Yabancı Kiropraktörler için H-1B

Vize Seçenekleri ve Columbus Göçmenlik Avukatlarımızdan Yardım

Yabancı bir masör olarak H-1B vizesi almak, Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışmak istiyorsanız sadece iki göçmen olmayan vize seçeneğinden biridir.

H-1B vizesi, yabancı masörün şunları yapmasını gerektirir:

 • Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir işverenden tam zamanlı bir iş teklifi almak
 • Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir okuldan veya yabancı bir ülkeden eşdeğerinden kayropraktik derecesine sahip olmak
 • İstihdam edilen eyalette bir lisansa sahip olmak

Bu üç ürün edinildikten sonra, H-1B vizesi yabancı bir kayropraktik için uygun bir seçenek olacaktır.

E-1 ve E-2 vizeleri, hangi ülkeden olduğuna bağlı olarak, Amerika Birleşik Devletleri'nde iş arayan yabancı kiropraktörler için diğer seçeneklerdir. Bu, yabancı masörün bir Antlaşma Tüccarı veya Antlaşma Yatırımcısı olarak nitelendirilmesi gerektiği anlamına gelir.

Yabancı bir masörseniz ve bir H-1B vizesi veya Anlaşma Yatırımcısı / Tüccar Vizesi ile bağlantılı olarak temsil edilmeniz gerekiyorsa, Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki yetkili Columbus göçmenlik avukatlarıyla iletişime geçin. Avukatlarımız göçmenlik hukukunun her alanında deneyimlidir.                                                                             

Yabancı Kiropraktörler için H-1B Gereksinimleri

ABD'de pratik yapmak isteyen yabancı kiropraktörler, bir H-1B için uygun olmadan önce belirli gereksinimleri karşılamalıdır.

 

Tam Zamanlı İş Teklifi

Yabancı masör, Amerika Birleşik Devletleri işvereninden tam zamanlı bir iş teklifi almalıdır. Bu iş teklifi, geçerli ücretin ödenmesini garanti etmelidir. Yabancı uyrukluların maaşlarını korumak için, işverenlerin gerçek veya geçerli ücretin daha yüksek olanını ödemeleri gerekmektedir. Gerçek ücret, benzer pozisyonlardaki diğer iş arkadaşlarına ödenen ücrettir. Öte yandan, geçerli ücret, amaçlanan istihdam alanındaki işçilere ödenen ortalama maaştır. Bu tam zamanlı iş teklifi olmadan, yabancı bir masör tarafından H-1B vizesi alınamaz.                                                                                                        

Kayropraktik Derecesi

Yabancı masör, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir masör olmak için çalışmış olmalı veya yurtdışında yapmış olmalıdır. Bununla birlikte, yabancı masör derecesini Amerika Birleşik Devletleri dışında elde ettiyse, kurumun derecesi Amerika Birleşik Devletleri'nde elde edilen bir kayropraktik derecesine eşdeğer olmalıdır.

Kayropraktik çalışma sunan bazı kolejler ayrıca kayropraktik öncesi kurslar ve bir lisans derecesi programı da sunmaktadır. Tipik olarak, kayropraktik programlar en az 4,200 saatlik birleşik eğitim deneyimi gerektirir. Örneğin, bu tür bir deneyim sınıf, laboratuvar ve klinik deneyimi içerir. Sonuçta, kayropraktik programlar ve kurumlar Kayropraktik Doktoru (DC) derecesini verir. Buna göre, yurtdışında eğitim gördüyseniz, dereceniz Amerika Birleşik Devletleri'nde elde edilen bir kayropraktik derecesine eşdeğer olarak kabul edilmelidir.

Devlet Lisansı

Yabancı masör hem tam zamanlı bir teklif hem de gerekli kayropraktik derecesini elde etmiş olsa bile, amaçlanan istihdam durumunda pratik yapmak için gerekli devlet lisansına da sahip olmalıdır. Tüm 50 eyaletleri ve Columbia Bölgesi, kayropraktik endüstrisi ile ilgili düzenlemelere sahiptir ve devlet tarafından belirlenen eğitim ve sınav gereksinimlerini karşılayan kiropraktörlere lisans vermektedir.

Kiropraktörlerin yalnızca lisanslı oldukları eyaletlerde pratik yapmalarına izin verilir. Bu nedenle bu, H-1B vizenizi almak için çok kritik bir adımdır. Bazı eyaletlerin, karşılıklılık gibi, bir eyaletten lisanslı bir masörün daha fazla inceleme yapmadan başka bir eyalette lisans almasına izin veren diğer devletlerle anlaşmaları vardır. Bununla birlikte, bu, bireyin devletin spesifikasyonlarını karşılayan eğitim, sınav ve uygulama kimlik bilgilerine dayanan şartlı bir anlaşmadır.

Çoğu devlet lisans kurulu tarafından en az iki yıllık lisans eğitimi gereklidir. Bununla birlikte, artan sayıda lisans kurulu dört yıllık bir lisans derecesi gerektirmektedir. Her lisans kurulu, Kayropraktik Doktoru'na giden akredite bir kayropraktik kolejinde dört yıllık bir programın tamamlanmasını gerektirir.

Ulusal Kayropraktik Müfettişler Kurulu, lisans sınavını yönetir. Bu sınav çoğu devlet kurulu tarafından tamamen veya kısmen tanınır. Devlet sınavları, devlet gereksinimlerine bağlı olarak Ulusal Kurul testlerini tamamlayabilir. Devletlerin çoğu, kayropraktik lisansınızı korumak için her yıl belirli sayıda sürekli eğitim saatinin tamamlanmasını gerektirir. Birçok kayropraktik derneği ve akredite kayropraktik programları sürekli eğitim programları sunmaktadır.

E-1 & E-2 Vize Seçenekleri

Antlaşma Tüccarı (E-1) veya Antlaşma Yatırımcısı (E-2) vizesi, Amerika Birleşik Devletleri'nin ticaret ve navigasyon anlaşması yaptığı bir ülkenin vatandaşı içindir. Bu kişi, hizmet veya teknoloji ticareti de dahil olmak üzere önemli bir ticaret yapmak veya vatandaşın yatırım yaptığı bir işletmenin operasyonlarını geliştirmek ve yönlendirmek için Amerika Birleşik Devletleri'ne gelecekti. Ayrıca, bu kişi önemli miktarda sermaye yatırma sürecinde olabilir.

Amerika Birleşik Devletleri Çalışma Bakanlığı'nın 2010-2011 Mesleki Görünüm El Kitabı'na göre, kiropraktörlerin yaklaşık% 44'ü serbest meslek sahibidir. Bu, E-2 vizesinin Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışmak için uygun bir seçenek olabileceği anlamına gelir, çünkü yabancı bir masör kendi kayropraktik işine büyük miktarda sermaye yatırabilir. Bununla birlikte, E-1 ve E-2 vizelerinin yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nin devam eden bir anlaşması olan ülkelerin yabancı uyrukluları için geçerli olduğunu anlamak önemlidir.

Bir Danışma Randevusu Alın

Shihab &; Associates Hukuk Bürosu, çok çeşitli sağlık profesyonellerini temsil etme konusunda deneyimlidir. Deneyimli göçmenlik avukatlarımız Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield, Michigan ve Washington, D.C.'de size yardımcı olabilir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy