Columbus'taki K-3 Eş Vizesi Avukatları

 

Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olan Eş Göçmenlik Avukatları

ABD vatandaşıysanız ve yurtdışında yaşayan yabancı uyruklu biriyle evliyseniz, eşiniz için K-3 vizesi alabilirsiniz. K-3 vizesi, Amerika Birleşik Devletleri'ne gelmesine ve statü ayarlaması (yeşil kart) I-485 başvurusunda bulunmasına izin verecektir.

 

Eşinizin K-3 vizesine hak kazanabilmesi için aşağıdaki kriterlerin karşılanması gerekir:

 • Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmalısınız;
 • Eşinizle evli olmalısınız; ve
 • Onun adına halen beklemede olan Yabancı Akraba Formu I-130 için bir Dilekçe vermiş olmalısınız.

I-130 dilekçesi onaylanmadan önce eşinizin Amerika Birleşik Devletleri'ne geldiğinden emin olun, aksi takdirde eşiniz artık ABD'ye K-vize statüsünde giremez. Bunun nedeni, I-130 dilekçesi onaylandıktan sonra, eşinizin kendi ülkesindeki konsolosluk ofisi aracılığıyla Dışişleri Bakanlığı'ndaki eşiniz için bir göçmen vizesinin hemen kullanılabilir hale gelmesidir. Bu gerçekleştiğinde, eşinizin ABD'ye giriş için evlilik temelli göçmen vizesi alması gerekir.

Eşiniz için K-3 vize başvurusu yapmakla ilgili sorularınız varsa, deneyimli hukuk uzmanlarımızla konuşmak için Shihab & Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçin. Columbus ailesi göçmenlik avukatlarımız, çok çeşitli karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahiptir ve size yardımcı olmak için buradayız.

 

K-3 Vizesi Sona Erme Bilgileri

K-3 vizesi iki yıllık bir süre için geçerlidir ve hala bekleyen bir I-130 dilekçeniz veya I-485 başvurunuz varsa, iki yıllık artışlarla uzatılabilir.

Aşağıdaki olaylardan herhangi birinden sonra, aşağıdaki durumlarda eşinizin K-3 vize statüsü otomatik olarak sona erecektir:

 • I-130 dilekçesi ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) tarafından reddedilir veya iptal edilir;
 • I-485 başvurusu USCIS tarafından reddedilir veya göçmen vizesi başvurusu Dışişleri Bakanlığı tarafından reddedilir; veya
 • Evliliğiniz boşanma veya iptal ile sona erer.

 

ABD Vatandaşının Eşinin Çocukları için K-4 Vizesi

K-4 vize kategorisi, aşağıdaki durumlarda eşinizin çocukları için kullanılabilir:

 • 21 yaş altı; ve
 • Evlenmemiş.

 

K-4 çocuğu ABD'ye girmeden önce I-130'un onaylanması durumunda, çocuğun eşinizle birlikte ABD'ye göç edemeyeceğini unutmamak önemlidir. Çocuk için de bir I-130 dilekçesi sunulmalıdır, böylece çocuk aynı zamanda eşinizle birlikte daimi ikamet (yeşil kart) statüsünü ayarlamaya hak kazanabilir.

Çocuğun K-4 vize statüsü, hangisi önce gelirse, iki yıl veya 21. doğum gününe kadar sürer. Çocuk 21 yaşına gelmeden önce çocuk adına bir I-130 dilekçesi verdiyseniz, çocuk, çocuğu yaşlanmaya karşı koruyan Çocuk Statüsünü Koruma Yasası uyarınca statüsünü daimi ikamet (yeşil kart) olarak ayarlama hakkına sahip olacaktır. Formun Altı

Çocuğunuz siz ve eşiniz evlenmeden önce 18. doğum gününe ulaştıysa, çocuk K-4 vizesi ile geçici olarak ABD'ye girmeye uygun olsa da, eşinizin akrabası olarak yeşil kart almaya uygun olmayacaktır. Çocuk adına I-130 dilekçesi veremezsiniz çünkü evlilik çocuk 18 yaşına girdikten sonra gerçekleştiğinde, çocuk artık üvey çocuğunuz olarak nitelendirilmez. Üvey evlat olabilmek için çocuğun evlilik tarihinde 18 yaşından küçük olması gerekmektedir. Bu bir soruna neden olacaksa, bunun yerine nişanlı K-1/K-2 vizesini kullanmak ve Amerika Birleşik Devletleri'nde evlenmek daha iyidir çünkü nişanlı vizesi statüsünde çocuk 21 yaşına kadar yeşil kart başvurusunda bulunabilir.

 

Yanınızda Yetenekli Bir Göçmenlik Avukatı ile Yaygın Tuzaklardan Kaçının

K-3 vizesine başvururken veya daimi ikamet başvurusunda bulunurken göz önünde bulundurulması gereken birçok karmaşık konu vardır. Deneyimli ve kendini işine adamış bir avukatla çalışarak tam olarak bilgilendirildiğinizden ve haklarınızın korunduğundan emin olun.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy