Eczacılar için H-1B

Sağlık Profesyonellerini Temsil Etmek

Amerika Birleşik Devletleri'nde pratik yapmak isteyen yabancı eczacılar H-1B vize kategorisi altında en uygun olanlardır. Yabancı bir eczacı için H-1B vizesi, staj programları ve lisanslı eczacı pozisyonları için alınabilir. Yabancı okul mezunları veya yabancı dereceli eczacılar, H-1B vizesi almak için genel devlet kurulu eczane kurallarına uymalıdır. Ocak 2003 itibariyle, yabancı eğitimli eczacılar, Yabancı Eczacılık Lisansüstü Sınav Komitesi (FPGEC) Sertifikasına ancak beş yıllık bir müfredat programından profesyonel bir derece kazanmışlarsa başvurabilirler. Bu gereklilik, Ulusal Eczacılık Kurulları Birliği (NABP) tarafından zorunlu kılınmıştır.

H-1B vizesiyle Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etmeyi uman diğer sağlık çalışanları gibi, yabancı eğitimli eczacılar da uygun sınavlara girmeli ve çeşitli lisans gereksinimlerini karşılamalıdır. Yabancı bir eczacıysanız ve H-1B vizenizi veya daimi ikametgahınızı işleme koymak istiyorsanız, danışma için Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'ndaki Columbus göçmenlik avukatlarıyla iletişime geçin.


Bize (800) 625-3404 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.


Yabancı Eczacılık Lisansüstü Koşulları

H-1B vizesi almak isteyen yabancı bir eczacı, ABD eczacılık mezunlarının eşdeğer eğitimine sahip olduğunu göstermelidir. Ayrıca, yabancı eczacı adına vizeyi veren işveren, çalışanın iş için nitelikli olduğunu ve yabancı derecenin eczacılık veya PharmD derecesinde BS derecesine eşdeğer olduğunu göstermelidir. Bu, FPGEC Sertifikasyonunu tamamlayarak yapılabilir. Ek olarak, eczacının çalıştığı eyalette lisanslı olması gerektiğinden, işveren eczacının aslında o eyalette lisanslı olduğunu göstermelidir.

Özel Gereksinimler: FPGEC, FPGEE, TOEFL <

Ulusal Eczacılık Kurulları Birliği (NABP), Yabancı Eczacılık Lisansüstü Sınav Komitesi (FPGEC) Sertifikasyonunu yönetir. Bu sertifika eczacılık yapmak için bir lisans olmasa da, yabancı eczacılık okulu mezunlarının ABD eczacılık mezunlarınınkine eşdeğer eğitime sahip olduğunu doğrulamaktadır. Sertifikanın bir kısmı Yabancı Eczacılık Lisansüstü Denklik Sınavı (FPGEE) gerektirir. Bu, yabancı eczacının, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm eczacılar için gerekli olan kimya gibi belirli konulardaki bilgisini ölçer. Ayrıca, yabancı eczacının Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi (TOEFL) kağıt tabanlı sınavında en az 550 puan veya bilgisayar tabanlı TOEFL'da en az 213 puan alması gerekir. Ayrıca Konuşma İngilizcesi Testi (TSE) sınavına girilmeli ve yabancı eczacı en az 50 puan almalıdır.

Devlet Gereksinimleri

Eczacılık Yüksek Lisans Derecesi

Çoğu devlet kurulu, eczacının Amerikan Eczacılık Eğitimi Konseyi (ACPE) tarafından akredite edilmiş eczacılık okullarından veya programlarından mezun olmasını gerektirir. Ancak, hiçbir yabancı okul ACPE tarafından akredite edilmemiştir.

Kuzey Amerika Eczacı Lisans Sınavı (NAPLEX)

Yabancı eczacı NAPLEX'i geçmelidir. Karşılıklılık gereksinimleri eyaletten eyalete farklılık gösterse de, NAPLEX puanı bir eyaletten diğerine aktarılabilir.

Çok Devletli Eczane Hukuk Sınavı (MPJE)

Çoğu eyalet, diğer eyaletlerden MPJE puanlarını tanımaz, çünkü hem federal hem de eyalet hukukunun bir testidir. Bu nedenle, yabancı eczacının MPJE'yi hangi durumda uygulamak isterse onu tekrar alması gerekecektir.

Staj

Birçok eyalet, NAPLEX'i almadan önce veya lisanslamadan önce tamamlanması gereken bir dizi staj saati gerektirir. Bu saatlerin bir kısmı, başvuru sahibi hala okuldayken tamamlanabilir. Genel olarak, birey eczacılık uygulama saatlerini yerine getirme konusunda bir beyanname vermelidir. Yabancı eczacılar FPGEC sertifikasyonundan sonra ancak lisans sınavlarından önce staj yapacaklardır. Bununla birlikte, yabancı eczacılar için staj programları onları H-1B vizesi almaya hak kazanabilir.

Karşılıklılık veya Lisans Devri

Bazı eyaletler karşılıklılık veya lisans transferini kabul eder. Bu aynı zamanda NAPLEX puan transferlerini de içerebilir. Bununla birlikte, eyaletlerin çoğu, diğer devletin benzer lisans gereksinimlerine sahip olmasını ve bir lisans transfer sistemi veya NAPLEX puan transfer sistemi kullanmasını gerektirir. Bu eyaletler daha sonra, transfer eden eczacının, transfer eden eczacının şimdi bilmesi gereken farklı eyalet yasaları nedeniyle o eyaletin MPJE sınavını geçmesini gerektirir. Tipik olarak, eczacının NAPLEX'i tekrar alması gerekmeyecektir.

Genel olarak, eczacılar H-1B vizesiyle Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etmeyi uman diğer sağlık çalışanları gibidir. Yabancı eğitimli eczacılar uygun sınavlara girmeli ve çeşitli lisans gereksinimlerini karşılamalıdır.

Ekibimizle Çalışın

Shihab &; Associates Hukuk Bürosu, çok çeşitli sağlık profesyonellerini temsil etme konusunda deneyimlidir. Sağlık hizmeti sağlayıcılarını ve şirketlerini ve ayrıca vize (ve feragat) başvurusunda profesyonelleri ve sağlık profesyonelleri için yeşil kartları temsil ediyoruz. Deneyimli göçmenlik avukatlarımız Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield, Michigan ve Washington, D.C.'de size yardımcı olabilir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy