TN Vizesi: Kanada Vatandaşları için Prosedürler

Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C.'deki Göçmenlik Avukatları

TN vizesi, yalnızca NAFTA anlaşması ülkeleri olarak Kanada ve Meksika vatandaşları için geçerlidir. Ancak kurallar her iki ülke için de aynı değil. Gereksinimler Kanada vatandaşları için daha gevşek ve Meksika vatandaşları için daha katı olma eğilimindedir. Kanada vatandaşları, Meksika vatandaşlarının aksine, ABD'ye giriş noktasında başvurabilir ve vizeden muaftır. TN vizesi hakkında sorularınız varsa ve bir avukata danışmak istiyorsanız, Shihab & Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin. Çok çeşitli karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahibiz. 

 

TN Başvurusu ve ABD Kabul Süreci

Kanada vatandaşları için TN başvurusu ABD Konsolosluğu'nda, ABD giriş noktasında veya USCIS aracılığıyla Form I-129 ile yapılabilir. Kanada vatandaşıysanız, vize şartından muafsınız ve Batı Yarımküre dışından veya bir havaalanından gelmiyorsanız, başka türlü kabul edilemez olmadığınız sürece ABD'ye vizesiz kabul edilebilirsiniz. TN statüsü başvurunuz ve ABD'ye kabul başvurunuz aynı anda yapılır ve size TN statüsü verilir ve aynı anda ABD'ye girmenize izin verilir. Ancak, kabul edilebilirlik sorunlarınız olabileceğine inanıyorsanız, TN vizeniz için bir ABD konsolosluğuna başvurmayı düşünmelisiniz.

 

Varsa, aşağıdaki belgeleri yanınızda getirmeniz önerilir:

 1. Kanada vatandaşlığınızın kanıtı (pasaport, doğum belgesi, fotoğraflı kimlik);
 2. İşveren mektubu veya ABD'de istihdam edildiğine dair diğer kanıtlar;
 3. Mesleki TN yeterliliğinizin kanıtı (akademik kimlik bilgileri, lisans belgesi, orta öğretim sonrası kimlik bilgileri, özgeçmiş ve/veya mesleki deneyim mektupları); ve
 4. Göçmen olmama niyetinizin kanıtı (kendi ülkenizle olan bağlarınızın kanıtı).

 

Kanada Vatandaşlarının Bakmakla Yükümlü Oldukları Kişiler

Aynı kabul ve vize muafiyeti kuralları, bakmakla yükümlü olduğunuz eşiniz ve Kanada vatandaşı olan çocuklarınız için de geçerlidir. Kanada vatandaşı olarak vizeden muaf olmanıza rağmen, bakmakla yükümlü olduğunuz eşiniz ve çocuklarınız da Kanada vatandaşı olmadıkça muaf olmayacaktır. Değillerse, ABD'ye girmek için TD vizelerine ihtiyaçları olacak ve ABD konsolosluk ofisi aracılığıyla yapılan türev TD statüsünü doğrulamak için bir TN vizesi almanız gerekecektir.

 

TN Dilekçesi Reddedilirse Önerilen Stratejiler

Kanada vatandaşı olduğunuz için, giriş limanındaki TN statüsü başvurunuz da kabul başvurusu olarak kabul edilir. Bu nedenle, TN statüsü başvurunuz reddedilirse, ABD'ye kabul başvurunuz da reddedilir ve bu da sizi sonuç olarak hızlandırılmış sınır dışı işlemlerine tabi kılar. Sicilinizde kabul edilmemesini ve ABD'den olası bir sınır dışı edilmeyi önlemek için, kabul başvurunuzun geri çekilmesini talep ederek bu önlenebilir. Kabul başvurunuz geri çekilirse, ABD'den resmi olarak çıkarılmış sayılmazsınız ve bu, gelecekte yeniden başvurduğunuzda faydalı olacaktır.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy