Columbus Statü Avukatlarının Ayarlanması

 

Fairfax, VA, Columbus OH, Cleveland, OH, Southfield, MI ve Washington, D.C.'deki Müşterilere Yardım Sağlama

"Statü ayarlaması", Amerika Birleşik Devletleri'nde daimi ikamet etmenin başlıca yollarından biridir. Bu yöntem, ABD'de fiziksel olarak bulunan ve göçmen statüsünü değiştirmek veya "ayarlamak" istedikleri mevcut bir göçmen olmayan statüye (geçici ziyaretçi) sahip olanlar içindir (daimi ikametgah, yani yeşil kartınızı almak için).

 

Fiziksel olarak ABD dışında bulunuyorsanız veya statü değişikliği yapmaya uygun değilseniz, "konsolosluk işlemleri" adı verilen farklı bir yöntem kullanılabilir. Bu, yurtdışında bir ABD konsolosluğunda veya büyükelçiliğinde görünmenizi gerektirdiğinden, bu sizin için rahatsız edici veya pratik olmayabilir. Statü ayarlaması yapmak genellikle daha çok arzu edilen bir yaklaşımdır.

 

Bir göçmen dilekçesinin veya sığınma başvurusunun yapılmasından sonra statü değişikliği uygundur. Düzeltme başvurusunu dosyalamanın zamanlaması, koşullarınıza bağlı olarak değişir. Göçmen dilekçelerine örnek olarak yabancı akraba, göçmen işçi, özel göçmen veya yabancı girişimci dilekçeleri verilebilir. Bazı durumlarda, göçmen dilekçesi ve intibak başvurusu için aynı anda başvurabilirsiniz.

 

Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'ndaki avukatlar, statü ayarlama ve daimi ikamet başvuruları alanlarında oldukça bilgilidir ve başvurunuzun düzenleyici gereklilikleri karşıladığından emin olmak için sizi temsil edebilir. Birden fazla eyalette hizmet veriyoruz - Fairfax, Virginia, Columbus, Ohio, Cleveland, Ohio, Southfield, Michigan, Washington, DC ve ötesine hizmet veriyoruz!

 

Durum Ayarlaması Nasıl Yapılır

ABD'ye "kabul edilmiş" veya "şartlı tahliye edilmiş" olmanız ve yeşil kart (daimi ikamet statüsü) için tüm nitelikleri karşılamanız gerekir. ABD'ye göçmen olmayan biri olarak "kabul edildikten" veya "şartlı tahliye edildiğinizde", daha sonra Form I-485'i doldurarak "statü ayarlaması" yapabilirsiniz.

 

Kabul Edilmek

Kendinizi ABD sınırındaki bir göçmenlik memuruna sunduğunuzda, size ABD'ye giriş amacınızla ilgili sorular sorabilecek ve daha sonra girişinizi onaylayan bir göçmenlik memuruna başvurduğunuzda ABD'ye kabul edilirsiniz. Memur genellikle pasaportunuzu uygun bir göçmen olmayan sınıflandırma ve ülkede kalabileceğiniz tarih ile damgalayacaktır.

 

"Kabul edilmek" için, bir sınır acentesinin sizi sorgulaması veya size belirli bir vize statüsü ataması şartı yoktur. Kendinizi sınırdaki bir göçmenlik memuruna sunduğunuz sürece, vatandaşlığınızı yanlış tanıtmadınız ve girmenize izin verildi. Bir denetim olmadan ülkeye yasadışı olarak girmemeniz önemlidir, çünkü bu muhtemelen daha sonra statü değişikliği yapmanızı önleyecektir.

Şartlı Tahliye Edilmek

"Şartlı tahliye", acil insani nedenlere dayanarak geçici bir süre için ABD'ye girmenize izin verildiği veya girişiniz önemli bir kamu yararı sağlıyorsa, aksi takdirde kabul için uygun olmayacağınız zamandır.

Şartlı tahliye genellikle mülteci statüsü verilemediğinde kendi ülkenizdeki istikrarsız koşullardan kaçıyorsanız verilir. ABD'ye şartlı tahliye edilirseniz, şartlı tahliyenizin yasal dayanağını belirten bir I-94 alacaksınız ve ABD'de kalmanıza izin verilen süre olan "şartlı tahliye tarihiniz" Şartlı tahliye, genellikle gelişmiş yasal uzmanlık ve sizin adınıza yorulmak bilmeyen bir savunucu gerektiren karmaşık bir yasal statüdür.

 

Geçici Koruma Statüsü ve Statünün Düzeltilmesi

Size geçici koruma statüsü verildiyse, ABD'ye uygun bir inceleme ve kabul olmadan girmiş olsanız bile, daha sonra statü değişikliği için başvurabilirsiniz. Geçici koruma statüsü artık göçmen olmayan bir kişi olarak yasal statüye sahip olmak ve sürdürmek amacıyla "teftiş ve kabul" olarak nitelendirilmektedir.

 

Statüde Düzenleme için Uygunluk

ABD'ye kabul edilen veya şartlı tahliye edilen belirli kişi sınıfları, normal şartlar altında statülerini değiştiremeyebilir.

 

Bu, aşağıdaki durumlarda sizin için geçerli olabilir:

1. D göçmen olmayan olarak kabul edilen bir mürettebat üyesi.

2. ABD üzerinden başka bir ülkeye "vizesiz transit geçişte" (TWOV) kabul edildi.

3. J göçmen olmayan olarak kabul edilen, iki yıllık yabancı ikamet şartına tabi olan ve bu şartı yerine getirmemiş veya feragat almamış bir değişim ziyaretçisi.

4. Bir ABD vatandaşının eşi veya evlenmemiş reşit olmayan çocuğu olmadığınız sürece vize muafiyet programı kapsamında kabul edilen bir turist veya iş ziyaretçisi.

5. K statüsü altında kabul edilen bir ABD vatandaşının nişanlısı, ABD vatandaşı dilekçe sahibiyle 90 gün içinde evliliğiniz dışında herhangi bir temelde. Orijinal vatandaş-dilekçe sahibi ile evlenmelisiniz ve evlilikten geçmezseniz ve daha sonra farklı bir ABD vatandaşıyla evlenirseniz, statü değişikliği için uygun olmayacaksınız.

6. Aleyhinizde ABD'ye girme veya ABD'de kalma hakkınıza itiraz eden idari veya adli işlemler devam ederken bir ABD vatandaşıyla evlilik yapan bir kişi (ör. dışlama, sınır dışı etme veya sınır dışı etme işlemleri). Bununla birlikte, evliliğinizin yalnızca göçmenlik amacıyla değil, iyi niyetli bir evlilik olduğunu açık ve ikna edici kanıtlarla gösterebilirseniz, statü değişikliği isteyebilirsiniz.

7. Yetim statüsünde bir değişiklik isteyen göçmen olmayan statüdeki bir çocuk. Bir çocuğun yetim statüsünün düzeltilmesine hak kazanabilmesi için ABD'de şartlı tahliye statüsü altında fiziksel olarak bulunması gerekir.

8. Kolluk kuvvetleri faaliyetlerine yardımcı oluyorsanız ve USCIS'ten önceden izin almadığınız sürece S kategorisi göçmen olmayan olarak kabul edildiyseniz.

9. ABD içinde terörist faaliyetlerde bulunduysanız

 

Ekibimizle Çalışın

Statü düzenlemesi yapma konusunda sorularınız varsa ve / veya bir göçmenlik sürecinde yardıma ihtiyacınız varsa, Shihab &; Associates Hukuk Bürosu ile çalışın. İster işveren, ister çalışan veya aile üyesi olun, firmamız göçmenlik deneyiminizi keyifli ve sorunsuz hale getirebilecek yetkin, duyarlı ve yenilikçi Columbus göçmenlik avukatlarına sahiptir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy