Evlilik Dolandırıcılığı İddiaları ve Yeşil Kart İşlemleri

Bir ABD vatandaşıyla evlenmek temelinde daimi ikamet etmek isteyen yabancı uyrukluların büyük çoğunluğu evliliklerine iyi niyetle girerler. Yeşil kart almak gibi yalnızca göçmenlik yardımı almak amacıyla yapılan bir evlilik, Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası (INA) uyarınca hileli bir evliliktir.

Göçmenlik yardımı almak için hileli bir evlilik kullanmak suçtur ve sınır dışı edilmenin yanı sıra cezai kovuşturma ile sonuçlanabilir. Bazen, ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu, aslında böyle bir evliliğe iyi niyetle girmiş olsalar da, yanlışlıkla yalnızca göçmenlik yardımları elde etmek amacıyla evliliğine girmiş birini bulabilir. Yanlışlıkla ücretlendirildiyseniz, durumunuzun tam bir değerlendirmesi için bizimle iletişime geçin.

 

Dolandırıcılık İddialarının Önlenmesi

Birçok dolandırıcılık iddiası, göçmenlik sürecinin başında yeterli destekleyici kanıt içeren eksiksiz bir dilekçe verilerek önlenebilir. Ne yazık ki, USCIS bazen hatalı kararlar verebilir ve bir evliliğin hileli olduğunu belirleyebilir. Bu şekilde ücretlendirildiyseniz, bizimle iletişime geçin. Bu tür bir iddia, eksik veya yanlış bir dilekçe sunmaktan, yeterli destekleyici kanıt bulunmamasından ve hatta inceleme yapan Göçmenlik Memuru ile görüşme sırasında hata yapmaktan kaynaklanabilir. Shihab & Associates, Co., LPA Hukuk Bürosu'nda, müvekkillerimiz adına profesyonelce, eksiksiz ve mümkün olduğunca destekleyici ve uygulanabilir kanıtlarla evliliğe dayalı göçmenlik dilekçeleri veriyoruz. Ayrıca müşterilerimizle birlikte göçmenlik görüşmesine gidiyoruz ve onları Göçmenlik Memuru önünde temsil ediyoruz.

 

Evlilik Dolandırıcılığı İddiasına Karşı Savunma

Bir başvurunuz reddedildiyse, sınır dışı edilme işlemlerine karıştıysanız ve/veya USCIS evliliğinizin hileli olduğuna karar verdiği için cezai kovuşturmayla karşı karşıyaysanız, evliliğinizin hileli olmadığını, gerçekten gerçek ve iyi niyetli bir evlilik olduğunu kanıtlayabilirseniz bir savunmanız vardır. Shihab & Associates, Co., LPA Hukuk Bürosu'ndaki göçmenlik avukatlarımız, evlilik temelli göçmenlik dilekçelerinde geniş deneyime sahiptir ve haksız USCIS iddialarına karşı güçlü ve başarılı savunmalar sağlar ve bu süreçte çıkarlarınızı yetkin bir şekilde temsil edebiliriz. Danışma için bizi arayın.

USCIS, bir evliliğin hileli olduğunu iddia etmek için kanıtlara sahip olmalıdır. Bu tür kanıtlar önemli ve kanıtlayıcı olmalıdır, sadece bir çıkarım yeterli değildir. ABD göçmenlik yasaları kapsamındaki inkarlar için, USCIS ayrı bir soruşturma yürütmeli ve kararını yalnızca önceki bulgulara dayandırmamalıdır. İspat yükümlülüğü, evli çiftin evliliklerinin hileli olmadığını kanıtlayan kanıt sunması üzerinedir. Bu, evliliğin hileli bir evlilikten ziyade iyi niyetli bir evlilik olma olasılığının daha yüksek olduğunu kanıtlamak için yeterli kanıta sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Yetkili bir avukat, bu tür iddialara karşı sağlam bir savunma sağlamanıza ve evliliğinizin gerçekten USCIS'i tatmin edecek şekilde iyi niyetli olduğunu kanıtlamak için ilgili kanıtları sunmanıza yardımcı olabilir. Danışma için bizimle iletişime geçin. Ülke çapındaki müşterileri temsil ediyoruz ve evlilik görüşmenizde Amerika Birleşik Devletleri'nin herhangi bir yerinde görünebiliriz.

 

Savunma

Federal mahkemeler, sahte bir evliliğin, gelin ve damadın evlendikleri sırada birlikte bir hayat kurma niyetinde olmadıklarına karar verdi. Mahkemeler ayrıca, evliliğin kısmen göçmenlik nedenleriyle motive edildiğinde, yalnızca tamamen göçmenlik nedenleriyle motive edildiğinde sahte olmadığına karar verdi. Yetkili hukuk müşaviri, bu tür iddialara karşı başarılı bir savunma olarak, birbirinizle evlendiğinizde eşinizle birlikte bir hayat kurma niyetinde olduğunuzu belirlemenize yardımcı olabilir.

USCIS ve Federal Mahkemeler, bir evliliğin hileli veya geçerli olup olmadığına karar verirken çeşitli faktörleri kabul eder. Bu faktörlerle ilgili kanıtları toplamanıza yardımcı olabiliriz: ABD'deki aile bağlarınız, ABD'de uzun süre birlikte ikamet ettiyseniz, flörtünüz ve düğününüzün yanı sıra ortak ikametgahınız ve deneyimlerinizin kanıtı, sınır dışı edilmeniz durumunda size veya ailenize zorluk çıkardığına dair herhangi bir kanıt,  istikrarlı istihdam geçmişiniz, ortak mülkünüz veya iş bağlarınız, topluma verdiğiniz değer ve hizmet ve hatta iyi ahlaki karakterinizin kanıtı. Bu tür kanıtları, yasal bir argümanı ve ilgili içtihat hukukunu destekleyerek sizin adınıza USCIS'e yetkin ve profesyonel bir şekilde sunabiliriz.

 

Bizimle Nasıl İletişime Geçebilirsiniz?

Evlilik temelli göçmenlik, hatta H-1B vizesi, göçmenlik vizesi, diğer yeşil kart konuları veya diğer göçmenlik süreçleri hakkında sorularınız varsa, lütfen göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçinveya bir avukata danışmak için size en yakın ofiste Shihab & Associates, Co., LPA Hukuk Bürosu'nu arayın. Hukuk büromuz, Yeşil Kartlar ve Daimi İkametgah, aile göçmenliği, göçmen vizeleri, göçmen olmayan vizeler, çalışma vizeleri ve H1B vizeleri, Yatırımcı Vizeleri, PERM başvuruları ve daha pek çok konuyu ele almaktadır. Lütfen bizimle iletişime geçin ve hukuk büromuzun göçmenlik konularında size nasıl yardımcı olabileceğini deneyimleyin. İster işveren, ister çalışan veya aile üyesi olun, Shihab & Associates, Co., LPA Hukuk Bürosu, göçmenlik deneyiminizi keyifli ve sorunsuz hale getirebilecek yetkin, duyarlı ve yenilikçi avukatlara sahiptir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy