Üniversite ve Kolej Profesörleri için PERM Özel Kullanımı

Columbus Göçmenlik Avukatları Kapsamlı, Kişiselleştirilmiş Danışmanlık Sunuyor

Özel işleme, belirli kriterleri karşılamaları koşuluyla, üniversite ve kolej öğretmenleri ve profesörleri için özel olarak oluşturulmuş ayrı bir PERM sürecidir. Özel işlemenin normal PERM işlemine göre çeşitli avantajları vardır. Üniversite ve kolej öğretmenleri elbette normal PERM sürecini kullanabilirler, ancak öğretim pozisyonu uygunsa özel işlem tercih edilir.

 

PERM özel işlem süreci hakkında sorularınız varsa ve bilgili bir avukata danışmak istiyorsanız, Shihab & Associates Hukuk Bürosu size yardımcı olabilir. Columbus göçmenlik avukatlarımız, çok çeşitli karmaşık ve göçmenlik hukuku konularında 50 yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahiptir ve seçeneklerinizle ilgili rehberlik sunmak için koşullarınızı dikkatlice inceleyebilir.

 

Özel Kullanım, PERM İşe Alım Sürecini Kolaylaştırır

Normal PERM işe alım kuralları uyarınca, işverenin pozisyon için asgari gereksinimi karşılayan ABD'li bir başvuru sahibini reddetmesine izin verilmez. Onaylanmak için, yabancı uyruklu yararlanıcının tek nitelikli başvuru sahibi olması gerekir. Bununla birlikte, özel işleme, işverenin "rekabetçi işe alım" veya "özel işe alım" adı verilen farklı bir işe alım türü yürütmesine izin verir, bu da işverenin, yabancı uyruklu yararlanıcının pozisyon için daha nitelikli olması durumunda asgari nitelikleri karşılayan ABD'li başvuru sahiplerini reddetmesine olanak tanır. İşe alım süreci daha az külfetlidir, daha az evrak işi ve daha rahat zamanlama gerektirir.

 

Normal PERM işe alım kuralları, işverenin şunları yapmasını gerektirir:

1. Genel tirajlı gazetelerde art arda iki Pazar ilanına ilan vermek;

2. Devlet işgücü ajansına (SWA) 30 gün boyunca bir iş emri verin; ve

3. Çalışanları açık pozisyon ve teklif edilen maaş konusunda uyarmak için işyerinde bir dosyalama bildirimi (NOF) yayınlayın.

 

Özel kullanım kuralları uyarınca, reklam gereksinimini karşılamak için gereken tek şey şudur:

 1. Ulusal bir profesyonel derginin tek bir basılı yayınına veya derginin web tabanlı versiyonunda 30 takvim günü boyunca tek bir reklam verin. Dosyalama bildirimi (NOF), maaş bilgilerinin açıklanmasını gerektirmez.

 

PERM Özel Kullanımı, Kolej ve Üniversite Öğretmenleri ile Sınırlıdır

Kolej ve üniversite öğretmenleri için isteğe bağlı özel işe alım ve dokümantasyon prosedürlerine ilişkin düzenlemeler 20 CFR § 656.18'de bulunmaktadır. Yönetmelik, özel muameleyi belirli bir meslekle sınırlamaz. Aksine, "kolej ve üniversite öğretmenleri" ile sınırlı olduğunu belirtir. Yönetmelik, kolej ve üniversite öğretmenlerini tanımlamaz, ancak pozisyonun özel muameleye hak kazanmak için bazı gerçek öğretimi içermesi gerektiği tespit edilmiştir. Öğretime dahil olmayan öğretim üyeleri hak kazanmaz. Bu nedenle, mesleki görevleri yalnızca öğretim dışı faaliyetlerle sınırlı olan pozisyonlar için özel muamele söz konusu olmayacaktır.

 

Aşağıdakiler nitelikli eğitim kurumları olarak kabul edilir:

1. Kolejler, üniversiteler veya yüksek öğretim kurumları

2. Öğretim programları yürüten hastaneler gibi akademik olarak bağlı kuruluşlar

3. Başka bir kolej veya üniversitede lisans derecesi için kullanılabilecek tam üniversite kredisi sağlayan topluluk veya genç kolejler

 

PERM Özel Kullanımına Hak Kazanmak İçin Gerekli İş Görevlerini Öğretmek

Pozisyonun sadece öğretim görevleriyle sınırlı olması şartı yoktur. Yönetmelikler belirli bir asgari öğretim miktarını belirtmemektedir ve Çalışma Bakanlığı (DOL) bir tane belirlemeyi reddetmiştir. Kural, pozisyonun özel muamele altında işlenecek "bazı" öğretimi içermesi gerektiğidir.

 

Kurallar, bir kolej veya üniversite pozisyonunun özel kullanım amaçları için öğretmen olarak sayılıp sayılmayacağı konusunda oldukça rahattır. DOL, öğretim tanımını "sınıf ortamında atanmış bir eğitmen iş yükü içinde öğrencilere öğretmek, değerlendirmek ve tavsiyelerde bulunmak" olarak sağlamaya çalışmıştır. Yabancı İşçi Belgelendirme Temyiz Kurulu (BALCA), DOL'un yorumunu kabul etmeyi reddetti ve tanımının düzenlemeler tarafından desteklenmediğine karar verdi. BALCA, "öğretim faaliyeti" olarak tanımlanan iş görevlerine sahip bir pozisyonun bile, pozisyonun görevlerinin İngilizce dilinin herhangi bir sağduyulu yorumu altında öğretimi içerdiğini tespit etmekle ilgili olduğuna karar vermiştir.

 

Yukarıdakilerin ışığında, özel muameleye hak kazanmak için, pozisyonun öğretimi içerdiğini belirlemenin oldukça basit olması gerektiği anlaşılmaktadır, ancak dokümantasyon, son tarihler ve uygun dosyalama uygulamaları ile ilgili durumlar ortaya çıkabilir. Columbus göçmenlik avukatlarımız, her şekilde kaliteli danışmanlık sağlamak için onlarca yıllık deneyimimizi ve göçmenlik hukuku ve prosedürleri anlayışımızı kullanabilir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy