TN Vizesi Özel Durumlar: Bilgisayar Sistemleri Analisti

Bilgisayar sistemleri analisti TN vize kategorisi, iş tanımı ve/veya iş unvanı NAFTA profesyonel sınıflandırması ile tutarlı değilse sorunlara neden olabilir. TN vizesi hakkında sorularınız varsa ve bir avukata danışmak istiyorsanız, Shihab & Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin. Çok çeşitli karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahibiz.

 

NAFTA Bilgisayar Sistemleri Analistini Nasıl Tanımlar?

Bir bilgisayar sistemleri analistinin iş tanımı, veri işlemenin kullanıcıların özel ihtiyaçlarına nasıl uygulanabileceğini analiz eden ve bilgisayar tabanlı işleme sistemleri tasarlayan ve uygulayan bir bilgi uzmanı olarak tanımlanır. Sistem analistleri, eski Göçmenlik ve Vatandaşlığa Kabul Servisi'nin (INS) rehberliğine göre, bilgi ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçları karşılayan bilgisayar sistemleri tasarlamak için kuruluşun kendisini inceler.

 

Bilgisayar Sistemleri Analistini Bilgisayar Programcısı ile Karıştırmayın

Bilgisayar sistemleri analisti, bir bilgisayar programcısı veya hatta bir programcı analisti pozisyonuyla karıştırılmamalıdır. ABD Çalışma Bakanlığı'nın (DOL) bilgisayar sistemleri analistleri ve bilgisayar programcıları için ayrı iş tanımları vardır, ancak programcı analisti unvanının hem bilgisayar programcıları hem de bilgisayar sistemleri analistleri için kullanılabileceğini kabul eder. Bilgisayar programcısı, bilgisayar sistemleri analistinin TN sınıflandırması için uygun değildir. Bir bilgisayar sistemleri analistinin bazı bilgisayar programlama çalışmaları yapacağı anlaşılmaktadır, ancak TN vize kategorisi bir bilgisayar programcısını içerecek şekilde mevcut değildir.

Doğru iş unvanını iş tanımıyla eşleştirmek, karışıklığı ve ardından reddedilmeyi önleyebilir. Örneğin, programcı analistinin iş unvanı, iş tanımları gerçekten bilgisayar sistemleri analistleri veya bilgisayar programcıları olan kişiler için de yaygın olarak kullanılır. İş unvanınız programcı analisti ise, iş tanımınızın bilgisayar sistemleri analisti olarak değiştirilmesi gerekip gerekmediğini görmek için yeniden değerlendirilip değerlendirilemeyeceğini sormak akıllıca olacaktır. İş tanımınızın gerçekten bir bilgisayar sistemleri analisti olması durumunda, ancak iş unvanınızın programcı analisti olarak kalması gerekiyorsa, işvereniniz destek mektubunda iş unvanınızı belirtmemeye karar verebilir.

 

Hangi Akademik Kimlik Bilgileri Gereklidir?

Bir bilgisayar sistemleri analisti olarak TN vizesine hak kazanabilmek için aşağıdaki akademik kimlik bilgilerinden birine sahip olmanız gerekir:

 1. Bakalorya derecesi;
 2. Licenciatura derecesi;
 3. Ortaöğretim sonrası diploma ve üç yıllık deneyim; veya
 4. Ortaöğretim sonrası sertifika ve üç yıllık deneyim.

 

Ortaöğretim sonrası diploma veya sertifika nedir?

Lise sonrası diploma, Kanada veya Amerika Birleşik Devletleri'ndeki akredite bir akademik kurum tarafından iki veya daha fazla yıllık orta öğretim sonrası eğitimin tamamlanmasının ardından verilen bir kimlik belgesi olarak tanımlanır. Ortaöğretim sonrası sertifika, bir akademik kurumda, Meksika federal hükümeti veya Meksika'daki bir eyalet hükümeti, federal hükümet veya eyalet hükümeti tarafından tanınan bir akademik kurum veya federal veya eyalet yasaları tarafından oluşturulan bir akademik kurum tarafından iki veya daha fazla yıllık orta öğretim sonrası eğitimin tamamlanması üzerine verilen bir sertifika olarak tanımlanır.

TN vizesi veya başka herhangi bir göçmenlik meselesi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, yakınınızdaki bir ofiste bir avukatla görüşme planlamak için lütfen Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy