J-1 Değişim Ziyaretçi Vizesi: Eğitim Stajları ve Diğer Olanaklar için 

Daha fazla bilgi edinin; Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C. ofisimizdeki göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin

J-1 değişim ziyaretçi vizesi, yabancı uyruklu bir kişinin onaylanmış bir öğretim, inşaat veya ders verme, gözlem yapma, araştırma yapma, danışmanlık, özel beceriler gösterme, eğitim alma veya lisansüstü tıp eğitimi alma programına katılmak için Amerika Birleşik Devletleri'ne gelmesine izin veren göçmen olmayan bir vize olarak sınıflandırılır.

 

Ziyaretçi Değişim Programının Amacı

J-1 değişim ziyaretçi programı vizesinin belirtilen amacı, eğitim ve kültürel değişimler yoluyla Amerika Birleşik Devletleri halkı ile diğer ülkelerin halkları arasındaki karşılıklı anlayışı artırmaktır. Eğitim ve kültürel değişimler, Dışişleri Bakanlığı'na Amerika Birleşik Devletleri'nin dış politika hedeflerini ilerletmede yardımcı olur.

 

Değişim Ziyaretçileri için İzin Verilen Programlar

J-1 vizesine hak kazanmak için, aşağıdaki amaçlarla onaylanmış bir programa katılmayı amaçlamalısınız:

 1. Öğretim
 2. Talimat vermek veya ders vermek
 3. Ders çalışmak
 4. Gözlemleme
 5. Araştırma yapmak
 6. Danışmanlık
 7. Özel beceriler sergilemek
 8. Eğitim almak
 9. Lisansüstü tıp eğitimi veya öğretimi almak

Değişim ziyaretçilerine örnek olarak bunlarla sınırlı olmamak üzere şunlar verilebilir: profesörler veya akademisyenler, araştırma görevlileri, öğrenciler, kursiyerler, öğretmenler, uzmanlar, dadılar/au pairler ve kamp danışmanları.

 

Değişim ziyaretçisi, DOS tarafından onaylanmış bir J-1 sponsoruna sahip olmalıdır

J-1'e hak kazanabilmek için bir J-1 değişim sponsorunuzun olması gerekir. Kamu ve özel kuruluşlar, ABD Dışişleri Bakanlığı (DOS) tarafından değişim ziyaretçisi sponsorları olarak hareket etmek üzere belirlenmiştir. Program ayrıca, amacı eğitim, sanat ve bilim alanlarında değişimi veya kişileri, bilgi ve becerileri teşvik etmek olan DOS tarafından belirlenir.

 

J-1 vizesine başvurmak için öncelikle değişim sponsorunuz tarafından sağlanan DS-2019 değişim ziyaretçisi statüsü için uygunluk sertifikası almanız gerekir. Sponsor ajansınız, sizinle yakın çalışacak ve süreçte size yardımcı olacak yetkililere sahip olmalıdır. DS-2019'u aldıktan sonraki adım, bir ABD büyükelçiliği veya konsolosluğundaki DOS'tan J-1 vizeniz için başvurmaktır.

 

ABD'de İzin Verilen Kalış Süresi, Bakmakla Yükümlü Olunan Kişiler için Uzatmalar ve Vizeler

Kursiyerler için J-1 vizesi en fazla 18 ay, stajyerler için J-1 vizesi ise en fazla 12 ay geçerli olabilir. Belirli kriterleri karşılamanız durumunda vize uzatmaları mevcuttur. Eşler ve çocuklar, sizinle birlikte ABD'ye gelmek için J-2 vize statüsüne hak kazanırlar ve gelirin sizi desteklemek için gerekli olmaması durumunda bir ABD çalışma izni kartı (EAD) da alabilirler.

 

J-1 değişim ziyaretçisi göçmen olmayan vizesi veya başka herhangi bir göçmenlik meselesi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, yakınınızdaki bir ofiste bir avukatla görüşme planlamak için lütfen Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy