J Vize Avukatları

J Vizesi Değişim Ziyaretçi Programı

ABD J Vize Değişim Ziyaretçi Programı, hem ABD'de hem de yurtdışında eğitim ve kültürel fırsatlar aracılığıyla dünya halkları ve ABD'deki insanlar arasında karşılıklı etkileşimleri teşvik etmeyi amaçlamaktadır. J vizesi değişim ziyaretçileri, Amerikan eğitim sistemini veya yaşam tarzımızı deneyimlemek ve daha sonra bu deneyimleri kendi ülkelerine geri götürmek ve böylece bu tür bilgi deneyimlerini akranlarına, meslektaşlarına ve ailelerine aktarmak için ABD'ye gelirler. Sadece katılımcı ülkelerin vatandaşlarını değil, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri halkını da zenginleştiren harika bir değişim programıdır.

J Visa Değişim Ziyaretçi Programı Nasıl Çalışır?

J vizesi Değişim Ziyaretçisi programı kapsamında sponsor olmak isteyen bir kişi, öncelikle Öğrenci ve Değişim Ziyaretçi Programına (SEVP) katılmak için ABD hükümeti tarafından onaylanmış bir kuruluşla iletişime geçmelidir. ABD Dışişleri Bakanlığı, sponsor olarak faaliyet gösterecek özel ve kamu kuruluşlarını değerlendirme ve belirleme sorumluluğunu devretmiştir. Bu tür kuruluşlar, geçerli ABD yasaları uyarınca J vizesi için onaylanmış faaliyetlere başlamak üzere yabancı uyrukluların girişi için belirli kriterler ortaya koyacaktır.

J vize programı kapsamında uygun olan çok çeşitli faaliyetler ve mesleki sınıflandırmalar vardır.

Bu sınıflandırmalar şunları içerir:

 1. Au pairler
 2. Öğrenciler
 3. Doktorlar
 4. Profesörler
 5. Araştırma görevlileri
 6. Yaz çalışmaları ve gezginler
 7. Kamp danışmanları

Size uygun J vize programını seçmenizde ve durumunuza en uygun olabilecek çeşitli sertifikalı kurumları değerlendirmede size yardımcı olabilmemiz için bizimle iletişime geçin.

 

J Exchange Ziyaretçi Vizesine Sponsor Kuruluş Aracılığıyla Başvuru

J vizesi Değişim Programı kapsamında sponsor olmakla ilgileniyorsanız, önce sertifikalı bir SEVP sponsor kuruluşu tarafından kabul edilmeniz gerekir. Belirtildiği gibi, bu kuruluşlar, ABD'de istenen faaliyette sınıflandırılmak için ABD göçmenlik yasaları ve düzenlemeleri tarafından getirilen belirli kriterleri karşılamanızı isteyecektir.

Bu kriterleri karşıladığınızda ve başvurunuz onaylandığında, sponsor kuruluş size DS–2019 (IAP–66 olarak bilinen ön onay belgesinin yerini almıştır) adlı bir belgenin yanı sıra J vizesini almanızı sağlayacak diğer belgeleri sağlayacaktır. Sponsor kuruluştan onay almanın, artık J Exchange Ziyaretçi vizesine sahip olduğunuz anlamına gelmediğini unutmamalısınız. J Exchange Ziyaretçi vizesi için, yurtdışındaki daimi ikamet yeriniz üzerinde yargı yetkisine sahip ABD Konsolosluğu'na başvurmalısınız.

ABD Konsolosluğunda J Exchange Ziyaretçi Vizesi Başvurusu

J Exchange Ziyaretçi Vizenizi almak için, ikamet ettiğiniz yer üzerinde yetki sahibi olan ABD Konsolosluğu tarafından belirtilen talimatları izlemelisiniz. Konsolosluk görevlisi belgelerinizi inceleyecek ve J Exchange Ziyaretçi vizesinin verilmesi için yasal gereklilikleri karşılayıp karşılamadığınızı size bildirecektir.

Yeterlilik kriterlerinden bazıları şunlardır:

 1. ABD'de planladığınız kalış sürenin sınırlı ve geçici bir süre için olup olmadığı
 2. ABD'deki geçiminizi sağlamak için yeterli mali kaynağa sahip olup olmadığınız
 3. ABD'deki programınızı tamamladıktan sonra geri döneceğiniz konsolosluk görevlisini tatmin edecek kendi ülkenizle yeterli bağınız olup olmadığı

J Exchange Ziyaretçi Vizesinin Artıları ve Eksileri Nelerdir?

J Vizesinin en büyük avantajlarından biri, alınması en kolay vizelerden biri olarak kabul edilmesidir. Çoğu zaman, yabancı uyruklu kişinin programı kendi ülkesi veya ABD tarafından finanse edilebilir. Buna ek olarak, J vizesi sahiplerinin eşleri ve reşit olmayan çocukları, F öğrenci vizesi programı kapsamında bakmakla yükümlü olunan kişiler için mevcut olmayan çalışma izni başvurusunda bulunabilirler. Bu, vize stratejileri değerlendirilirken göz önünde bulundurulması gereken büyük bir avantajdır.

Elde edilmesi nispeten daha kolay bir vize kategorisi olduğu için, bazı J Exchange Ziyaretçi alıcıları INA bölüm 212(e) tarafından getirilen bir gerekliliğe tabi olabilir. Bu bölüm, belirli koşullar altında, J Exchange Ziyaretçi vize programı kapsamında ABD'ye giren kişilerin, kendi ülkelerine en az iki yıl boyunca dönmedikçe statülerini değiştirmelerinin veya ayarlamalarının yasak olduğunu belirtir - sözde "iki yıllık yabancı ikamet şartı". Bu gereklilikten belirli koşullar altında feragat edilebilir, böylece yabancı uyruklu kişinin statüsünü değiştirmesine veya ayarlamasına izin verilebilir. Yabancı ikamet şartına tabi kişilerin, iki yıllık evde ikamet kuralını yerine getirmedikçe veya başka bir şekilde feragat etmedikçe, bir ABD Vatandaşı ile evlenseler bile statülerini daimi ikamete ayarlamalarının yasak olduğu vurgulanmalıdır.

 

J Vizesi Alanların Eşleri ve Çocukları

J Değişim Ziyaretçi vizesi verilen yabancı uyrukluların bakmakla yükümlü oldukları eşleri ve reşit olmayan çocukları (21 yaş altı), J-2 vizesi olarak bilinen vizeleri almaya hak kazanırlar. Bu tür J-2 vizeleri, eşlerin ve reşit olmayan çocukların, J vizesi sahibi ile ikamet etmek üzere ABD'ye girmelerini sağlar. J Exchange Ziyaretçi vizesi sahiplerinin eşleri ve reşit olmayan çocukları, ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Servisi'ne (USCIS) çalışma izni başvurusunda bulunmadıkları sürece ABD'de çalışamazlar. Çalışmaya ek olarak, J-2 bakmakla yükümlü olunan kişilerin, statülerine uygun olarak eğitim kurumlarına ve derslere katılmalarına izin verilir.

Bizimle Nasıl İletişime Geçebilirsiniz?

Bir göçmenlik meselesi hakkında sorularınız varsa ve/veya bu süreçte yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin veya bir avukatla konuşmak için size en yakın ofisteki Shihab & Associates Hukuk Bürosu'nu arayın. Aile göçmenliği, göçmen vizeleri, göçmen olmayan vizeler, çalışma vizeleri, H1-B vizeleri, Yatırımcı Vizeleri, PERM başvuruları, Yeşil Kartlar ve Daimi İkamet ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli konuları ele alıyoruz.

 

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy