PERM Başvurularında Yabancı Dil Koşulları

Columbus'ta Bilgili Göçmenlik Avukatları

Bir işveren, ABD'de kalıcı olarak çalışmak üzere yabancı uyruklu bir kişiyi işe almadan önce, Çalışma Bakanlığı'ndan (DOL) bir çalışma sertifikası almalıdır. Çalışma sertifikası, bir göçmen dilekçesi için başvuruda bulunmanın ilk adımıdır ve DOL'nin İç Güvenlik Bakanlığı'nın ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri'ne (USCIS) teklif edilen işi kabul edebilecek, istekli, nitelikli ve uygun nitelikli ABD işçilerinin bulunmadığını ve yabancı uyruklu kişinin istihdamının benzer konumdaki ABD işçilerinin ücretlerini ve çalışma koşullarını olumsuz etkilemeyeceğini belgelemesinin amacına hizmet eder.

 

Columbus göçmenlik avukatlarımız, pozisyon için ilana dahil edilebilecek işle ilgili asgari gereklilikler için geçerli olduklarından, müşterileri işgücü sertifikasyon kurallarının durumu hakkında bilgilendirmeye çalışmaktadır. Daha spesifik olarak, müşterilerin PERM başvuru sürecinde bir yabancı dilin gerekli olabileceğini bilmelerini istiyoruz. Hukuk büromuz, mimarlar da dahil olmak üzere karmaşık işler için yabancı dil şartı getirmede başarılı olmuştur.

 

Mesleğe Normal İş Gereksinimleri 

İşin gereklilikleri, ABD'deki meslek için geleneksel olarak gerekli olanlara uymalıdır. Örneğin, bir işveren bir hademe için reklam veriyorsa, astrofizik alanında doktora ve astronom olarak 10 yıllık deneyim gerektiremez, çünkü bu gereksinimler ABD'deki bir hademe için geleneksel olarak gerekli olmayacaktır. Ayrıca, bir işveren iş gereksinimlerini yabancı işçinin niteliklerine göre uyarlayamaz. Bu bağlamda, işveren, iş fırsatının, iş gerekliliğinden kaynaklandığı yeterince belgelenmedikçe, gereksiz yere kısıtlayıcı iş gereklilikleri olmadan tanımlandığını kanıtlamalıdır.

 

Şirket iş gerekliliğini savunuyorsa, DOL PERM dosyasını denetleyecektir. Bu nedenle, iş gereksinimlerinin aşırı derecede kısıtlayıcı olmamasını ve meslek için geleneksel olarak gerekli olanlara bağlı kalmasını sağlamak için özel dikkat gösterilmeli veya uygun iş gerekliliğini belgeleyerek konumunuzu savunmaya hazır olunmalıdır. Yabancı dil şartı gibi işle ilgili özel bir asgari gereklilik, işverenin işini normal bir şekilde yürütmesi için gerekli olsa da "aşırı kısıtlayıcı" görünebilir; yine de bir PERM denetimini tetikleyebilir. Denetim, DOL tarafından davanızı daha eksiksiz bir şekilde belgeleme talebidir. Bir PERM denetimi işveren üzerinde ek yükler oluşturabileceğinden, iş gerekliliğini savunan bir PERM davası açıyorsanız hukuki yardım almanız şiddetle tavsiye edilir. Müvekkillerimiz adına binlerce PERM ve göçmenlik dilekçesini ele aldığımız için ilk danışma için Shihab & Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin.

 

İş Gerekliliği Nedir?

İş teklifiniz yabancı dil şartı içerdiğinde izlenecek adımlara değinmeden önce, iş gerekliliğinin ne anlama geldiği belirlenmelidir. Esasen, bir işverenin iş gereksinimleri, meslek için normalde gerekli olanları aştığında ve/veya O*NET İş Bölgelerinde gösterildiği gibi mesleğe atanan Özel Mesleki Hazırlık seviyesini aştığında, durumun iş gerekliliğinden kaynaklandığı yeterince belgelenmelidir. İşveren, iş görevlerinin ve gerekliliklerinin, işverenin işi bağlamında meslekle makul bir ilişki içinde olduğunu ve işi makul bir şekilde yerine getirmek için gerekli olduğunu göstermelidir.

 

Sade İngilizce'de bu, işverenin, işinin, DOL'nin yaygın olduğunu düşünmediği bir meslek için bazı olağandışı görevler veya daha yüksek düzeyde eğitim gerektirdiğini göstermesi gerektiği anlamına gelir. Örnek olarak, bir işverenin hademe pozisyonu için işe alım yaptığını varsayalım. DOL'un asgari eğitimi bir lise diploması veya GED'dir ve görevler arasında temizlik, çöpleri boşaltma, zeminleri mühürleme ve bitirme, pencereleri temizleme ve bakım ihtiyacını yöneticilere bildirme yer alır. İşverenin, hademenin bir GED'e sahip olmasını ve DOL'nin listelediği her şeyi içerecek görevleri gerektirdiğini, aynı zamanda işçinin başının üzerinde 50 pound kaldırabilmesi gerektiğini varsayalım. İşveren örs yapma işinde. İşveren, 50 pound kaldırma şartının, işverenin işi bağlamında bir hademenin çalışmasıyla makul bir ilişki taşıdığını gösterdiği sürece, buna izin verilir.

 

İş Gerekliliği: Yabancı Dil Gerekli

PERM düzenlemeleri, bir işverenin, iş gerekliliği ile gerekçelendirilmesi durumunda bir yabancı dil şartı eklemesine izin verir. İşverenin işi bağlamında meslekle makul bir ilişki olduğunu ve işi makul bir şekilde yerine getirmek için yabancı bir dilin gerekli olduğunu kanıtlamak için, yabancı dil şartı, mesleğin niteliğine dayalı olarak iş gerekliliği ile gerekçelendirilmelidir, örneğin, tercüman veya işverenin müşterilerinin büyük bir çoğunluğu ile iletişim kurma ihtiyacı,  müteahhitler veya İngilizce olarak etkili bir şekilde iletişim kuramayan çalışanlar.

 

Böyle bir iş gerekliliğini oluşturmak için gerekli belgeler

Mesleğin doğası yabancı derece bilgisi gerektiriyorsa, iş gerekliliğini belgelemek zor olmayacaktır. İşverenin müşterilerinin, yüklenicilerinin veya çalışanlarının büyük bir çoğunluğu ile İngilizce etkin iletişim kuramayan iletişim kurma ihtiyacı nedeniyle yabancı dile ihtiyaç duyuluyorsa, belgeleme, işverenin müşteri, yüklenici veya çalışanlarının sayısını ve oranını içeren bilgileri içermelidir.  ve/veya yabancı bir ülkede ürün veya hizmet pazarlamak için ayrıntılı bir plan.

 

Örneğin, firmamız yabancı bir ülkede faaliyet gösteren büyük bir mimarlık firmasını temsil ediyordu. Planlar, şartnameler ve diğer inşaat belgelerinin yabancı dilde olması gerekiyordu. Böyle bir durumda, mimarların projenin başarılı bir şekilde sonuçlanması için ön koşul olarak bu belgeleri yabancı dilde yayınlamaları zorunluydu. Bu örnekte hukuk büromuz, işverenin işini olağan bir şekilde yürütmesi için gerekliliğin normal ve gerekli olduğunu yabancı dilde başarılı bir şekilde savunmuş ve plan ve şartname örnekleri sunmuştur.

 

Bu nedenle, işveren, sertifikasyon istenen pozisyonun görevlerinin neden İngilizce iletişim kuramayan müşteriler, çalışanlar veya yüklenicilerle sık sık iletişim ve iletişim gerektirdiğine ve yabancı dil konuştuğu iddia edilen müşterilerin, çalışanların ve yüklenicilerin İngilizce iletişim kuramayacağına inanmanın neden makul olduğuna dair ayrıntılı bir açıklama sunmaya hazır olmalıdır.

 

Bizimle Nasıl İletişime Geçebilirsiniz?

Göçmen vizesi veya yeşil kart meselesi hakkında sorularınız varsa ve/veya göçmenlik sürecinde yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki avukatlarımızla iletişime geçin. Hukuk büromuz, Yeşil Kartlar ve Daimi İkametgah, aile göçmenliği, göçmen vizeleri, göçmen olmayan vizeler, çalışma vizeleri ve H1B vizeleri, Yatırımcı Vizeleri, PERM başvuruları ve daha pek çok konuyu ele almaktadır. İster işveren, ister çalışan, ister aile üyesi olun, Shihab & Associates Hukuk Bürosu, göçmenlik deneyiminizi keyifli ve sorunsuz hale getirebilecek yetkin, duyarlı ve yenilikçi avukatlara sahiptir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy