Bağımlı İşveren Sorunları

H-1B'ye Bağımlı İşverenleri İçeren Konuların Ele Alınması

"H-1B'ye bağımlı işveren", belirli bir sayıdan fazla H-1B çalışanı olan bir işverendir. Bu sayı, işverenin toplam işgücündeki H-1B çalışanlarının ve ABD çalışanlarının bir oranı kullanılarak hesaplanır. Oranın yüzdesi, toplam işgücünün büyüklüğüne bağlıdır.

H-1B'ye bağımlı işverenler hakkında sorularınız varsa, Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'ndaki avukatlar bu alanda onlarca yıllık birleşik deneyime sahiptir. Danışma için (800) 625-3404 numaralı telefondan bizimle iletişime geçin.

H-1B'ye Bağımlı İşveren Kimdir?

Aşağıdaki durumlarda H-1B'ye bağımlı bir işverensiniz:

1. ABD'de 25 veya daha az tam zamanlı eşdeğer çalışanınız var ve yediden fazla H-1B göçmen olmayan istihdam ediyorsunuz

2. ABD'de 26 ila 50 tam zamanlı eşdeğer çalışanınız var ve 12'den fazla H-1B göçmen olmayan istihdam ediyorsunuz

3. ABD'de 51 veya daha fazla tam zamanlı eşdeğer çalışanınız var ve bu çalışanların% 15'i veya daha fazlası H-1B göçmen olmayanlar.

H-1B'ye bağımlı bir işverenseniz, ABD'li işçilerin yerinden edilmesi ve ABD'li işçilerin işe alınması ile ilgili tasdik yükümlülüklerine tabi olursunuz. Bir H-1B dilekçesinin doldurulmasını desteklemek için bir Çalışma Durumu Tasdik Formu (LCA) her doldurduğunuzda bu ek gereklilikleri yerine getirmelisiniz.

H-1B'ye Bağımlı İşverenlerin Tasdik Şartları

ABD'li bir işçiyi "eşdeğer bir işte" ya da kendi işgücünüzde yerinden etmediğinizi veya işten çıkarmayacağınızı beyan etmelisiniz. H-1B dilekçesini doldurmadan 90 gün önce ve H-1B dilekçesini doldurduktan 90 gün sonrasına kadar eşdeğer bir işte bir H-1B işçisini işe alarak ABD'li bir işçiyi kendi işgücünüz içinde yerinden etmemelisiniz. Bir H-1B çalışanını, diğer işverenin bir ABD'yi yerinden edip etmediğini veya yerinden edip etmeyeceğini sormadıkça, iş yapmak için başka bir işverenle sözleşmeli bir pozisyona yerleştirmemelisiniz

H-1B işçisinin yerleştirilmesinden önceki veya sonraki 90 gün içinde işçi. H-1B'ye bağımlı bir işveren olarak, endüstri çapında standartları kullanarak ve en azından H-1B çalışanına sunulanlar kadar büyük bir tazminat teklif ederek ABD'li işçileri pozisyon için işe almak için iyi niyetli bir çaba göstermeniz gerekmektedir. İşi, H-1B çalışanına yönelik iş için başvuran ve eşit veya daha iyi nitelikli olan herhangi bir ABD işçisine teklif etmelisiniz.

Muaf H-1B İşçileri

Muaf bir H-1B işçisi, yılda en az 60.000 dolar ücret alan veya amaçlanan istihdamla ilgili bir uzmanlık alanında yüksek lisans veya daha yüksek bir dereceye ulaşmış bir H-1B işçisidir. H-1B'ye bağımlı bir işverenseniz ve yalnızca muaf işçileri işe almayı onayladığınız bir LCA'da yalnızca muaf H-1B işçileri çalıştırıyorsanız, H-1B'ye bağımlı bir işverenin aksi takdirde uyması gereken ek yükümlülüklerden (yer değiştirmeme, işe alım ve işe alma) kurtulursunuz.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy