Girişimciler için H-1B Vizesi

Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield, Michigan ve Washington, D.C.'deki girişimcileri temsil ediyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir iş kurmak isteyen bir girişimciyseniz, H-1B uzmanlık mesleği vizesi sizin için mevcut kategorilerden biri olabilir. Ekibimiz, H-1B vizesinin temel gereksinimlerini anlamanıza yardımcı olabilir ve uygun olup olmadığınızı ve H-1B'nin ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir. Tüm gereklilikleri karşıladığınızı kanıtlamak için başvurunuzla birlikte kanıt sunmalısınız. Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'ndaki yetenekli Columbusimmigration avukatlarıyla çalışın. Avukatlarımız, çok sayıda karmaşık göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik deneyime sahiptir.

Bize (800) 625-3404 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Size hizmet etmek için sabırsızlanıyoruz.

H-1B vizesi bir girişimci olarak benim için nasıl çalışır?

H-1B, aşağıda açıklandığı gibi "uzmanlık mesleği" olarak adlandırılan yeni girişim için Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışmayı planlıyorsanız, bir girişimci olarak sizin için uygundur. Her yıl mevcut vize sayısını sınırlayan H-1B vize sınırını, bu sınıra tabi olup olmadığınızı belirlemek ve vizenin sizin için uygun olduğundan emin olmak için plan yapmalısınız. Özel bir meslekte çalışmayacaksanız, farklı bir vize kategorisine bakmak isteyebilirsiniz. Sizin için en uygun iş stratejisini planlayalım. Kanıtlanmış sonuçları olan yenilikçi bir firmayız.

Bazı durumlar kapağa tabi değildir

Kısaca söylemek gerekirse, yıllık vize sınırı aşağıdakiler için geçerli değildir:

 

 • Yükseköğretim kurumları
 • Kar amacı gütmeyen araştırma kuruluşları
 • Devlet araştırma organizasyonu

 

Bu tür işverenlere "kapaktan muaf" denir.

Yasa, yabancı uyruklu kişinin kapaktan muaf bir işverende "çalışacak" olması durumunda, dilekçe veren şirketin kendisi kapaktan muaf olmasa bile, H-1B vize dilekçesinin kendisinin de kapaktan muaf olduğunu belirtir. Bu nedenle, girişimcinin çalışmalarının bir kısmı veya tamamı kapaktan muaf bir işverende çalışmayı içeriyorsa, H-1B vizelerindeki yıllık sayısal sınırlamalarla ilgilenmenize gerek kalmayacaktır. Bu, bu alanda yüksek derecede yetkinlik gerektiren karmaşık bir konudur. Danışma için Shihab &; Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin.

H-1B Uzmanlık Meslek Vizesi Nedir?

H-1B vizesi, yararlanıcı bir çalışanın, istihdam "uzmanlık mesleğinde" olacağı sürece, dilekçe veren bir ABD işvereni için çalışmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne gelmesine izin veren göçmen olmayan bir vizedir. İstihdam için mevcut maksimum süre altı yıldır, bundan sonra yararlanıcının başka bir H-1B vizesine hak kazanmadan önce en az bir yıl boyunca ABD'den ayrılması gerekir. Bu altı yıllık kuralın bazı istisnaları vardır. Sıklıkla, dilekçe sahibi işgücü sertifikası için bir başvuruda bulunacak ve daha sonra çalışan, H-1B vizesinin altı yıllık geçerlilik süresi dolmadan önce istihdama dayalı bir yeşil kart başvurusunda bulunacaktır.

 

İşveren-İşçi İlişkisi Şartı

Bir işveren-işçi ilişkisi olarak nitelendirilmek için, dilekçe veren işverenin işe alma ve işten çıkarma, ücret ödeme, denetleme veya yararlanıcı çalışanın çalışmaları üzerinde başka bir şekilde kontrol sahibi olma yeteneğine sahip olması gerekir. Bazı durumlarda, şirketin tek veya çoğunluk sahibi girişimcisi olarak bile, şirketin işinizi kontrol etme hakkına sahip olduğunu tespit edebilirseniz, geçerli bir işveren-çalışan ilişkisi kurabilirsiniz. Bu, bir yönetim kurulunun, yatırımcıların, tercih edilen hissedarların olduğunu gösteren belgesel kanıtlar sunarak veya şirketin işinizin şartlarını ve koşullarını kontrol etme hakkına sahip olduğunu gösteren ek koşullar olduğunu göstererek belirlenebilir.

Uzmanlık Mesleği Gereksinimi

Bir "uzmanlık mesleği" olarak nitelendirilmek için, pozisyonun aşağıdaki şartlardan en az birini karşılaması gerekir:

 • İstihdam normalde en az bir lisans derecesi veya daha yüksek bir derece veya eşdeğeri gerektirir
 • İstihdamın lisans derecesi gerektirmesi endüstride yaygındır veya istihdam, işin yalnızca istihdam alanında en az lisans derecesine sahip bir kişi tarafından gerçekleştirilebileceği kadar benzersiz veya karmaşıktır
 • İşveren tipik olarak pozisyon için bu derece veya eşdeğer bir gereksinime sahiptir.
 • Pozisyonun görevlerini yerine getirmek için gereken bilgi, belirli görevlerin doğası gereği uzmanlaşmış ve karmaşık olması nedeniyle normalde en az bir lisans derecesine sahip olmakla ilişkilidir

İstihdamınız çalışma alanınızla ilgili özel bir meslekte olmalıdır

Derecenizin mesleğinizle ilgili olduğunu belirlemek için, kanıt sunmak isteyebilirsiniz. Bu tür kanıtlar, istihdamın belirli görevlerinin, şirketiniz tarafından sağlanan hizmet veya ürünün veya derecenizin pozisyonunuzun karmaşık doğasıyla ilgili olduğunun kapsamlı bir açıklamasını içerebilir. Derecenizin istihdamınızla ilgili olduğunu gösteren alandaki uzmanlar tarafından yazılmış görüş mektuplarını, derecenizin tipik olarak istihdamınızla ilişkili bir alanda olduğunu gösteren çevrimiçi kaynaklardan gelen belgeleri ve sektörde benzer istihdam pozisyonları için benzer dereceler gerektiren benzer şirketler olduğuna dair belgeleri ekleyebilirsiniz. En az bir lisans dereceniz yoksa, iş deneyiminize veya diğer faktörlere dayanarak bir dereceye eşdeğer bir dereceye sahip olduğunuzu gösterebiliyorsanız, gereksinimi yine de yerine getirebilirsiniz.

Ücretleriniz en azından geçerli veya gerçek ücret kadar yüksek olmalıdır

Pozisyonun hak kazanabilmesi için, ödenen ücretlerin en azından geçerli ücret veya gerçek ücret kadar yüksek olması gerekir (hangisi daha yüksekse). Geçerli ücret, istihdam edileceğiniz mesleğin türüne ve çalışacağınız coğrafi konuma dayanmaktadır. Gerçek ücret, bir şirketin aslında benzer pozisyonlarda benzer çalışanlara ödeme yapmasıdır.

Muaf olmadığınız sürece bir H-1B vize numarası bulunmalıdır

USCIS tarafından her yıl verilen H-1B vizelerinin sayısı için yıllık bir sınır (veya "sınır") vardır. Her yıl sadece 65.000 H-1B vizesi ve ABD yüksek lisans derecesi veya daha yüksek olan çalışanlar için ek 20.000 vize bulunmaktadır. Bu vize numaraları normalde hızlı bir şekilde kullanılır, bu nedenle sınıra tabi olup olmadığınızı önceden planlamanız önemlidir. Dilekçeler bazı durumlarda muaftır.

Girişimciler için B-1 ziyaretçi vizesi veya takip etmek isteyebileceğiniz göçmenlik vizesi kategorilerinden herhangi biri hakkında sorularınız varsa, Columbus'taki göçmenlik avukatlarımızla birlikte çalışın. Ayrıca Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C.'deki müşterilere de hizmet veriyoruz.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy