inceleme düzeyi, dilekçenizin maruz kalması muhtemeldir ve yönetim danışmanı kategorisiyle ilgili karmaşık konular nedeniyle, uygun kanıtları toplamanıza ve dilekçenizi hazırlamanıza yardımcı olması için hukuk danışmanı aramanız şiddetle tavsiye edilir.

TN vizesi veya başka herhangi bir göçmenlik meselesi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, yakınınızdaki bir ofiste bir avukatla görüşme planlamak için lütfen Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy