H-1B Vizeleri için Taşınabilirlik ve Uluslararası Seyahat

H-1B Taşınabilirlik Hükümlerini Anlama

H-1B vizesi ile Amerika Birleşik Devletleri'ndeyseniz ve artık vizenizde listelenen şirket tarafından istihdam edilmiyorsanız, yurtdışına nasıl seyahat edebilir ve Amerika Birleşik Devletleri'ne nasıl dönebilirsiniz? H-1B dilekçenizin hala geçerli olması koşuluyla, işverenler arasındayken yurtdışına seyahat etmek için H-1B taşınabilirlik hükümlerinden yararlanabilir ve B2 ziyaretçi vizesi gibi farklı bir geçerli vize ile Amerika Birleşik Devletleri'ne tekrar girebilirsiniz.

Seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için, (800) 625-3404 numaralı telefondan Columbus göçmenlik avukatlarımızı arayın.

B2 Ziyaretçi Vizesi Statüsündeyken Yeni H-1B İstihdamına Taşınma

H-1B statüsüne değil, yeni istihdama geçmek için geçerli bir H-1B dilekçesine ihtiyacınız var. Örneğin, geçerli bir H-1B dilekçesi uyarınca A Şirketi için çalıştığınızı ve ardından işinizin sona erdiğini varsayalım. Amerika Birleşik Devletleri'nden ayrılabilir ve daha sonra B2 ziyaretçi vizesi ile geri dönebilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri'ne döndüğünüzde, gerekli koşulların yerine getirilmesi koşuluyla H-1B taşınabilirlik hükümleri kapsamında B Şirketi ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

H-1B taşınabilirlik hükümleri, artık H-1B statüsünde olmasanız bile geçerlidir.

B Şirketi için hemen çalışmaya başlamak için ihtiyacınız olan tek şey üç şeydir:

1. A Şirketi'nden geçerli bir H1B onaylı dilekçe

2. Şirket B tarafından dosyalanan bekleyen bir H1B

3. Amerika Birleşik Devletleri'nde geçerli bir statüde olmak

A Şirketi'ndeki önceki istihdamınızın sona ermesinden bu yana Amerika Birleşik Devletleri'nde kaldıysanız, B Şirketi'ne bağlandığınızda hala geçerli H-1B statüsündesiniz demektir. A Şirketi'ndeki istihdamınızın sona ermesinden sonra Amerika Birleşik Devletleri'nden ayrılırsanız, H-1B vizeniz artık geçerli olmayacaktır, ancak geçersiz B2 ziyaretçi statüsüyle yeniden girebilirsiniz.

Taşıma sırasında uluslararası seyahat için gerekli belgeler

Yeni şirketinize taşındıktan ve yeni H-1B dilekçeniz hala beklemede olduğunda, yeni şirketiniz tarafından sunulan I-799 dilekçesi için bir I-797 makbuz bildiriminiz olduğu ve ayrıca pasaportunuzda önceki şirketiniz için geçerli bir H-1B vize damganız olduğu sürece, dilekçe onaylanmadan önce uluslararası seyahat edebilirsiniz. Yeni şirketinizin adını yansıtmak için pasaportunuzda yeni bir vize damgası için başvurabilirsiniz, ancak bu gerekli değildir.

Peki ya I-94'üm?

Amerika Birleşik Devletleri'ne döndükten sonra, göçmenlik istasyonunda size yeni bir I-94 formu verildiğinde, I-94 formunun arkasının yeni işvereninizin adını yansıttığını doğrulamanız gerekir. Muayene istasyonundan ayrılmadan önce bunu yapmanız önemlidir, böylece yeni işvereniniz için çalışmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne uygun şekilde kabul edildiğinden emin olabilirsiniz.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy