O-1A Girişimciler için Olağanüstü Yetenek Vizesi

Daha fazla bilgi edinmek için Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C.'deki O Vizesi Avukatlarımızla iletişime geçin

ABD'de girişimci olarak iş kurmak isteyen yabancı uyrukluysanız, hak kazanabileceğiniz vize kategorilerinden biri, belirli kriterleri karşılamanız koşuluyla O-1A olağanüstü yetenek vizesidir.

 

Daha fazla bilgi almak veya davanızın belirli gerçekleri ve niteliği hakkında bir avukata danışmak için, Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki deneyimli O vize avukatlarıyla iletişime geçin. Avukatlarımız, çok sayıda karmaşık göçmenlik hukuku konusunda 50 yılı aşkın birleşik deneyime sahiptir.

 

O-1A Olağanüstü Yetenek Vizesi Nedir?

O-1A olağanüstü yetenek vizesi, uzmanlık alanlarında olağanüstü yeteneğe sahip yabancı uyruklular için mevcuttur. O-1 vizesi için ilk kalış süresi 3 yıla kadardır ve kalış süresi 1 yıla kadar artışlarla uzatılabilir. Eşler ve 21 yaşın altındaki evlenmemiş çocuklar, bakmakla yükümlü olunan kişi olarak O-3 vizesi almaya hak kazanabilirler. Eşler ve çocuklar bu vize türü ile çalışmayabilir, ancak tam veya yarı zamanlı eğitimde öğrenci olabilirler.

 

O-1A Vizesi Girişimciler İçin Nasıl Çalışır?

H-1B'ye hak kazanmazsanız, O-1A uygun bir alternatif olabilir. H-1B, işinizin uzmanlık gerektiren bir meslekte olmasını gerektirir ve her yıl mevcut vize sayısını sınırlayan yıllık H-1B vize sınırına tabi olabilirsiniz.

 

Sizin için en uygun iş stratejisini planlayalım. Kanıtlanmış sonuçları olan yenilikçi bir firmayız.

 

Gereksinim 1: Alanınızda Olağanüstü Yeteneğe Sahip Olduğunuzu Kanıtlamalısınız

Olağanüstü yetenek oluşturmanın iki yolu vardır. İlk yol, Nobel Ödülü gibi büyük, uluslararası kabul görmüş bir ödül almış olmaktır.

 

Bunu tespit etmek için, aşağıdakilerden bazılarını gösteren kanıtlar sunabilirsiniz:

 1. Ödülü vermek için kullanılan kriterler
 2. Ödülün alanınızda ne kadar önemli olduğu
 3. Ödülünüzü veren kuruluşun itibarı
 4. Ödülü alırken uluslararası beğeni toplayan önceki ödül kazananlar
 5. Ödülün, alanınızda uluslararası kabul görmüş kişilerden rekabet çekip çekmediği

 

 

 • Olağanüstü yetenek oluşturmanın ikinci yolu, aşağıdaki sekiz kriterden en az üçünü 

kanıtlamaktır:

 1. Alanınızda ulusal veya uluslararası alanda daha az tanınan bir mükemmellik ödülünüz veya ödülünüz olup olmadığı;
 2. Tanınmış ulusal veya uluslararası uzmanlar tarafından değerlendirildiği üzere, üyelik için üstün başarı gerektiren derneklere üye olup olmadığınız;
 3. Alandaki çalışmalarınızla ilgili profesyonel veya büyük ticari yayınlarda veya büyük medyada sizinle ilgili yayınlanmış materyal olup olmadığı;
 4. Bir panele katılıp katılmadığınız veya aynı veya müttefik uzmanlık alanındaki başkalarının çalışmalarını bireysel olarak değerlendirip değerlendirmediğiniz.
 5. Önemli ölçüde orijinal bilimsel, akademik veya işle ilgili katkılarda bulunup bulunmadığınız;
 6. Profesyonel dergilerde veya diğer büyük medyada bilimsel makaleler yayınlamış olup olmadığınız;
 7. Seçkin bir itibara sahip kurum ve kuruluşlar için kritik veya gerekli bir kapasitede çalışıp çalışmadığınız;
 8. Hizmetleriniz için yüksek bir maaş veya başka bir ücret talep edip etmediğiniz.

 

Gereksinim 2: Dilekçeniz ABD'li bir işveren, Amerika Birleşik Devletleri'nin bir temsilcisi veya yabancı bir işveren tarafından bir Amerika Birleşik Devletleri temsilcisi aracılığıyla yapılmalıdır.

O-1A vizesine hak kazanmak için kendi adınıza dilekçe veremezsiniz. Dilekçe, ABD'li işvereniniz, ABD temsilciniz veya yabancı işvereniniz tarafından ABD temsilcisi tarafından yapılmalıdır. Ancak, size ait bir kuruluş dilekçeyi sizin adınıza dosyalayabilir.

 

Gereksinim 3: Uygun Bir Akran Grubundan Danışma Mektubu Almalısınız

Uygun bir akran grubunun bir üyesi tarafından yazılmış bir danışma mektubu almak gerekir. Bu mektup, işinizin niteliği ve nitelikleriniz ile ilgili olarak alanınızda uzmanlığa sahip bir grup veya bireyin tavsiye niteliğinde bir görüşüdür. Mektup yönetim ve/veya işçi organizasyonundan gelebilir. Alanınızdaki başarılarınız ve yetenekleriniz danışma mektubunda açıklanmalıdır.

 

O-1 Vizesi Hakkında Ek Bilgiler

Dilekçeniz, hizmetlerinizin fiili ihtiyacından bir yıldan daha uzun bir süre önce sunulamaz. Herhangi bir gecikmeyi önlemek için, dilekçenizi işe başlamayı planladığınız tarihten en az 45 gün önce sunmalısınız. İlk üç yıllık kalış süresinin sonunda, bir yıla kadar artışlarla uzatma alabilirsiniz. Uzatma talebi, orijinal dilekçenizde onayın temeli olarak kullanılan olay veya faaliyetin bir tanımını içermeli ve açıklanan aynı faaliyet veya etkinliği devam ettirmeniz veya tamamlamanız için bir uzatmanın gerekli olduğunu onaylamalısınız.

 

O-1A'nın girişimciler için olağanüstü yeteneği veya kullanabileceğiniz diğer göçmenlik vizesi türleri hakkında herhangi bir sorunuz varsa

, lütfen (800) 625-3404 numaralı telefonu arayın veya size en yakın ofiste bir avukatla görüşmek için Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy