Conrad Feragat Gereklilikleri

Columbus merkezli Küresel Göçmenlik Avukatları

Conrad feragatnamesi, Amerika Birleşik Devletleri'nde J-1 vizesi ile çalışmaya gelen yabancı doktorlarla ilişkilidir. Tipik olarak, J-1 vizesine sahip bir doktorun iki yıllık bir evde ikamet şartını yerine getirmesi gerekir, bu da doktorun statüsünü farklı bir göçmen olmayan statüye değiştiremeyeceği anlamına gelir. Bir feragat alınmadıkça, doktor bu iki yıllık evde ikamet şartını tamamlamadan daimi ikamet başvurusunda bulunamaz. J-1 Conrad feragatnamesinin amacı, doktorların bu gereklilikten birkaç farklı gerekçeyle feragat edilebileceğini talep etmelerine izin vermektir.

J-1 vizesi Conrad muafiyeti başvurusunda bulunmak istiyorsanız, Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki deneyimli göçmenlik avukatlarına danışın. Columbus merkezli göçmenlik avukatlarımız, müvekkillerine küresel ölçekte hizmet vermektedir. Hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz.

 

J-1 30 Conrad Feragatnamesi

Conrad 30 feragatnamesi, yabancı tıp mezunu (FMG) doktorlar tarafından alınabilir ve bir Devlet Sağlık Bakanlığı feragatnamesidir. Bu, her katılımcı devletin, doktorun uzmanlığının Conrad J-1 feragat programına uygun olup olmadığını belirlemek için kendi gereksinimlerine sahip olduğu anlamına gelir. Eyaletler arasındaki farklı gerekliliklere rağmen, her eyaletin ortak olduğu bir dizi belirli kriter vardır.

Örneğin, yabancı hekim birinci basamak ortamında üç yıl boyunca haftada 40 saat çalışmak zorundadır. İkincisi, doktorun işvereni, doktora, kliniğin coğrafi bölgesine bağlı olarak, aynı deneyim ve eğitim düzeyine sahip diğer doktorlara benzer bir maaş teklif etmelidir. Üçüncüsü, yabancı doktor, tıbbi olarak yetersiz hizmet alan bir alanda veya Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı tarafından belirlenen bir sağlık profesyoneli sıkıntısı alanında çalıştığını kanıtlamak zorundadır. Dördüncüsü, yabancı doktoru işe almak isteyen tesis, bu niyetini belirten bir mektup sunmalı ve diğer destekleyici kanıtlarla birlikte sunulmalıdır. Bu, yoksulluk oranı gibi ilgili istatistikleri içerebilir.

Ayrıca, yetersiz hizmet alan bölgede yaşayan nüfusun demografisini de tanımlayabilir. Yüksek yoksulluk seviyeleri, ölüm oranı ve genç hamileliği gibi bilgiler, bölge sakinlerinin düzenli önleyici tıbbi bakıma erişimlerinin sınırlı olduğunu belirlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca, destek mektubunun yerel halkın karşılaştığı belirli tıbbi sorunları açıklaması yararlı olacaktır. Bu bilgi, bölgede ek bir hekime olan ihtiyacı artırmaya yardımcı olacaktır. Beşincisi, eyalet sağlık departmanının atanmış yetkilisi, yabancı doktorun Amerika Birleşik Devletleri'nde kalmasına izin vererek kamu yararına hizmet edileceğini belirten bir mektup da sunmalıdır.

 

Conrad 30 feragatnamesinin bazı eyalet gereklilikleri benzerdir.

 

Bunlar şunları içerir:

 • Hastanenin işe alım çabalarını göstermesi ve pozisyonu doldurmak için daimi ikametgah veya Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı bir doktor tutamadığını göstermesi gerekebilir
 • Hastane, yabancı doktorun Medicaid ve Medicare'e uygun hastaları kabul eden bir tesis için çalışacağını göstermek zorunda kalabilir
 • Yabancı doktor, çalışacağı eyalet için devlet lisans şartlarını yerine getirmelidir
 • Başvurulara doktorun I-94'ü eşlik etmelidir

 

Dikkat edilmesi gereken diğer alanlar

Conrad feragat başvuru sahibi, diğer birkaç endişe alanının farkında olmalıdır. Örneğin, yabancı doktorun J-1 programı, yabancı hükümeti tarafından finanse edilmiş olabilir. Bu durumda, doktorun Conrad 30 feragatnamesinin bir parçası olarak itiraz mektubu alması gerekecektir. Yabancı doktorun bilmesi gereken bir diğer teknik husus, Conrad 30 feragatnamesinde açıklanan şartlar altında üç yıllık taahhüdü yerine getirmezse, doktorun iki yıllık evde ikamet şartını yerine getirmek zorunda kalacağıdır.

Shihab & Associates Hukuk Bürosu, çok çeşitli sağlık profesyonellerini temsil etme konusunda deneyimlidir. Onlarca yıllık birleşik deneyimle desteklenen göçmenlik avukatlarımıza danışmanızı öneririz.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy