Din Görevlileri için R Vizesi

Din Görevlisi (R-1) Geçici Vizesi 

R-1 vizesi, Amerika Birleşik Devletleri'ne kar amacı gütmeyen bir dini kuruluşta (veya Amerika Birleşik Devletleri'ndeki dini mezhebe bağlı bir kuruluşta) bakan olarak veya dini bir meslek veya meslekte çalışmak üzere gelen yabancı uyruklular için geçici bir çalışma vizesidir. Yabancı uyruklu kişi en az yarı zamanlı (haftada ortalama en az 20 saat) işe geliyor olmalıdır. Aşağıda mevcut uygunluk kriterleri açıklanmakta ve onaylanmış bir R-1 vize dilekçesi almak için gerekli belgelerin bir listesi sunulmaktadır.

 

Not: USCIS'in R-1 vize sınıflandırmasındaki sahtekarlığı ortaya çıkarmaya yönelik devam eden çabaları nedeniyle, bir R-1 vize dilekçesinin hazırlanmasına yardımcı olması için deneyimli bir göçmenlik avukatıyla iletişime geçmek son derece önemlidir.

 

R-1 Yeterlilik Kriterleri

R-1 vizesine hak kazanabilmek için, yabancı uyruklu bir kişinin, dilekçenin sunulmasından hemen önce en az iki (2) yıl boyunca Amerika Birleşik Devletleri'nde iyi niyetli bir kar amacı gütmeyen dini kuruluşa sahip dini bir mezhebin üyesi olması gerekir. Bu, geçmiş yıllarda işverenlerden din görevlisinin nerede ve hangi tarihlerde istihdam edildiğini belirten bir özgeçmiş ve istihdam doğrulama mektupları gönderilerek belirlenebilir.

 

Bakan veya Dini Meslek veya Meslek

Buna ek olarak, din görevlisinin son iki yıldır örgüte üye olduğunu ve nitelikli bir bakan veya din görevlisi olduğunu göstermek için koordinasyon belgesinin bir kopyası gereklidir. Bu, aynı zamanda, işe alınan dini kuruluşun öngörülen teolojik eğitim gerektirmesi durumunda, işçinin akredite bir ilahiyat kurumunda eğitim gördüğünü gösteren ilahiyat eğitimi diplomaları ve transkriptleri aracılığıyla da gösterilebilir. İlahiyat kurumunun işe alınan dini kuruluş tarafından akredite edildiğini belirleyen transkriptleri ve müfredatı ve belgeleri ekleyin.

 

Not: Herhangi bir eğitim gerekmiyorsa, (1) dini kuruluşun koordinasyon gerekliliklerini (2) varsa atanmış (3) koordinasyon düzeyleri tarafından yerine getirilen görevleri ve (4) yabancı uyruklu kişinin mezhebin koordinasyon gerekliliklerini tamamladığını sağlayın.

 

İyi Niyetli Kar Amacı Gütmeyen Dini Kuruluş

İşveren, Amerika Birleşik Devletleri'nde iyi niyetli, kar amacı gütmeyen bir dini kuruluş (veya dini mezhebe bağlı bir kuruluş) olmalıdır. Kar amacı gütmeyen 501 (c) (3) statüsünü göstermek için, IRS'den gelen bir mektup, dilekçe veren kuruluşun vergiden muaf bir kuruluş olduğunu mutlaka ortaya koymaktadır. İşveren, yararlanıcıyı istihdam edebileceğini göstermelidir. Benzer pozisyonlar için geçmiş tazminatlar, maaşlar için ayrılan parayı gösteren bütçeler, oda ve yönetim kurulu kanıtları vb. gibi kanıtlar bu kriteri oluşturacaktır. W-2'ler varsa, bunlar sunulmalıdır.

Ayrıca, işverenin nitelikli bir dini kuruluş olduğunu kanıtlamak için, kuruluşun amaçlarını belirten organizasyon belgesinin bir kopyası gibi, kuruluşun amacını ve misyonunu belirten belgeler gereklidir. Ek olarak, broşürler, takvimler, el ilanları gibi örgütsel literatür, kuruluşun faaliyetlerinin amacını ve niteliğini belirten diğer literatür de yararlıdır.

 

Prosedür – ABD'de Dosyalama Gereklidir

Her R-1 Vize Dilekçesi, müstakbel veya mevcut ABD işvereninin Form I-129, Göçmen Olmayan İşçi Dilekçesi doldurmasıyla başlamalıdır. Bu, yurtdışındaki bir konsolosluktan vize almak için bir ön koşuldur ve vize başvurusu sırasında onay bildirimi (Form I-797) konsolosluğa sunulmalıdır.

 

ICE Saha Ziyaretlerine Dikkat Edin: Olumsuz Saha Ziyareti İtirazda Aşılır

USCIS'in R-1 vize sınıflandırmasının geçmişte hileli bir şekilde kullanıldığına dair tespiti nedeniyle, Hizmet herhangi bir R-1 vize dilekçesine çok şüpheyle yaklaşmaktadır. Bu nedenle, ICE, I-129'u vermeden önce ABD'deki bir kiliseyi, sinagogu, tapınağı vb. ziyaret etmeye çağrılabilir. Yakın tarihli bir davada

dini bir kuruluş, bir ICE görevlisinin uygunluk inceleme raporundan elde ettiği tatmin edici olmayan sonuçlara dayanan bir reddi bozdu. Bu durumda, teftiş memuru, yararlanıcının görevlerinin dini olmaktan çok idari göründüğünü beyan etmiş, ancak herhangi bir ayrıntı veya açıklama sunmamıştır. BIA, "böyle bir bulgunun her zaman kalıcı ve çürütülemez bir uygunsuzluk varsayımı ile sonuçlanmadığına" karar verdi. Bu nedenle, bir saha ziyaretinde olumsuz bir tespit, davayı reddetmek için kendi başına bir neden değildir ve dini kuruluşunuz bir göçmenlik memuru tarafından ziyaret edildiyse, seçeneklerinizi tartışmak için deneyimli bir göçmenlik avukatıyla iletişime geçin.

 

Shihab & Associates Hukuk Bürosu ile Nasıl İletişime Geçilir?

Din Görevlisi (R-1) Vizesi, göçmen vizesi veya yeşil kart meselesi hakkında sorularınız varsa ve/veya göçmenlik sürecinde yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen avukatlarımızla iletişime geçin veya Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C.'deki Shihab & Associate Hukuk Bürosu'nu arayın.

 

İster işveren, ister çalışan veya aile üyesi olun, Shihab & Associates Hukuk Bürosu, göçmenlik deneyiminizi keyifli ve sorunsuz hale getirebilecek yetkin, duyarlı ve yenilikçi avukatlara sahiptir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy