PERM İşe Alım Koşulları 

Denetimli ve Özel Taşıma İşe Alım Gereksinimleri

Çalışma sertifikası veya PERM, bir çalışana yeşil kart (daimi ikamet) için sponsor olmak isteyen ABD'li işverenler tarafından izlenmesi gereken özel bir süreçtir. Önemli olan, Çalışma Bakanlığı'na (DOL) yabancı çalışanın ABD'li bir işçinin yerini almayacağını sağlamak ve kanıtlamaktır. PERM'in ilk aşaması işe alım sürecidir ve bu, herhangi bir işveren için zorluklar yaratabilir.

 

Columbus göçmenlik avukatlarımız son derece deneyimlidir ve işe alım sürecinde PERM uyumluluğunu sağlayabilir. Bu, özel muameleyi ve denetimli işe alım ihtiyacından kaçınmayı veya denetimli işe alım gerekiyorsa devralmayı içerebilir. Çıkarlarınızı korumak ve hızlı ve faydalı bir sonucu kolaylaştırmak birincil endişelerimiz olacaktır.

 

Denetimli İşe Alım 

DOL, DOL Sertifikasyon Görevlisi (CO) işverenin belirli düzenlemelere uymadığını belirlerse, bir işverenin mevcut ve/veya gelecekteki tüm PERM başvuruları için iki yıla kadar denetimli PERM işe alımı yapmasını isteyebilir. Denetimli işe alım, normal PERM işe alımından çok daha titizdir ve her adım DOL tarafından izlenir.

 

CO, aşağıdaki durumlarda bir işverenin dosyalama sonrası denetimli işe alım yapmasını talep etmeyi uygun görebilir:

1. İşveren gerekli belgeleri ibraz etmedi;

2. İşveren yetersiz belge üretti;

3. İşveren, PERM başvurusunda önemli bir yanlış beyanda bulundu; ve/veya

4. Başka nedenlerle uygunsa.

 

Denetimli işe alım altında:

1. İşverenin, iş ilanının taslak ilanını oluşturması ve 30 takvim günü içinde incelenmek üzere CO'ya sunması gerekmektedir.

2. CO, tüm özgeçmişleri ve iş başvurularını doğrudan işverenin reklamlarına yanıt olarak alacaktır.

3. CO, işverene, bu mektubu takip eden 30 takvim günü içinde CO'ya yazılı bir işe alım raporu sunmasını gerektiren bir mektup gönderecektir.

4. CO daha sonra işverenin başvurusunun kabul edilip edilmeyeceğine karar vermek için tüm işe alım bilgilerini ve destekleyici belgeleri kullanacaktır.

 

PERM denetimli işe alım süreci, DOL, Yabancı Çalışma Sertifikasyon Ofisi (OFLC) ve Atlanta Ulusal İşleme Merkezi (ANPC) tarafından sıkı bir şekilde düzenlenir. Bir işverenseniz ve PERM başvurunuz DOL tarafından denetimli işe alım için seçilmişse, doğru bir şekilde gezinmek için bu sürecin neleri gerektirdiğinin farkında olmalısınız. Columbus göçmenlik avukatlarımız deneyimli ve size yardım etmeye hazır.

 

PERM Özel Elleçleme

Özel işleme PERM işleme kapsamındaki işe alım gereksinimleri, normal PERM işlemede olduğundan çok daha rahattır:

 1. İşe alım şartları, ulusal bir profesyonel dergiye tek bir ilan verilerek karşılanabilir. Reklam, basılı bir yayına bir kez yerleştirilebilir veya en az 30 günlük bir süre için çevrimiçi bir yayına yerleştirilebilir.

 

Normal PERM işlemlerinde olduğu gibi, ABD'li işçilerin işyerine giderken veya işyerinden dönerken kolayca görebilecekleri bir yerde art arda 10 iş günü boyunca bir dosyalama bildirimi (NOF) yayınlanmalıdır. Bu ilan, PERM başvurusu yapılmadan 30 ila 180 gün önce tamamlanmalıdır.

Bildirimde aşağıdakiler belirtilmelidir:

1. Kalıcı bir iş başvurusu belgesinin sunulmasının bir sonucu olarak yayınlandığını;

2. DOL CO'nun adresini içermeli ve herhangi birinin bu CO'ya belgesel kanıt sağlayabileceğine dair bildirimde bulunmalıdır; ve

3. İş unvanını, görevlerini ve gerekliliklerini içermelidir.

 

Columbus Göçmenlik Avukatlarımızla Bugün İletişime Geçin

PERM işe alım gereklilikleri veya diğer göçmenlik konuları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, size yardımcı olabiliriz. Denetimli işe alım veya özel muamele için başvurmak çok karmaşık ve hassas konulardır. Bu tür davaları başarılı bir şekilde ele alma konusunda deneyimli bir avukattan yardım almanız şiddetle tavsiye edilir. Columbus göçmenlik avukatlarımız, müvekkillerimiz adına 1.000'den fazla çalışma belgesi ve PERM başvurusunu başarıyla ele almıştır.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy