EB-4 Din Görevlileri

İstihdama dayalı dördüncü tercihli din görevlisi göçmenlik vizesi kategorisine hak kazanmak için, bir bakan veya dini meslek veya meslekte çalışan biri olmanız gerekir. Dini mezhebin bir üyesi olmalısınız, 14 yaşından sonra ve dilekçe verilmeden önce iki yıl boyunca din görevlisi olarak çalışmış olmalısınız ve yalnızca aynı dini mezhebinizin otantik bir kar amacı gütmeyen kuruluşu için çalışmak niyetinde olmalısınız.

Arka Plan ve Benzersiz Sorunlar

EB4 din görevlisi kategorisi yılda 5.000 vizeye izin vermektedir. Kategori istihdama dayalı olmasına rağmen, din görevlilerine farklı muamele eder, bu da bunun kendine özgü zorlukları olan özel bir alan olmasına neden olur. USCIS, bu kategorinin dolandırıcılıkla dolu olduğuna inanıyor. Sonuç olarak, USCIS hakemleri belirli özel kriterler ararlar. Bu nedenle, hangi sorunları bekleyeceğiniz ve hangi belgeleri sağlamanız gerektiği konusunda size tavsiyede bulunmak için deneyimli ve profesyonel hukuk danışmanı bulundurmak özellikle değerlidir. Her durumda, USCIS zorunlu bir soruşturma ve habersiz bir saha incelemesi yürütecektir. Dolandırıcılık Tespiti ve Ulusal Güvenlik (FDNS) görevlisinin gelmesi üzerine, FDNS görüşmesi başlamadan önce danışmanla iletişime geçmek ve yasal temsilciliğin gelmesini beklemek önemlidir.

Temel Nitelikler

EB4 dilekçelerinin çoğu dini organizasyon tarafından verilir, ancak özel bir din görevlisiyseniz kendinize sponsor olabilirsiniz. Dini işvereniniz, bunun iyi niyetli kar amacı gütmeyen bir dini kuruluş olduğunu belirlemelidir. Dini bir meslekte veya meslekte çalışıyorsanız ve mezhebin standartlarına göre pozisyon için nitelikliyseniz, din görevlisi olarak kabul edilirsiniz. Laik istihdamda çalışamazsınız. Pozisyon ortalama olarak haftada en az 35 saat tam zamanlı olmalıdır.

Dini Meslek Nedir?

Dini bir meslek, geleneksel bir dini işlevle ilgili bir pozisyon olarak tanımlanır ve mezhep bunu dini bir meslek olarak tanımalıdır. İş görevleriniz, dini inançlarınızı uygulamayı açıkça içermeli ve öncelikle bunlarla ilgili olmalıdır. Bir idari destek pozisyonu uygun değildir, ancak sınırlı arızi idari görevlerin yürütülmesine izin verilir.

Dini meslek nedir?

Dini bir meslek, bir yemin veya başka bir törenle yaratılan resmi bir yaşam boyu bağlılık olarak tanımlanır. Örneğin, buna keşişler, rahibeler ve dindar kız ve erkek kardeşler dahildir.

Dilekçe tazminat gerektiriyor mu?

Önceki deneyiminizin iki yılı boyunca, tazminat almanız ve ayrıca dilekçe veren işverenle olan pozisyonunuz için tazminat almanız gerekir. Bu maaş veya maaş dışı ödeme ile olabilir. İşvereniniz, size yeterince yüksek bir ücret ödeme niyetine ve kapasitesine sahip olduğunu kanıtlamalıdır, böylece kamu ücreti haline gelmeyeceksiniz.

İşe ara verebilir miyim?

Evet, düzenlemeler bir din görevlisinin işe ara vermek için işle ilgili birkaç nedeni olduğunu kabul eder. Çalışmanızın önceki iki yılındaki bir mola, aşağıdakilerin tümü mevcutsa uygunluğunuzu etkilemeyecektir:

1. Hala din görevlisi olarak çalışıyordunuz;

2. Aranız iki yıldan uzun değildi; ve

3. Aranız dini eğitim veya sabbatical içindi ve ABD'de yetkisiz istihdam edilmedi

EB4 dördüncü tercih istihdama dayalı göçmenlik vizesi kategorisi hakkında sorularınız varsa, lütfen göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin veya bir avukata danışmak için size en yakın ofiste Shihab & Associates Hukuk Bürosu'nu arayın.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy