Doktorlar için PERM Yeşil Kart İşlemleri

 

Hekimler için Çalışma Belgelendirmesinden Daimi İkamet Statüsüne Geçiş

Çeşitli alanlarda hekim sıkıntısı, işgücü belgelendirmesini hekimler için nispeten basit hale getirmektedir. Ayrıca, uzmanlar için lisanslama ve kurul sertifikasyon koşulları için minimum hükümet gereklilikleri olduğundan, işgücü sertifikasyon sürecinin başarı için daha yüksek olasılıkları vardır.

 

Shihab & Associates Hukuk Bürosu, PERM yeşil kart işlemlerinde size yol gösterebilir. Columbus göçmenlik avukatlarımız, bu tür konuları ele alma konusunda onlarca yıllık birleşik deneyime sahiptir.

 

Doktorlar için Çalışma Sertifikası

Tipik olarak, işgücü sertifikası doktorlar için mevcut olan seçeneklerden yalnızca biridir.

Diğer seçenekler şunları içerir:

1. Ulusal çıkardan feragat dilekçesi

2. Olağanüstü yetenek dilekçesi

3. İstisnai yetenek dilekçesi

 

Çalışma sertifikası, işveren sponsorluğuna dayandığı için ulusal çıkar feragatnamesi ve olağanüstü yetenek dilekçelerinden farklıdır. Ayrıca, süreç yeniden başlamadıkça vatandaş olmayan kişi işveren değiştirirse çalışma sertifikası kullanılamaz. Bu, vatandaş olmayan doktorların bir eyalet veya federal kurum aracılığıyla J-1 feragatnamesini almalarından biraz daha az katıdır, çünkü ilk işverene bağlıdır. Daimi ikamet başvurusunda bulunmak isteyen bir doktorsanız, danışma için Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki yetkili avukatlarla iletişime geçin.

 

İşçilik Sertifikasının Avantajı

İşgücü sertifikasının en büyük avantajı, olağanüstü bir yetenek gösteremeyen ancak mümkün olduğunca hareketli olmak isteyen doktorlara aittir. Ek olarak, ulusal çıkar feragatnamesi, yetersiz hizmet alan bir bölgede beş yıllık hizmeti tamamlayana kadar daimi ikamet ile sonuçlanamaz. Buna göre, statüsünü ayarlamanın bu nedenle çok daha fazla zaman aldığını akılda tutmak önemlidir. Bununla birlikte, bir çalışma sertifikası belirli bir zamana kadar başlatılırsa, J-1 feragatnamesinin normal hizmet şartından sonraki üç yıl içinde statü dosyalama ayarlaması tamamlanabilir.

 

Sponsor Hekimler

Yabancı bir doktor için en yaygın sponsor mevcut işverenidir. Bununla birlikte, çalışma sertifikası sponsoru, farklı bir yerde bile, doktora tamamen farklı bir uzmanlık alanında çalışma teklif edebilecek potansiyel işveren olabilir. Bir H-1B vizesi esasen anında esneklik sağlar, ancak bir doktor, çalışma sertifikası onaylanana kadar yetersiz hizmet alan bir alanın dışında yeni bir işverene geçmekte tereddüt etmelidir.

 

Ek olarak, bazı doktorlar, bu şirketin H-1B statüsü ve çalışma sertifikası için 

dosyalanması için bir tıbbi uygulama şirketi kurmanın faydalı olacağını düşünebilir. Bununla birlikte, Çalışma Bakanlığı, yabancı doktor tarafından kontrol edilen bir işverenin işgücü piyasasını iyi niyetle test edebileceğini kabul etmeyi reddediyor. Bu nedenle, bu yapılmamalıdır. Bir doktor, H-1B statüsündeki tipik altı yıllık sınırın sonuna geliyorsa, emek sertifikası birikiminden hayal kırıklığına uğramamalıdır. Bunun nedeni, H-1B vizelerinin ek bir yıllık artışlarla desteklenebilmesidir.

 

Çalışma Belgelendirme ve Statü Ayarlaması

Tipik olarak, yabancı bir doktorun, teklifi önemli bir süre sürecek bir işveren bulduğunda, çalışma sertifikasının mümkün olan en kısa sürede takip edilmesi önerilir. Bunun nedeni, çalışma sertifikasının çok uzun zaman alabilmesidir. Ek olarak, yabancının çalışma sertifikasının verildiği sırada pozisyona hak kazanması gerekir. Esasen, bu önemlidir, çünkü bir işveren, kimlik bilgileri tatmin edici olmayan bir yabancıyı işe almaya istekliyse, işveren de uygun olmayan bir ABD vatandaşını işe almaya istekli olmalıdır.

 

İşçilik sertifikası onayından sonra, I-140 dosyalanabilir. I-140 göçmen dilekçesidir ve herhangi bir zamanda tek başına veya statü başvurusunun ayarlanması ile birlikte yapılabilir. Göçmen vizesi almak isteyen birinin, doktorun son işlemi beklemesi için ABD dışında kalmasına neden olabilecek başvuruyla ilgili beklenmedik sorunları göz önünde bulundurması gerektiğini bilmek önemlidir. Kişinin H-1B vizesi varsa, yabancı işlemenin tehlikeleri bilinmesine rağmen, bu o kadar büyük bir sorun olmayabilir.

 

Çalışma Sertifikası Almak

Bu genellikle yabancı doktorlar için net bir süreçtir. Bunun nedeni, çoğu iş gereksiniminin, yabancının bir doktor olarak devlet lisansı ve uzmanlık alanında kurul sertifikası için uygun olmasına odaklanmasıdır. Ayrıca, yabancı, işe gelmesi beklenen zamanda uygun olacağı gerçeğine güvenemez. Çalışma sertifikasını doldururken uygun olmaları gerekir. İş, güzel bir şehrin varlıklı bir banliyösünde yüksek ücretli bir alt uzmanlık ise, ABD'li başvuru sahiplerinin mevcut olma şansının daha yüksek olabileceğini anlamak önemlidir. Bu nedenle, yabancı hekimin nasıl tercih edilen ve doğru seçim olduğunu göstermek için gereksinimlerin çok ayrıntılı bir açıklamasını listelemek önemli olacaktır.

 

Doktor bir kolej veya üniversitede ders verecekse, bu faydalıdır çünkü işveren, asgari nitelikleri karşılayan tek kişi yerine, pozisyon için en nitelikli kişi olduğunu kanıtlayabilir. Hekim zamanının sadece bir kısmını öğretmek için harcıyor olsa bile, sorumlulukların bir kısmı sınıf öğretimini içerdiği sürece geçerli olan özel kullanım standardı kapsamında bu hala kabul edilebilir. Bununla birlikte, pozisyon neredeyse her zaman doktor nüfusuna yönelik ulusal düzeyde bir dergide ilan edilmelidir.

 

Bizimle Nasıl İletişime Geçebilirsiniz?

Shihab & Associates Hukuk Bürosu, çok çeşitli sağlık profesyonellerini temsil etme konusunda deneyimlidir. Sağlık hizmeti sağlayıcıları ve şirketlerinin yanı sıra sağlık profesyonelleri için vize (ve feragat) ve yeşil kart başvurusunda profesyonelleri temsil ediyoruz. Deneyimli göçmenlik avukatlarımız Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield Michigan ve Washington, D.C.'de size yardımcı olabilir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy