Columbus K-1 Nişanlısı Vize Avukatları

Sevdiklerinizi Bir Araya Getiren 50+ Yıllık Kombine Deneyim

Bir Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıyla nişanlı olan yabancı uyruklular, varıştan sonraki 90 gün içinde ABD vatandaşı sponsorlarıyla evlenmek için Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat etmelerine izin veren bir K-1 nişanlı vizesine başvurabilirler. Yabancı uyruklu kişi evlendikten sonra, statüsünün daimi ikametgaha (LPR) ayarlanması için başvurur. İlk olarak, I-129F Yabancı Nişanlı(e) Dilekçesi dosyalanır. Onaylandıktan sonra, yurtdışındaki ABD konsolosluğu, yabancı uyruklu kişiyle görüştükten sonra K-1 vizesini verebilir.

I-129F dilekçesi dört ay geçerlidir ve vize işlemleri tamamlanmadan önce sona ererse konsolosluk görevlisi tarafından uzatılabilir. K-1 vizesi verildikten sonra, yabancı uyruklu kişi, veriliş tarihinden itibaren 6 ay içinde Amerika Birleşik Devletleri'ne girmeli ve Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş tarihinden itibaren 90 gün içinde ABD vatandaşı nişanlısıyla evlenmelidir.

 

Nişanlı Vizesi Nitelikleri

ABD göçmenlik yasası kapsamında K-1 vizesine hak kazanmak için:

 • Hem ABD vatandaşı hem de yabancı uyruklu, dilekçe verildiğinde yasal olarak evlenmek için özgür olmalı ve o zamandan beri uygun durumda kalmalıdır.
 • Evlilik, evliliğin gerçekleşeceği ABD eyaletinin yasalarına göre yasal olarak mümkün olmalıdır.
 • ABD vatandaşı ve yabancı uyruklu kişi son iki yıl içinde birbirleriyle yüz yüze tanışmış olmalıdır. (ABD vatandaşının düğünden önce şahsen buluşması aşırı zorluğa dayanan bu kuralın bir istisnası vardır, örneğin, ABD vatandaşının veya yabancı uyruklu kişinin evlenmeden önce buluşma kültürüne aykırıysa.)
 • Yabancı uyruklu kişi, yetkili bir panel hekimi tarafından yapılan tıbbi muayeneden geçmelidir. K vizesi için aşılar gerekli olmasa da, daha sonra statüyü yasal daimi ikamete ayarlarken gerekli olacaktır.

 

K-2 vize kategorisi, nişanlınızın çocukları için aşağıdaki şartlarda mevcuttur:

 • 21 yaş altı; ve
 • Evlenmemiş.

 

K-1 Vizeleri için ABD Konsolosluğu Mülakatları

K-1 vizesi başvuru sahiplerinden vize görüşmesi sırasında konsolosluk görevlisine Amerika Birleşik Devletleri'nde kamu görevlisi olmayacaklarına dair kanıt sunmaları istenecektir. Yabancı uyruklu kişinin kendisini maddi olarak destekleyebileceğini veya ABD vatandaşının destek sağlayabileceğini gösteren kanıtlar sunulmalıdır. Yabancı uyruklu bir kişiye K-1 vizesi verildiğinde, konsolosluk görevlisi vize damgasını içeren pasaportu ve konsolosluk tarafından hazırlanan ek belgelerle birlikte yabancı uyruklu kişi tarafından sağlanan belgelerin bulunduğu mühürlü bir paketi iade eder. Yabancı uyruklu kişi paketi açmamalıdır. Paket yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'ne girişte bir göçmenlik görevlisi tarafından açılmalıdır.

 

Deneyimli Bir Columbus Ailesi Göçmenlik Avukatı Seçin

Bazı vakalar, başvuru sahiplerinin talimatları dikkatli bir şekilde takip etmemeleri, eksik bilgi vermeleri veya gerekli tüm belgeleri içermemeleri nedeniyle gecikir ve hatta reddedilir. Columbus ailesi göçmenlik avukatlarımız, gerekli tüm bilgi ve belgeleri içeren eksiksiz bir K-1 vize dilekçe paketi hazırlamanıza ve ayrıca hükümetin vizenizi derhal işleme koyabilmesini sağlamak için mümkün ve uygulanabilir olduğunca fazla ek kanıt hazırlamanıza yardımcı olabilir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy