Columbus Göçmenlik Davası Avukatı

Ayrıca Fairfax, VA, Cleveland, Southfield, MI ve Washington, D.C.'deki göçmenlik itirazlarını da ele alıyor.

Siyasi etkiler ve diğer dış faktörler nedeniyle göçmenlik yasasında sık sık yapılan değişiklikler, yabancıların haklarını sağlamak için dava açılmasını gerektirmektedir. Federal Mahkemeler, yasa dışı USCIS ajansı eylemine itiraz etmek için kullanılabilir. Shihab & Associates Hukuk Bürosu, Eyalet ve Federal Mahkemeler, Temyiz Mahkemeleri ve Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi'ne temyiz başvurusunda bulunma konusunda temsil deneyimine sahiptir.

USCIS aracılığıyla yasa dışı eylemlerle karşılaştıysanız, dava açmak sizin için bir seçenek olabilir. Shihab & Associates Hukuk Bürosu'na ulaşın. Columbus genelinde hizmet veriyoruz ve ayrıca Fairfax, VA, Cleveland, OH, Southfield, MI ve Washington, DC'de ofislerimiz var.

 

Neden Dava Açmalısınız?

Vize veya yeşil kart için mi başvurdunuz, ancak davanız aylardır veya yıllardır bekliyor mu? Bazen, USCIS, davayı ilerletmek için her türlü çabaya rağmen bir davayı zamanında karara bağlamakta başarısız olacaktır. Bir dava "durduğunda" ve USCIS bu konuda harekete geçmeyecekse, dava yoluyla bir mandamus emri vermek uygun olabilir.

 

Mandamus Yazısı nedir?

Göçmenlik davanız çok uzun sürüyorsa, mandamus davası, hükümeti işini yapmaya zorlamak için tasarlanmış bir hukuk davasıdır. Bu, yalnızca durumu çözmeye yönelik tüm makul girişimler tükendiğinde kullanılması gereken olağanüstü bir eylemdir. Bir mandamus davası, USCIS'i olumlu bir karara varmaya zorlamaz. Aksine, sadece harekete geçmeye zorlar. Bu, davanızın reddedilmesine neden olabilir, bu nedenle mandamus davası ancak Columbus'ta deneyimli bir göçmenlik davası avukatıyla konuştuktan sonra açılmalıdır.

 

Göçmenlik İtirazları Hakkında

Göçmenlik başvurusu veya dilekçesi reddedilen veya iptal edilen bir yabancı, genellikle olumsuz karara itiraz etme hakkına sahiptir. Ret bildirimi, yabancının karara itiraz edip edemeyeceğini belirtir ve temyiz için teknik prosedürleri ortaya koyar. Aranan göçmenlik sınıflandırmasının türüne bağlı olarak, itiraz etmenin farklı yolları vardır:

 

İdari Temyiz Bürosuna (AAO) İtiraz

Göçmenlik Temyiz Kurulu (BIA)

Yabancı İşçi Belgelendirme İtiraz Kurulu (BALCA)

Yeniden Açma veya Yeniden Gözden Geçirme Önerges


Davanız olumsuz sonuçlandıysa, hala seçenekleriniz var. Columbus'taki Shihab & Associates Hukuk Bürosu'nda bir göçmenlik temyiz avukatı ile konuşmak için (800) 625-3404 numaralı telefonu arayın.


İdari İtiraz Bürosu nedir?

AAO, USCIS tarafından reddedilen veya iptal edilen dilekçeler ve başvurular üzerinde yargı yetkisine sahip USCIS bünyesindeki bir kurumdur. Bir başvuru reddedildiğinde, USCIS temyiz hakkını bildiren ve temyiz başvurusunun düzgün bir şekilde yapılması için karşılanması gereken bir zaman çerçevesi veren bir ret bildirimi yayınlayacaktır. İtiraz, Form I–290B kullanılarak yapılır ve bir dosyalama ücretinin ödenmesini gerektirir. İtirazın yasal ve fiili dayanağını açıklayan bir özet sunulabilir. AAO, kararı tersine çevirebilir, onaylayabilir veya daha fazla işlem için davayı asıl ofise geri gönderebilir.

 

Göçmenlik Temyiz Kurulu Hakkında Daha Fazla Bilgi

BIA, Göçmenlik İnceleme İcra Dairesi bünyesinde, Göçmenlik Mahkemelerinin kararlarını ve USCIS'in bazı kararlarını gözden geçirmekten sorumlu bir kurumdur. Aile temelli tercih dilekçeleri USCIS'e sunulur. Başvuru reddedilirse, dilekçe sahibi BIA'ya itiraz edebilir. BIA nezdindeki görünümler için uygulama kılavuzunun bir kopyasını incelemek için buraya tıklayın

 

İşverenler BALCA Üzerinden İnceleme İsteyebilir

İstihdama dayalı yeşil kart başvurusu ile bağlantılı olarak Çalışma Bakanlığı'na sunulan bir çalışma sertifikası başvurusu, sertifika görevlisi tarafından reddedilirse, dilekçe sahibi (işveren) BALCA'dan önce inceleme talep edebilir.

 

Yeniden Açılma Önergesi Nedir?

Yeniden Açılma veya Yeniden Gözden Geçirme Hareketleri, aranan göçmenlik sınıflandırmasını oluşturmak için ek gerçekler veya yasal standartlar sunmak için kullanılabilir. Bu önergeler, olumsuz kararı veren ofis tarafından daha fazla inceleme yapılması için kullanılır. Yeniden açılma önergesi, bir dava karara bağlandıktan sonra mevcut olan yeni kanıtları değerlendirmek için kaydın yeniden açıldığını ifade eder. Yeni veya yeniden ifade edilmiş bir yasal argüman sunuluyorsa, yeniden açılma önergesi istenebilir. Her iki önerge de, yanlış anlaşılan veya uygulanan gerçekleri veya yasayı ayrıntılı olarak açıklayan olumsuz karardan sonraki 30 gün içinde yapılmalıdır

 

Federal Mahkemede Kararlara İtiraz Edebilirsiniz

Başsavcı tarafından verilen olumsuz kararlara, aranan göçmenlik sınıflandırmasına uygunluğu belirleyen bir tespit kararı için dava açılarak Federal Mahkemede itiraz edilebilir. Dava, Başsavcının hareket etme yetkisi bu statüye bağlı olduğunda, yabancının statüsünü belirlemek için Tespit Yargılama Yasası uyarınca sürdürülebilir.

Columbus'ta (800) 625-3404 numaralı telefondan bir göçmenlik temyiz ve dava avukatını arayın

If you have questions about the appeals process or Federal Immigration Litigation, please contact our immigration attorneys or call The Law Firm of Shihab & Associates at the nearest office close to you to consult with an attorney. Our law firm handles all matters concerning appealing adverse decisions and immigration litigation. Please contact us and experience how our law firm can assist you in your immigration matters.

Speak with an immigration appeal or litigation attorney today. We serve clients in Columbus, Cleveland, Southfield, MI, Fairfax, VA, and Washington D

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy