Geçici Tarım Dışı İşçiler için H-2B Vizesi

Columbus Göçmenlik Avukatlarımız Başvuru Sürecinde Yardımcı Olabilir

Geçici, vasıflı veya vasıfsız tarım dışı bir pozisyonu doldurmak için yabancı bir vatandaşı işe almak isteyen ABD'li bir işverenseniz, H-2B vize programını kullanabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri'nde mevsimlik aralıklı, bir kerelik veya pik yük türünde istihdam edilmek isteyen yabancı bir vatandaşsanız, H-2B vize kategorisi altında size sponsor olacak bir ABD işverenine sahip olabilirsiniz. H-2B vizesi, mühendislerden tema parkı çalışanlarına ve sporculara kadar çeşitli alanlarda yabancı işçiler için popüler bir seçenektir.

 

Shihab &; Associates Hukuk Bürosu, H-2B davalarında işverenleri ve çalışanları temsil etme konusunda geniş deneyime sahiptir. Geçici bir pozisyonu doldurmak için yabancı bir işçi işe almak isteyen ABD'li bir işverenseniz veya H-2B vizesi için sponsor olmak isteyen yabancı bir vatandaşsanız, avukatlarımız koşullarınızı tam olarak anlamak ve hedeflerinize uyan zamanında ve uygun maliyetli stratejiler önermek için gerekli zamanı harcayabilir.

Başlamak için çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçin veya (800) 625-3404 numaralı telefondan bizi arayın.

 

H-2B için Gereksinimler

H-2B programından yararlanmak için, tüm gereksinimleri karşıladığınızı kanıtlamanız gerekir. ABD'li bir işverenseniz, geçici pozisyonu doldurmak için herhangi bir ABD'li işçi olmadığını göstermelisiniz. Ayrıca, yabancı bir işçiyi işe almanın ABD'li işçilerin ücretlerini olumsuz yönde etkilemeyeceği gösterilmelidir. Ayrıca, emeği veya hizmeti yerine getirmek için bir işçi tutma ihtiyacınızın geçici olduğunu kanıtlamanız gerekir. Pozisyonun kendisinin doğası gereği geçici olması yeterli değildir. İhtiyacınız geçici olmalıdır. ABD'li bir işveren olarak ihtiyacınızın geçici olduğunu kanıtlamanın dört yolu vardır.

 • • İlk olarak, bir işverenin ihtiyacı, pozisyonu doldurma ihtiyacının bir kerelik bir durum olması durumunda geçici olarak kabul edilir. Pozisyonun bir kerelik bir fırsat olduğunu iddia etmek için, iki şeyden birini kanıtlamanız gerekir. Bir yandan, şirketin yabancı işçinin yapacağı işi yapmak için hiçbir zaman işçi işe almadığını ve gelecekte emeği veya hizmetleri yerine getirmek için işçilere ihtiyacınız olmayacağını kanıtlayabilirsiniz. Bu, İtalyan temalı bir otelin, otel genelinde İtalyan manzarasının duvar resimlerini çizmek için bir İtalyan sanatçıyı işe alması gibi yeni ve geçici pozisyonlar için olacaktır. Öte yandan, eğer pozisyon normalde kalıcı bir pozisyon ise, dilekçe sahibi kısa süreli ve geçici bir olayın geçici bir işçiye ihtiyaç yarattığını göstermelidir. Örneğin, normalde moda tasarımcılarını kalıcı pozisyonlarda istihdam eden bir moda tasarım şirketi, gelecek sezon için bir giyim hattı tasarlamak üzere Fransa'dan belirli bir moda tasarımcısını işe almak isteyebilir.
 • • Geçici bir ihtiyacı kanıtlamanın bir başka yolu da mevsimlik olarak yabancı bir işçi kiralamaktır. Yabancı işçiyi mevsimsel olarak işe almak istiyorsanız, işin genellikle doğada tekrarlanan belirli bir mevsimle ilişkili olduğunu kanıtlamanız gerekir. Örneğin, bir kayak merkezi, her zaman Kasım ve Mart ayları arasında gerçekleşen her kayak sezonunda dünyanın her yerinden profesyonel kayak eğitmenleri işe alıyorsa, pozisyon mevsimsel olarak yapılır. İhtiyaç öngörülemiyorsa, düzenli çalışanlar için değişikliğe tabi veya tatil süresi olarak kabul edilirse, mevsimsel bir temel olmadığını ve bu nedenle ihtiyacın geçici olarak kabul edilmediğini belirtmek önemlidir.
 • • İşverenin ihtiyacının geçici olduğunu göstermenin üçüncü yolu, "pik yük" amacıyla yabancı bir işçi kiralamaktır. Yabancı işçinin yapacağı işi yapmak için düzenli olarak daimi işçi tuttuğunuzu kanıtlayarak pik yük ihtiyacını gösterebilirsiniz. Ayrıca, mevsimsel veya kısa vadeli talep nedeniyle düzenli personelinizi artırmak için yabancı bir işçi işe almaya çalıştığınızı da göstermelisiniz. Son olarak, pik yük ihtiyaçlarını kanıtlamak için, geçici hizmetlerin veya işçiliğin şirketin düzenli operasyonlarına entegre edilmeyeceğini göstermelisiniz. Örneğin, belirli bir destinasyondaki yoğun turizm sezonlarında, oteller ve tatil köyleri düzenli temizlik personelini desteklemek için ek temizlikçiler kiralayabilir.
 • • Son olarakbir işveren geçici çalışma için aralıklı bir ihtiyacı olduğunu iddia edebilir. Aralıklı ihtiyaç talep etmek için, işi yapmak için hiçbir zaman kalıcı veya tam zamanlı işçi çalıştırmadığınızı ve işi yapmak için aralıklı olarak geçici işçilere ihtiyaç duyduğunuzu göstermelisiniz. Örneğin, bir işveren, Alman yapımı bir makine parçasına servis bakım ve onarımı sağlamak için gerekli olan bir Alman teknisyenine ihtiyaç duyabilir.
 • • Son gereklilik, yabancı uyruklu kişinin ya Federal Sicillerin H-2B programına katılmaya uygun ülkelerin yıllık listesinde listelenen ülkelerden birinden olması ya da İç Güvenlik Bakanı'nın yabancı uyruklu kişinin H-2B yararlanıcısı olmasına izin vermenin Amerika Birleşik Devletleri'nin çıkarına olduğuna karar vermesi durumunda.

 

Yıllık bir sınır var mı?

Evet, yıllık sınır 66.000'dir. Bununla birlikte, H-1B'nin aksine, H-2B kapağı bu kadar yüksek talepte olduğu gibi değildir. Bu nedenle, kapağa genellikle birkaç ay veya daha uzun süre ulaşılmaz. Bazı durumlarda, bir işçi H-2B kapağından muaf tutulabilir.

 

Süreli Sınırlamalar

Yabancı işçi, genellikle işverenin yabancı işçi için geçici bir ihtiyaç duyduğu sürenin uzunluğu olan geçici Çalışma Koşulu Başvurusunda izin verilen süreye kadar H-2B sınıflandırması için onaylanabilir. H-2B sınıflandırması, belirli durumlarda bir yıllık artışlar için de genişletilebilir. H-2B'de maksimum kalış süresi üç yıldır. Diğer H veya L sınıflandırmalarında harcanan önceki zamanın H-2B zaman sınırına dahil olduğunu belirtmek önemlidir.

H-2B sınıflandırmasında üç yıl bulunduktan sonra, yabancı uyruklu kişi, H-2B programı kapsamında yeniden kabul edilmeden önce Amerika Birleşik Devletleri'nden en az üç ay ayrılmalıdır. H-2B işçisinin kalış süresinin belirli kesintileri için üç yıllık sınırlamanın bir istisnası vardır.

H-2B çalışanlarının aile üyeleri, H-4 sınıflandırması altında Amerika Birleşik Devletleri'ne kabul edilebilir.

 

H-2B Programı hakkında daha fazla bilgi edinin

Shihab &; Associates Hukuk Bürosu, onlarca yıllık birleşik göçmenlik deneyimine sahiptir. H-2B programı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, deneyimli Columbus çalışma vizesi avukatlarımızla bir danışma randevusu alın. 

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy