PERM Özel Kullanımı: Ek Pozisyon Gereksinimleri

PERM Başvuru Sahiplerine Hizmet Veren Columbus Göçmenlik Avukatları

Pozisyonun tam zamanlı mı yoksa kalıcı mı olduğu da dahil olmak üzere, bir pozisyonun özel işlem için uygun olup olmadığı konusunda dikkate alınması gereken başka faktörler de vardır. Bir pozisyonun kadrolu olup olamayacağı veya bir araştırma profesörünün uygun olup olmadığı konusunda da sorular vardır.

 

PERM özel işlem süreci hakkında sorularınız varsa ve bir avukata danışmak istiyorsanız, Shihab & Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin. Çok çeşitli karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahibiz.

 

Tam Zamanlı İstihdam Gereksinimi

Özel muameleye hak kazanmak için pozisyonun tam zamanlı olması gerekir. Normalde, ABD Çalışma Bakanlığı (DOL), haftada en az 35 saatten oluşan bir pozisyonu tam zamanlı olarak kabul edecektir. Ancak bu gereklilik endüstri standartlarına göre değişiklik gösterebilir. Kolej ve üniversite öğretmenleri söz konusu olduğunda, tam zamanlı öğretim faaliyeti gerekli değildir, çünkü öğretmenler araştırma ve diğer öğretim dışı faaliyetler gibi diğer faaliyetlere de katılabilirler.

 

Pozisyon kalıcı olmalıdır

Hak kazanmak için pozisyonun kalıcı olduğu düşünülmelidir. Bir pozisyonun "kalıcı" olup olmadığının tanımı kurallarda bulunmaz, ancak Yabancı İşgücü Belgelendirme Temyiz Kurulu (BALCA) tarafından tanımlanmıştır. Odak noktası, PERM başvurusunun yapıldığı sırada işverenin kalıcı ve sürekli nitelikte süresiz bir istihdam teklifinde bulunmayı amaçladığı iyi niyetli niyetidir. İşverenin bu tür bir istihdamı belirli bir yıldan daha uzun süre sürdürme niyeti yoksa, istihdam kalıcı olarak kabul edilmeyecektir. Bu nedenle, istihdam belirli bir süre sonra sona erecek şekilde ayarlanmışsa, kalıcı olarak kabul edilmeyebilir.

 

Öğretmen ve Görev Süresi Pozisyonları

Öğretmenlik pozisyonunun kadrolu bir pozisyon olması için özel bir gereklilik yoktur. Görev süresinin bir gereklilik olduğuna dair bir yanlış anlama vardır, bu da görev süresinin istihdama dayalı ilk tercih kategorisi için bir gereklilik olmasının, ancak PERM için olmamasının bir sonucu olabilir.

 

Finansmanla Desteklenen Araştırma Pozisyonları Uygun mu?

Bir araştırma pozisyonunun, gerekli kriterleri karşıladığı sürece özel muamele için uygun olmasını yasaklayacak hiçbir şey yoktur. Pozisyonun görevleri, pozisyonun aynı zamanda bazı öğretimi de içermesi durumunda öncelikle araştırma yapmak olabilir. Pozisyonun fonla destekleniyor olması, fonun bir yıldan fazla sürmesi beklenmediği veya fonun yenileneceğine veya projenin ek bir hibe alacağına dair makul bir beklenti olmadığı sürece onu diskalifiye etmeyecektir. Araştırma pozisyonu, işveren yeni finansman sağlandığında pozisyonu yenilemeyi planlıyorsa hak kazanacaktır.

PERM özel işlem süreci veya başka herhangi bir göçmenlik meselesi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, yakınınızdaki bir ofiste bir avukatla görüşme planlamak için lütfen Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin. Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C.'deki ofislerimizden dünya çapındaki müşterilere hizmet veriyoruz.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy