I-485 Mülakat Feragatnamesi

Green Card Mülakatımdan Feragat Edebilir miyim? Columbus Green Card Avukatlarımızdan Öğrenin!

Daimi ikamet için I-485 yeşil kart başvurusunda bulunduktan sonra, ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri'nden (USCIS) postayla, bir göçmenlik memuru tarafından sorgulanacağınız yerel USCIS bölge ofisinde bir görüşmeye katılmanız gerektiğini bildiren bir bildirim alabilirsiniz. Ancak her vaka bir görüşme gerektirmez. USCIS'in göçmenlik görüşmesinin gereksiz olduğunu belirlediği birkaç durum vardır.

 

Yeşil kart almakla ilgili sorularınız varsa ve bir avukata danışmak istiyorsanız, Shihab & Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin. Çok çeşitli karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahibiz.

 

I-485 Mülakatında Ne Olur?

Bir görüşmeye katıldığınızda, yemin ettirilecek ve bir göçmenlik memuru tarafından sorgulanacaksınız. Toplantı videoya kaydedilir ve bir saat veya daha uzun sürebilir. Görüşmenin nedeni, USCIS'in başvurunuzla birlikte gönderdiğiniz destekleyici belgelerin doğru olduğunu, davanın açılmasından bu yana herhangi bir değişiklik olması durumunda yeşil kart almaya hak kazanıp kazanmadığınızı veya başvurunuzu etkileyebilecek başka herhangi bir sorunu doğrulamasıdır. Normalde, davanız dürüst bir davaysa ve hak kazanıyorsanız, görüşme korkulacak bir şey değildir, ancak biraz rahatsızlık verici olabilir.

 

I-485 mülakatından aşağıdaki durumlarda feragat edilebilir:

 1. ABD vatandaşı bir ebeveynin reşit olmayan çocukları ve üvey çocukları için, orijinal veya onaylı kopyaları olan destekleyici belgelerle birlikte yapılan başvurular
 2. Bir ABD vatandaşının ebeveynleri için orijinal veya onaylı kopyalar olan destekleyici belgelerle yapılan başvurular
 3. ABD vatandaşının nişanlıları ve bu nişanlıların çocukları için başvurular
 4. 2 Kasım 1966 tarihli Kanun kapsamında başvuran Küba yerlileri ve/veya vatandaşları

 

Aşağıdaki istihdama dayalı I-485 vakaları için görüşmelerden feragat edilebilir:

 1. Onaylanmış istihdama dayalı vize dilekçesini gönderen dilekçe sahibi tarafından hala çalışıyorsunuz
 2. Olağanüstü yetenekli bir yabancı veya olağanüstü yetenekli bir yabancı olarak onaylandınız ve başka bir şekilde yeşil kart almaya hak kazandınız.
 3. Seçkin bir profesör-araştırmacı veya çok uluslu yönetici / yönetici olarak onaylandınız ve onaylanmış dilekçeyi sunan aynı dilekçe sahibinden devam eden bir iş teklifiniz var
 4. Tıbbi olarak yetersiz hizmet verilen bir bölgeye birinci basamak tıbbi bakım sağlamaya dayalı bir ulusal çıkar feragatnamesi aldınız ve onaylanan dilekçenin hüküm ve koşullarına göre devam etme niyetinde olduğunuzu gösteriyorsunuz

 

Feragat yok: bir görüşmenin otomatik olarak planlandığı durumlar

 

USCIS hizmet merkezleri, yasal statünün doğrulanması, kimliğin doğrulanması gerektiği, dolandırıcılık kanıtı olduğu, kişinin A veya B sınıfı bir tıbbi durumu olduğu, kişinin nitelikleri veya kabul edilebilirliği hakkında şüphe olduğu durumlarda otomatik olarak bir bölge ofisi görüşmesi planlayacaktır veya bu, I-485 başvurusunun ikinci kez yapılmasıdır.

Yasadışı giriş olarak da bilinen denetimsiz giriş (EWI) ile ilgili durumlar için görüşmelerden feragat edilmeyecektir. Başvurunuzla birlikte ABD'ye girdiğinizde bir göçmenlik memurunun sizi denetlediğini, şartlı tahliye ettiğini veya mülakat yaptığını gösteren kanıt sunmadıysanız, dava otomatik olarak bir I-485 mülakatı için planlanacaktır. I-485 Ek A ile yapılan davalarda veya başvurulardan birinin görüşülen kişi kriterlerini karşılamadığı aile davalarında görüşmelerden feragat edilmeyecektir.

Yeşil kart alma veya başka bir göçmenlik meselesi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, yakınınızdaki bir ofiste bir avukatla görüşme planlamak için lütfen Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy