H-1B Ücret Uyumu ve Fesih

H-1B Gereklilikleriyle Uyumlu Kalın

H-1B işverenleri H-1B işçisine gerekli ücreti ödemediğinde, işveren para cezalarına maruz kalabilir ve ücretleri geri ödeme taleplerine tabi olabilir. İşveren, işçinin Amerika Birleşik Devletleri'ne gelmesinden 30 gün sonra başlayarak işçiye gerekli ücreti ödemekle yükümlüdür ve işveren, Çalışma Durumu Başvurusunda (LCA) istihdamın sona erdiği tarihe kadar veya istihdamın iyi niyetli bir şekilde sona ermesine kadar gerekli ücreti ödemekle yükümlüdür.

H-1B istihdamının H-1B yasalarının amaçları doğrultusunda başlayıp başlamadığı veya sona erip ermediği hakkında sorularınız varsa, Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'ndaki avukatlar, hem H-1B işverenlerini hem de H-1B çalışanlarını başarıyla temsil eden onlarca yıllık birleşik deneyime sahiptir.

 

İstihdam Ne Zaman Başlar?

Bir H-1B işçisi, federal düzenleme 20 C.F.R. § 655.731 (c) (6) (i) uyarınca, işçi kendisini ilk kez işe uygun hale getirdiğinde veya başka bir şekilde işverenin kontrolü altına girdiğinde işe girer. İşveren, işçi işe girmemiş olsa bile, işçinin Amerika Birleşik Devletleri'ne gelmesinden 30 gün sonra başlayarak işçiye gerekli ücreti ödemekle yükümlüdür. Bununla birlikte, H-1B işçisi, istihdamı ile ilgili olmayan ve işverenden kaynaklanmayan nedenlerle üretken olmayan bir durumda olduğunda işverenin ödeme yapması gerekmez.

 

İyi niyetli fesih nedir?

İyi niyetli bir fesih gerçekleştirmek için, işveren üç adım atmalıdır: İşçiye iş ilişkisinin sona erdiğini bildirmelidir; DHS'ye iş ilişkisinin sona erdiğini bildirmelidir; ve çalışana, federal yönetmelik 20 C.F.R. § 655.731 (c) (7) (ii) uyarınca belirli koşullar altında eve ulaşım için ödeme sağlamalıdır. İyi niyetli bir fesih, üç olay da gerçekleşene kadar tamamlanmaz.

 

Bir H-1B işvereni, yabancı uyruklu kişinin yetkili kabul süresinin bitiminden önce işveren tarafından işten çıkarılması durumunda, yabancı uyruklu kişinin yurtdışına geri dönüşünün makul maliyetlerinden sorumludur. Bununla birlikte, H-1B işçisi, dilekçenin geçerliliğinin sona ermesinden önce işini gönüllü olarak feshederse, yabancı işten çıkarılmamıştır ve nakliye masraflarını alma hakkına sahip değildir.

 

Konsültasyon için Bize Ulaşın

H-1B ücret uyumu veya başka bir göçmenlik meselesi hakkında sorularınız varsa, lütfen Columbus göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin veya bir avukata danışmak için size en yakın ofisteki Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'nu arayın. Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield, Michigan ve Washington, D.C.'de ofislerimiz bulunmaktadır. Yetkili avukatlarımız, H-1B soruşturma konularında ve diğer göç alanlarında deneyimlidir. Yeşil kartlar ve daimi ikametgah, aile göçmenliği, göçmen vizeleri, göçmen olmayan vizeler, istihdam vizeleri ve H-1B vizeleri, yatırımcı vizeleri, PERM başvuruları ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli konularda ülke çapındaki müşterileri temsil ediyoruz. Yasalar çerçevesinde sizin için istenen sonuçları alana kadar yorulmayacağız.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy