Belirli Ülkelerin Vatandaşları için H-1B Alternatifleri

Yıllık H-1B Kapağından Kaçının

Her H-1B sezonunda yeni H-1B vizelerine olan talep arttıkça, her Nisan ayında on binlerce insan H-1B dilekçelerinin karar için piyangodan seçilip seçilmediğini öğrenmek için bekliyor. H-1B vizeleri için yasal sınırın, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yabancı işçilere olan ihtiyacı ciddi şekilde temsil etmediği bir sır değildir.

Binlerce H-1B dilekçesi vermiş olan Shihab & Associates Hukuk Bürosu, işverenlerin ve yabancı işçilerin H-1B vizesi ararken yaşadıkları endişeye yabancı değildir. Size gönül rahatlığı sağlamak için, H-1B yıllık sınır sınırı altında dosyalamaya alternatiflerin bir listesini derledik. ABD'li işverenler, yabancı işçiler, öğrenciler, ziyaretçiler, yatırımcılar, belirli ülkelerin yabancı uyrukluları ve alanlarının zirvesinde olanlar, H-1B kapak konusu vizesinden farklı ve belki de daha iyi bir seçeneğe hak kazandıklarını ve H-1B kapak mevsiminin endişesini tamamen atlayabileceklerini görebilirler.

Sizin için hangi alternatiflerin mevcut olduğunu öğrenmekle ilgileniyorsanız, deneyimli göçmenlik avukatlarımızdan biriyle konuşmak için bugün bizimle iletişime geçin. Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield, Michigan ve Washington, D.C.'de ofislerimiz bulunmaktadır.

Belirli Ülkelerin Vatandaşları için H-1B Alternatifleri

Bazı ülkelerin vatandaşları için mükemmel H-1B alternatifleri vardır. Bu alternatifler genellikle daha ucuzdur, daha hızlıdır ve H-1B vizesinden daha uzun geçerlilik sürelerine izin verebilir. Aşağıdaki ülkelerden birinin vatandaşıysanız veya aşağıdaki ülkelerden birinin vatandaşını işe almak isteyen bir işverenseniz, hangi seçeneğin sizin için en iyisi olduğunu öğrenmek için Shihab &; Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin.

Kanada ve Meksika (TN)

Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA) uyarınca, Kanada veya Meksika'dan gelen yabancı uyruklular, TN göçmen olmayan sınıflandırması kapsamında Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışmaya uygun olabilir. Bu kategoriye hak kazanmak için, NAFTA Meslekler Listesi'nde listelenen mesleklerden birinde çalışmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne geçici olarak girmek isteyen Kanada veya Meksika vatandaşı olmanız gerekir.

NAFTA Meslekler Listesi'ndeki birçok kariyerden bazıları şunlardır:

1. Muhasebeciler

2. Mimarlar

3. Bilgisayar sistemleri analistleri

4. Mühendisler

5. Avukatlar

6. Tıp uzmanları

7. Bilim adamları

8. Öğretmenler

Buna ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri'nde NAFTA mesleklerinden birinde geçici bir pozisyon teklif edilmiş olmalı ve pozisyon için kalifiye olmalısınız.

Bu kategori, çeşitli nedenlerden dolayı H-1B'ye oldukça arzu edilen bir alternatiftir. İlk olarak, TN kategorisi için yıllık yasal bir sınır yoktur. Herhangi bir nitelikli Kanada veya Meksika vatandaşı, TN kategorisi altında Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş için uygundur. Ayrıca, konaklamanızın geçici olması gerekirken, Amerika Birleşik Devletleri'nde kalış süresi konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. TN vizesi üç yıllık artışlarla verilir ve süresiz olarak yenilenebilir.

TN'nin H-1B'ye göre bir diğer yararı, TN kategorisi altında uygulanmasının çok daha kolay olmasıdır. Aslında, çoğu Kanada vatandaşının ABD sınırına kabul edilmeden önce ABD konsolosluğunda TN vizesine başvurması bile gerekmez. Bunun yerine, Kanada vatandaşları gerekli belgeleri Gümrük ve Sınır Devriye Memuruna sunabilir ve giriş limanına kabul edilebilir. Meksika vatandaşlarının Amerika Birleşik Devletleri'ne kabul edilmeden önce bir ABD konsolosluğunda TN vizesine başvurmaları gerekmesine rağmen, süreç hala bir H-1B başvurusunda bulunmaktan çok daha kolaydır.

TN göçmen olmayan vize kategorisi altında Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş yapmak isteyen Meksika ve Kanada vatandaşlarının ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetlerine bir başvuru veya dilekçe vermeleri gerekmez ve geçerli bir ücret şartı yoktur. Bu, sürecin sadece bir H-1B'den daha basit ve çok daha hızlı olduğu anlamına gelmez, aynı zamanda TN vizesi ile ilgili aşırı dosyalama ücretleri de yoktur.

Son olarak, pozisyonun "uzmanlık mesleği" olması gerekmez. NAFTA Meslekler Listesi'ndeki pozisyonların birçoğu da uzmanlık mesleği olarak kabul edilirken, pozisyonun uzmanlık olduğunu kanıtlama yükü yoktur; mesleğin sadece NAFTA Profesyoneller Listesine dahil edilmesi gerekir.

H-1B'den daha ucuz, daha kolay, daha hızlı, daha uzun ve daha az stres - TN göçmen olmayan sınıflandırması için uygunsanız ve hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsanız, daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.

Şili ve Singapur (H-1B1)

Şili ve Singapur Serbest Ticaret Anlaşmaları uyarınca, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde özel bir meslekte geçici olarak istihdam edilen Şili ve Singapur'dan gelen yabancı uyruklular için ayrılmış 6.800 H-1B1 göçmen olmayan vize bulunmaktadır. Şu anda, Şili vatandaşları için 5.400 H-1B1 vizesi ve Singapur vatandaşları için 1.400 H-1B1 vizesi bulunmaktadır.

Bir H-1B1'e hak kazanmak için, Şili ve Singapur vatandaşının özel bir meslek veya ticaret anlaşmalarında belirtilen bir mesleğe katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne gelmesi gerekir. Özellikle, Şili ve Singapur vatandaşları, afet yardımı talep ayarlayıcıları olarak çalışmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne girebilirler. Şili vatandaşları ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde tarım yöneticileri ve fizyoterapistler olarak iş arayabilirler.

Ek olarak, yararlanıcı geçici istihdam için Amerika Birleşik Devletleri'ne gelmeli ve ikili niyet varsayımının üstesinden gelebilmelidir. Bu, lehtarın, başvuru sırasında, Amerika Birleşik Devletleri'nde daimi ikamet etme niyetinde olmadığını gösterebilmesi gerektiği anlamına gelir.

Yıllık sayısal bir sınırlama olmasına ve ücretlerin H-1B dosyalama ücretleriyle aynı olmasına rağmen, H-1B1, Şili ve Singapur Ülkeleri için cazip bir seçenektir, çünkü H-1B vizesinin aksine, H-1B1 dilekçelerinin yararlanıcılarının önce USCIS'ten onay almaları gerekmez. Dilekçe sahiplerinin hala Çalışma Bakanlığı'na bir işgücü sertifikası başvurusunda bulunmaları gerekirken, yararlanıcılar doğrudan bir ABD konsolosluğuna gidebilir ve yeni H-1B1 sınıflandırması için başvurabilirler.

Şili veya Singapur vatandaşıysanız veya Şili veya Singapur vatandaşını işe almak isteyen bir işverenseniz, Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki deneyimli göçmenlik avukatları H-1B1 vizesi almanıza yardımcı olmaya hazırdır.

Avustralya (E-3)

H-1B vizesine alternatif arayan Avustralya vatandaşları, E-3 Vize Kategorisi altında Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş yapmak isteyebilirler. Kongre, Amerika Birleşik Devletleri'nde özel bir meslekte geçici olarak çalışmak isteyen Avustralya vatandaşları için her yıl 10.500 E-3 vizesi ayırmıştır. E-3 vize seçeneğini değerlendiren Avusturya vatandaşları, ABD'li bir işverenden "H-1B uzmanlık mesleğinde" geçerli bir iş teklifi almış olmalı ve pozisyon için kalifiye olmalıdır. E-3 vizesi kapsamında, nitelikli Avustralya vatandaşlarına iki yıl boyunca ilk kalış süresi verilir ve sınırsız sayıda iki yıllık uzatma için başvurabilirler. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki istihdam geçici olmalı ve başvuru sahipleri, statü sona erdiğinde Amerika Birleşik Devletleri'nden ayrılma niyetlerini kanıtlayarak ikili niyet varsayımının üstesinden gelebilmelidir.

Avustralya vatandaşları sadece E-1B vizesi altında giriş yaparak H-3B üst sınır sezonunu atlamakla kalmaz, aynı zamanda şu anda Avustralya'da bulunan Avustralya vatandaşları, Avustralya'daki ABD konsolosluğunda E-3 vizesi kapsamında giriş için doğrudan başvurabilirler. Hala sertifikalı bir LCA'ya sahip olmak zorunda olmasına rağmen, USCIS'e bir H-1B dilekçesi vermekle ilgili dosyalama ücretlerinden ve zamanından kaçınarak, Avustralya vatandaşları ve ABD'li işverenleri, USCIS'e dilekçe vermek zorunda kalmayarak zamandan ve paradan tasarruf edebilirler. Zaten Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Avustralya vatandaşlarının USCIS'e bir dilekçe vermeleri gerektiğini unutmayın. Bununla birlikte, ücret hala H-1B ile ilişkili ücretlerden daha düşüktür. Ayrıca, H-1B bağımlılarının aksine, E-3 eşleri istihdam izni için uygundur.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy