Derece Denkliği ve İş Tecrübesi

İş Deneyimi ve Uzmanlık Eğitimi Kullanarak H-1B Derece Denkliği

Yabancı uyruklu bir kişinin H-1B istihdamına hak kazanabilmesi için, kişinin en az bir lisans derecesine veya eşdeğer bir iş deneyimine veya uzmanlık eğitimine sahip olarak tanımlanan bir profesyonel / uzman olduğunu kanıtlaması gerekir. ABD lisans derecesine eşdeğer olmayan yabancı bir kolej veya üniversiteden diplomaya sahip olan yabancı uyruklu kişiler için sorunlar ortaya çıkabilir. Yabancı derecenin yalnızca üç yıllık ABD üniversite eğitimine eşdeğer olduğu tespit edilirse, bu kişinin H-1B istihdamına hak kazanmak için bir yıl daha üniversite eğitimi alması gerekir.

H-1B'ye başvururken derece denkliği hakkında sorularınız mı var? Shihab &; Associates Hukuk Bürosu size yardımcı olabilir. Danışma için bizi (800) 625-3404 numaralı telefondan arayın.

Üçü Bir Arada Kuralı

Yasa, bir lisans derecesinin gerekli normal akademik yeterliliğine sahip olmayan bir kişinin, alandaki ilgili deneyim ve eğitim yoluyla bu seviyeye ulaşabileceğini kabul eder. Kişinin lisans derecesi yoksa, ilgili iş deneyimi ve / veya uzmanlık eğitimi, üçe bir kuralı kullanılarak üniversite eğitimine eşdeğer sayılır. Yabancı bir vatandaşın bir H-1B mesleği için gerekli akademik referanslara sahip olup olmadığını belirlerken, USCIS üç yıllık uzmanlık eğitimi ve / veya iş deneyimini bir yıllık üniversite eğitimine eşdeğer olarak kabul edecektir.

Deneyim ve eğitim, derecenin eşdeğerine kadar birikmelidir

Bazen USCIS, yararlanıcının iş deneyiminin alakalı olmadığını öne süren bir Kanıt Talebi (RFE) yayınlayacaktır, çünkü hepsi profesyonel düzeyde bir pozisyonda değildi. Bununla birlikte, uzmanlık eğitimi ve iş deneyimi aşamalı olarak sorumlu olmalıdır. Bu, profesyonel düzeyde bir pozisyonda olmayan iş deneyiminin, üçe bir derece eşdeğerliği kuralına dahil edildiğinde göz ardı edilmemesi gerektiği anlamına gelir. Yönetmeliğe göre, gereklilik, üniversite eğitimine sayılan uzmanlık eğitimi ve / veya iş deneyimi yıllarının profesyonel düzeyde istihdamla sonuçlanmış olması gerektiğidir. "Doruk" kelimesi, profesyonel bir pozisyonda deneyime yol açan profesyonel olmayan bir pozisyondaki deneyimin alakalı olduğu anlamına gelir, çünkü bu deneyim profesyonel pozisyona doğru doruğa ulaşmıştır.

Yönetmelik tüm iş deneyimini gerektirecek olsaydı ve uzmanlık eğitimi yalnızca profesyonel düzeyde bir pozisyondayken biriktirildiğinde geçerliyse, o zaman bu aslında yabancı bir uyruklu bir kişinin üçe bir kuralın gerektirdiğinden çok daha uzun yıllar eğitim veya deneyim biriktirmesini gerektirir. Örneğin, insanlar istihdamdan deneyim kazandıklarında, kariyerlerinin başında profesyonel düzeyde bir pozisyonda çalışmaya başlamazlar. Daha ziyade, kişi yavaş yavaş profesyonel seviyenin elde edilmesiyle sonuçlanan iş deneyimi yoluyla profesyonel düzeyde yetenek kazanır.

Bu nedenle, üç yıllık iş deneyimi ve / veya uzmanlık eğitiminin bir yıllık üniversite eğitimine eşdeğer sayılması için, bu eğitim veya deneyimin üç yılının tamamının profesyonel düzeyde bir konumda olması gerekmez. Daha ziyade, gereklilik, bu üç yılın sonunda, kişinin profesyonel düzeyde bir pozisyona ulaşmasıdır.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy