Diplomatlar ve YabancıHükümet Yetkilileri için Vize

Columbus Göçmenlik AvukatlarıDünyanın Her Yerinden MüşterilereHizmet Veriyor

A vize kategorisi, Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat etmek için diplomatlar vediğer hükümet yetkilileri tarafındankullanılabilir. Göçmenlik yasası uyarınca,diplomatik başvuru sahiplerinin diplomatik A vizesine hak kazanmak için belirlişartları yerine getirmeleri gerekir. Konsolosluk memuru, uygun olup olmadığınızakarar verecektir. Diplomatik A vizesi hakkında sorularınız varsa, Shihab & AssociatesHukuk Bürosu'ndaki avukatlar göçmenlik hukukunda onlarca yıllık deneyime sahiptir.Danışma için bizimle iletişime geçin.         

                                                                                  

Nasıl hak kazanırım?

A vizesine hak kazanabilmeniz için, seyahatinizin amacının yalnızca ulusalhükümetiniz adına resmi faaliyetlerde bulunmak olması gerekir. Amerika BirleşikDevletleri'ne turizm gibi sivil toplum işlevlerini yerine getirmek veya iş yapmak içinseyahat edecekseniz, A vizesi almaya hak kazanmazsınız ve uygun vizeyi almanızgerekir. Seyahat amacına bakılmaksızın hak kazanan devlet veya hükümet başkanlarıiçin bu kuralın bir istisnası vardır. Ayrıca ulusal hükümetiniz adına seyahat ediyorolmalısınız. Eyaletinizi, ilinizi, ilçenizi veya diğer yerel siyasi varlığınızı temsilediyorsanız, A vize statüsüne hak kazanmazsınız; B vizesine ihtiyacınız var.

 

Birinci dereceden aile üyelerimi getirebilir miyim?

A-1 ve A-2 vizeleri, diplomatlara ve memurlara ve bunların eşleri ve hane halkı üyesiolan her yaştaki evlenmemiş oğulları ve kızları olarak tanımlanan birinci derecedenaile üyelerine verilir. Bu vize başvuru sahipleri, gönderen hükümet tarafından resmistatülerinin yazılı bir teyidi olan diplomatik bir not sunmalıdır. A-1 ve A-2 vizesibaşvuru sahiplerinin genellikle konsoloslukta bir görüşmeye katılmaları gerekmez.                                                                                                                       

Kişisel çalışanlarımı getirebilir miyim?

A-3 vizeleri, A-1 ve A-2 vizesi sahiplerinin kişisel çalışanlarına, refakatçilerine, evişçilerine veya hizmetlilerine verilir. Bu vize başvuru sahipleri, işverenlerinin resmstatüsünüteyit etmek için diplomatik bir not sunmalıdır. Büyükelçilik veyakonsoloslukta bir görüşme gereklidir. Başvuru sahibine, Amerika BirleşikDevletleri'nde bu istihdam alanında sunulanla karşılaştırılabilir mali destek içinyeterli adil bir ücret ödeneceğinedair kanıt göstermesi gerekmektedir. Ücret, hangisidaha yüksekse, eyalet veya federal asgari ücreti veya geçerli ücreti karşılamalı veyaaşmalıdırİşveren diplomatik bakan rütbesine veya daha yüksek bir rütbeye sahip değilse,işveren adil bir ücret ödemek ve çalışma koşullarını sağlamak için yeterli fona sahipolduğunu kanıtlamalıdır.Diplomatların ve yetkililerin Amerika Birleşik Devletleri'ndeyken ev hizmetçilerinekarşı gönülsüz hizmette bulunmalarına izin verilmez. İstismar tehdidi, zarar vermeveyakısıtlama yoluyla köleliğe teşvik etmek, İnsan Ticareti Mağdurlarını KorumaYasası'nın (TVPA) ihlali ve ciddi bir suç olan ciddi bir insan ticareti biçimidir

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy