Kaldırma İşlemleri Sırasında I-751 Dilekçesinin Doldurulması

Yeşil kartınızı bir ABD vatandaşı veya daimi ikametgahı ile evliliğinize dayalı aile temelli bir başvuru sonucunda aldıysanız, yeşil kartınız ilk iki yıl için şartlıdır ve son kullanma tarihinden önceki 90 gün içinde ikamet koşullarını kaldırmak için bir I-751 dilekçesi vermediğiniz sürece sona erecektir. Bunun yapılmaması yeşil kartınızın iptal edilmesine neden olabilir. Kendinizi sınır dışı etme işlemlerinde bulursanız bu karmaşık hale gelir ve davanızın dikkatli bir şekilde ele alınması gerekir.

I-751 dilekçenizi veya kaldırma işlemlerinizi dosyalamakla ilgili endişeleriniz varsa, avukatlarımızla görüşmek için Shihab & Associates Hukuk Bürosu'nda bizimle iletişime geçin. Karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahibiz.

 

Görünecek Bildirim nedir?

Görünme Bildirimi (NTA) adı verilen bir belge aldıysanız, bu, artık göçmenlik hakimi önünde sınır dışı işlemlerine tabi olduğunuz anlamına gelir. Bu noktada, hükümet sizi Amerika Birleşik Devletleri'nden kalıcı olarak çıkarmak için adımlar atıyor ve haklarınızı savunmak için hukuk danışmanı edinmeniz şiddetle tavsiye ediliyor. Kaldırma işlemlerininnedeni, I-751 son tarihine uyulmaması veya diğer şartlı ikamet statüsü sorunları ile ilgiliyse, makul bir açıklama ve/veya feragat talebi ile birlikte bir I-751 başvurusunda bulunabilirseniz bu durum düzeltilebileceğinden, her şey kaybolmaz. Halihazırda bir I-751 başvurusunda bulunmuş ve bir ret almış olsanız bile, ek kanıt ve/veya daha fazla açıklama içeren başka bir I-751 başvurusunda bulunabilir ve onaylanabilirsiniz.

 

Son bir kaldırma emri aldığımda ne olur?

Nihai bir kaldırma emri almadan önce I-751'inizi dosyalamanız zorunludur. Göçmenlik hakiminden nihai bir idari sınır dışı etme emri aldığınızda, yasal daimi ikamet statünüz sona erer. Yeşil kartınız bu noktada artık geçerli olmadığından, ISO, I-751 dilekçenizi, ortaklaşa mı yoksa bir feragat talebiyle birlikte mi yapıldığına bakılmaksızın reddedecektir. Göçmenlik dosyanız daha sonra Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza (ICE) gözaltı ve sınır dışı ofisine gönderilecektir.

 

Hakkımda sınır dışı etme işlemleri devam ederken I-751'i dosyalayabilir miyim?

Şu anda kaldırma sürecindeyseniz, I-751 dilekçenizi hemen doldurmanız önemle tavsiye edilir. Bunun nedeni, göçmenlik yargıcının aleyhinizdeki sınır dışı işlemlerini durdurması ve USCIS'in I-751 dilekçeniz hakkında bir karar vermesini beklemesi gerektiğidir. USCIS ISO'ları, bir I-751 dilekçesini yalnızca bir kişi sınır dışı etme işlemlerinde olduğu için reddetmemeye veya geciktirmemeye yöneliktir. Aslında, ISO'lar davayı hızlı bir şekilde hızlandırmaya yönlendirilir, böylece göçmenlik hakimine geri dönebilir.

USCIS, I-751 dilekçenizi onaylarsa, onaylanan I-751 koşullarının kaldırılması kaldırılabilirliğinizi iyileştirirse, göçmenlik hakimi aleyhinize yürütülen sınır dışı işlemlerini reddedebilir. Daha fazla bilgi için veya daimi ikametgah veya sınır dışı etme işlemlerinizle ilgili koşulların kaldırılması hakkında sorularınız varsa, yakınınızdaki bir ofiste bir avukatla görüşme planlamak için Shihab & Associates, Co., LPA Hukuk Bürosu

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy