H-1B Cezaları ve İhlalleri

Cezalar ve Çalışma Koşulu Uygulama İhlallerinin Sonuçları

Bir şirket LCA denetimine veya H-1B vize denetimine tabi tutulduğunda, ABD Çalışma Bakanlığı (USDOL) Yöneticisi, şirketin H-1B vize prosedürlerini ve LCA kayıt tutma uygulamalarını araştıracaktır. Shihab &; Associates Hukuk Bürosu, müvekkillerinin yasal çerçeve içinde kalmalarını ve tam uyum içinde olmalarını sürekli olarak garanti eder. Soruşturma tamamlandıktan sonra, USDOL şirketi düzenlemelere tam olarak uygun bulabilir. Yönetici, şirketin belirli ihlallerde bulunduğunu belirlerse, yönetici zararları değerlendirir.

Bir şirketin LCA veya kamu denetim dosyasıyla ilgili ihlaller nedeniyle karşılaşabileceği üç farklı ceza vardır:

• Medeni para cezaları

• Ek H-1B çalışanlarına sınırlı erişim

• Ücretlerin geri ödenmesi

Ek olarak, federal bir araştırmacıya yalan söylemek veya sahte kanıt sunmak için olası cezai yaptırımlar vardır.

Medeni Para Cezaları

Para cezalarının üç "seviyesi" vardır. Her seviye farklı bir davranış türü gerektirir. Herhangi bir para cezasının miktarı, ihlalin hangi seviyeye düştüğüne bağlı olarak değişir.

 

Birinci Seviye

Bu ihlaller, bildirim düzenlemeleriyle ilgili herhangi bir önemli ihmali, dosyalanmış bir LCA'daki herhangi bir yanlışlığı veya ihmalkar yanlış beyanı veya ABD'li işçileri yeterince işe almadaki önemli bir başarısızlığı içerir. Ayrıca, kayıtların uygun bir süre boyunca tutulmaması, birinci düzey ihlali temsil eder. Bu ihlaller en yaygın olanıdır. Örneğin, bir H-1B çalışanı için gerekli bildirimi sağlamayan bir şirket muhtemelen birinci seviye bir ihlal gerçekleştirmiştir. Birinci seviye ihlaller için USDOL, ihlal başına maksimum 1.000 ABD Doları para cezası verebilir.

 

İkinci Seviye

Bu ihlaller birinci seviyeye benzer. Tek fark, bu seviyedeki ihlallerin "isteyerek" yapılmasıdır. Kasıtlı ihlaller, tekrarlanan ihlallerin bilgisi, düzenlemeleri ihlal etme planı veya yukarıdaki ihlallerden herhangi birini işlemek için uzun bir geçmişle gösterilir. Bir araştırmacı, düzenlemeleri yerine getirmek için sahte belgeleri kurcalayan veya oluşturan bir taraf tespit ederse, kasıtlı bir ihlal olduğu varsayılacaktır. İkinci seviye ihlaller için USDOL, ihlal başına maksimum 5.000 ABD Doları para cezası verebilir.

 

Üçüncü Seviye

Bu ihlaller ikinci seviyeye benzer. Tek fark, bu seviyedeki ihlallerin, bir şirketin bir ABD çalışanını, ihlallerden herhangi biriyle bağlantılı olarak bir H-1B dilekçesinin sunulmasından önceki 90 gün içinde veya 90 gün içinde feshetmesini veya küçültmesini gerektirmesidir. Temel olarak, bir işveren bir ABD çalışanını kovmalı ve aynı pozisyonu doldurmak için bir H-1B işçisi işe almalıdır. İşveren daha sonra bu H-1B işçisi ile ilgili kasıtlı bir ihlal yapmalıdır. Üçüncü seviye ihlaller için USDOL, ihlal başına maksimum 35.000 ABD Doları para cezası verebilir.

 

USDOL para cezasının miktarını belirler. Seviyeden bağımsız olarak, USDOL bir sivil para cezasının miktarını belirlerken büyük bir takdir yetkisine sahiptir. Yasaya göre, USDOL kararını verirken aşağıdaki faktörlere bakar. Hatalarını kabul ederek icra sürecine yaklaşan işverenin ağır para cezasına çarptırılma olasılığı daha düşüktür. Öte yandan, hiçbir sorumluluk almayan ve delilleri gizlemeye çalışan işveren azami cezalara çarptırılabilir.

Federal düzenlemelerde listelenen faktörler şunlardır:

 • Önceki ihlal geçmişi
 • İhlallerden etkilenen işçi sayısı
 • İhlallerin ciddiyeti
 • İşverenin düzenlemelere uymak için iyi niyetle gösterdiği çabalar
 • İşverenin ihlal veya ihlallere ilişkin açıklaması
 • İşverenin gelecekteki uyumluluğa olan bağlılığı
 • İşverenin ihlal nedeniyle ne ölçüde finansal kazanç elde ettiği veya diğer taraflara ilişkin potansiyel mali kayıp, potansiyel yaralanma veya olumsuz etki

Ek H-1B Çalışanlarına Erişimi Kısıtlama

Herhangi bir sivil para cezasına ek olarak, USDOL ayrıca bir işverenin onaylanmış LCA'ları almasını da engelleyebilir. Bu ceza temel olarak işverenin bir süre için ek H-1B işçileri işe almasını engeller. Böyle bir "askıya alma" miktarı, yukarıda tartışıldığı gibi ihlal seviyesine bağlıdır.

Birinci seviye ihlal gerçekleştiren bir şirket, bir yıl boyunca ek LCA'ların onaylanmasından, iki yıl boyunca ikinci seviye ihlalden ve üç yıl boyunca üçüncü seviye ihlalden diskalifiye edilir.

Geri Ödemelerin Ödenmesini Sipariş Etmek

Bir şirket gerekli ücretin altında ödeme yapmışsa, USDOL şirkete farkı çalışanlara geri ödeme şeklinde ödemesini emredebilir. Bu, uygulanabilecek para cezalarına ek olarak.

Federal Cezai Yaptırımlar

En ağır cezalar, federal bir araştırmacıya müdahale edenlerdir. Federal yasalar, federal bir soruşturmayla ilgili maddi bir gerçeği tahrif eden, gizleyen veya örtbas eden herhangi bir kişinin beş yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceğini öngörmektedir. Belgelerin gerçek görünmelerini sağlamak için belgelerin tarihlendirilmesi, bir araştırmacıya yanıltıcı ifadeler verilmesi veya bu tür herhangi bir şey bir şirket yetkilisine uzun bir hapis cezasına çarptırılabilir. WorldCom'un CEO'su Martha Stewart ve Enron Inc.'in yönetim kurulu üyeleri bu yasa uyarınca hapse gönderildi.

Columbus Göçmenlik Avukatlarımızla Çalışın

Bir H-1B vize denetimi, çözülmesi çok fazla beceri gerektiren ciddi ve hassas bir konudur. Cezaların maliyetleri şaşırtıcı olabilir ve bazı durumlarda bir şirketi işsiz bırakabilir. H-1B vize denetimleri ve davalarında deneyime sahip yetenekli göçmenlik avukatlarının kullanılması şiddetle tavsiye edilir.

Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'ndan Avukat Gus M. Shihab, H-1B vize denetimi konularında ABD Çalışma Bakanlığı nezdinde müvekkillerini temsil etmiştir. Ayrıca yaklaşık 17 yıllık deneyime sahip deneyimli bir dava avukatıdır. Bay Gus M. Shihab, Esq., müvekkilleri adına bir milyon doları aşan ihtilaflı konuları içeren davaları başarıyla dava etmek için Multi-Milyon Dolarlık Avukatlar Forumu'nun seçkin topluluğunun bir üyesidir. USDOL'den bir ceza aldıysanız, Gus M. Shihab haklarınız için savaşabilir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy